werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Trendy w kąpieli

Łazienka

Raz do roku miłośnicy dizajnu pielgrzymują  do Mediolanu,aby dowiedzieć się, co będzie modne. Wyrocznia właśnie przemówiła: koniec z bezdusznymi łazienkami. Ocieplamy je drewnem, kolorem, miedzią...

DREWNO
Nie jest w łazience niczym nowym. Naturalne okładziny i podłogi modne są już od dawna, z tą tylko różnicą, że dzisiaj coraz częściej klasyczny mat ustępuje miejsca połyskowi – ściany wykłada się lakierowanymi fornirami. Poza tym projektanci robią z drewna nie tylko umywalki, ale i baterie. To wielki hit marki Axor, która stworzyła serię Zen. Wątpiący w zalety drewna w łazience znajdą materiały, które drewno znakomicie udają, nawet w dotyku.

KOLOR
Sporo w tym roku namieszał Instytut Pantone, guru od kolorów, ogłaszając, że najmodniejsze są błękit i róż. Skoro więc tak szanowna instytucja zachłysnęła się niemowlęcymi barwami, projektanci uwierzyli, że wszystko jest możliwe. Villeroy & Boch zaproponował więc umywalki i wanny w 15 kolorach, gdzie samej zieleni są aż trzy rodzaje: mięta, zielona herbata i cedr.

MIEDŹ
Łazienka może błyszczeć na różne sposoby, ale ta najmodniejsza będzie miała miedziane dodatki. Materiał ten pojawił się nieśmiało rok, dwa lata temu w obudowie lamp. Teraz powstają nawet meble w tym kolorze. Steinberg na przykład postawił na luksus i proponuje baterie z rzeźbionymi, kryształowymi kurkami.

KAMIEŃ
Raczej nie powinien być zwyczajny, ale na przykład z kryształowymi wtrąceniami. I jeśli to możliwe, to tak cieniutki, aby przechodziło przez niego światło. Przy wyborze płytek warto z kolei zwrócić uwagę na te misternie rzeźbione. Firma Yeti oprócz reliefów proponuje dodatkowe zdobienia, chociażby złotem, srebrem, platyną, miedzią czy stalą. Poszukujący czegoś więcej wybiorą malachitowe albo... rdzawe wykończenie.

KRĄGŁOŚCI
Kąty proste w łazienkach ustępują miejsca łukom, kołom i elipsom. I nie ma tu znaczenia materiał – wygięta będzie szuflada zrobiona z drewna czy MDF-u, plastikowy blat albo ceramiczna umywalka. Roca proponuje na przykład cienkościenną, okrągłą, połączoną od razu z półką. Jakby tego było mało, dodaje jeszcze żółtą tacę w tym samym kształcie.

reklama
reklama
reklama