kolekcja neve creative by maja ganszyniec

Neve Creative by Maja Ganszyniec – kolekcja płytek inspirowana architekturą lat 60. XX w.

Łazienka

Neve Creative to kolejna odsłona współpracy Ceramiki Paradyż ze studiem Mai Ganszyniec. Osią ponadczasowej kolekcji Modernizm były kultowe gorseciki oraz ułożone z nich dekory – kontrastowe, graficzne mozaiki. W Neve Creative odwracamy porządek – dekoracja jest subtelna, widoczna w rytmie geometrycznych układów kwadratów i prostokątów. Widać ją w świetle, uwypuklającym zróżnicowane struktury, mat i błysk. I w kolorach, naturalnych i głębokich.

reklama

Funkcjonalizm tej kolekcji zawiera się w ponadczasowości elementów. Dzięki grze faktur, barw i światłocienia wnętrza stają się przestrzenne. Dekoracja staje się umowna, oparta na subtelnościach, zgodna z ideami minimalizmu i funkcjonalizmu. Mniej znaczy tu naprawdę więcej, a forma jasno wynika z funkcji. Ośrodkiem jest człowiek, z jego potrzebą wypełnienia wnętrza niebanalną, ale ponadczasową treścią oraz naturalnymi materiałami, dzięki czemu pozostaje zgodny ze swoimi wartościami i stylem życia.

– Punktem wyjścia do tworzenia kolekcji Neve Creative była redefinicja dekoracji, które w tradycyjnym ujęciu wnętrz, rządziły się dotąd ściśle określonymi zasadami. Był to sztywny schemat, w który pomieszczenia miały swoją funkcję, a dekoracja z definicji była dodatkiem do spokojnej, stonowanej całości. Współczesne podejście do projektowania wnętrz podlega zmianom i wpływom trendów społecznych. Coraz trudniej więc zdecydować się na „ten” jeden, ponadczasowy motyw, z którym będziemy żyć przez lata, aż do kolejnego remontu. Wnętrza są teraz swobodne, płynne, dekoracje ścian i podłóg tworzą przyjazne tło w otwartej przestrzeni dla pozostałych elementów mobilnych, czyli mebli oraz dodatków – wyjaśnia Maja Ganszyniec.

kolekcja płytek neve creative maja ganszyniec
płytki ścienne neve creative maja ganszyniec paradyż
kolekcja paradyż neve creative by maja ganszyniec


Kolekcja Paradyż Neve Creative by Maja Ganszyniec to odpowiedź na potrzeby współczesności, z których najważniejszą jest modułowość prowadząca do indywidualnych rozwiązań we wnętrzach. Jej siłą jest wyjątkowe połączenie czterech kluczowych aspektów: formatów, struktur, kolorów i światła.

Kompatybilna geometria płytek pozwala łączyć je ze sobą w dowolnych kompozycjach kwadratów 19,8x 19,8 cm, prostokątów 9,8x 19,8 cm i kwadracików 9,8x 9,8 cm. Dekoracją staje się sam rytm podziałów, zestawienie elementów, zabaw geometrycznymi, reliefowymi lub połyskującymi deseniami i prostotą formy. Dodając do tego struktury, kolory i światło możemy tworzyć bardzo subtelne lub złożone dekoracje.

Zharmonizowana paleta kolorów bazowych: starannie dobrana biel, beż, szarości, grafit i czerń współgra z paletą kolorów nawiązujących do trendów, jak cielisty róż, ciemna terracotta, zgaszona mięta, głęboka zieleń, błękit i granat. Trzy odcienie jasne i trzy nasycone pracują w dowolnie wybranych zestawieniach, świetnie łączą się ze sobą tonalnie, harmonijnie lub kontrastowo. Całość daje możliwość tworzenia wnętrz zarówno bardzo wyważonych, spokojnych jak i wyrazistych, odważnych. Delikatne zróżnicowanie odcieni w ramach różnych formatów oraz zestawienie powierzchni matowej, błyszczącej oraz strukturalnej, tworzy wiele możliwości. Dodatkowo wprowadzenie dwóch technologii: ściennej i podłogowej, pozwala myśleć o wnętrzach swobodnie, bez żadnych ograniczeń.


 

kolekcja neve creative paradyż


Neve Creative wyróżnia zastosowanie tuszy specjalnych w postaci delikatnych wzorów geometrycznych na powierzchni płytek na formatach: 9,8x 9,8 cm i 29,8x 89,8 cm oraz głębokie struktury w formacie 19,8x 19,8 cm tworzące mocny światłocień, dają dodatkowe możliwości tworzenia twórczych i indywidualnych zestawień.

Dekoracja to też zabawa światłem. Łączenie matu z błyskiem na powierzchni pojedynczej płytki, pozwala na uzyskanie atrakcyjnych efektów przy użyciu jednego rodzaju produktu. Innym rozwiązaniem jest zestawienie w jednym pomieszczeniu pozycji o różnych powierzchniach. Odpowiednie oświetlenie ma ogromne znaczenie dla produktów o głębokich strukturach. Światło modeluje przestrzeń, wydobywa niuanse, podkreśla detale i dodaje subtelności całemu projektowi.

Zdjęcia: materiały prasowe

maja ganszyniec kolekcja neve creative ceramika paradyż
płytki ścienne paradyż maja ganszyniec