Wybieramy kran do kuchni i łazienki

Kuchnia

Wybieramy kran do kuchni i łazienki

W tym sezonie modne są wszystkie odcienie złota, od wpadającego w kolor żółty, niczym zdobienia w barokowym kościele (baterie THG), przez złoto z miedzianymi refleksami, aż po elegancki mat (Armani Roca). Nowością są grawerunki. Mogą być nimi ozdobione tylko kurki, ale są też armatury całe pokryte wzorami. Jeśli marzymy o bizantyjskiej łazience, wybierzmy do niej złocone umywalki, tapety i dodatki.

Kran kolorowy

Żółte, zielone, niebieskie baterie dobierzemy do kolorowych łazienek czy kuchni. Zrobione z fragranitu dopasujemy do zlewu albo blatu (Franke). Designerski gadżet – krany z powłoką fotoluminescencyjną, które świecą (Teka). Jeśli nocą udajemy się na małe co nieco i buszujemy w lodówce, nie musimy nawet zapalać lampy...

CIEKAWE MATERIAŁY I BARWY

Metal, szkło, a nawet kryształ – krany mogą być niczym dzieła sztuki. Dwa kamyki ułożone jeden na drugim to bateria, która przypomina rzeźbę. Wymyślili ją projektant Giuseppe Maurizio Scutellà oraz artysta i filozof Marcel Lesko (dla marki Gessi), obydwaj zainspirowali się kształtem otoczaków wyciągniętych ze strumienia. Bateria zrobiona jest z metalu i drewna albo, w innej wersji, z metalu i kamienia z ciekawym rysunkiem. Pięknie wyglądają kryształowe gałki (w odcieniu różowym – Steinberg). Albo szklane, zaprojektowane na wzór korków do zatykania beczek we francuskich winnicach (Zucchetti).

Opracowanie: Beata Woźniak
Zdjęcia: materiały prasowe