Jak ustawić wannę, by kąpiel zawsze była przyjemnością

Łazienka

Przy oknie z widokiem na ogród, na środku jak w stylowym pałacowym salonie, a może przy olśniewającej ścianie, która przypomina stary fresk? 

Leżeć w pięknej wannie i podziwiać krajobraz – kto by nie chciał? Jeśli masz duże okno albo całą ścianę ze szkła, wybierz wannę o ciekawym kształcie – dobry design, w stylu twojej łazienki. Ustaw ją w pewnej odległości, by i efekt, i widok były lepsze. Jeżeli okno jest małe, ustaw wannę tuż pod nim, a parapet udekoruj kilkoma oryginalnymi drobiazgami, kosmetykami i kwiatami. Wanna będzie mniej widoczna, więc nie musi być aż tak efektowna. Najlepsze są klasyczne modele.

Przy ścianie... jeśli tylko ściana będzie wystarczająco efektowna! Masz dziesiątki możliwości: pomalowanie jej na mocny, elegancki kolor albo położenie tapety z niebanalnym wzorem. Możesz też na ścianie założyć ogród z pnączy lub innych roślin, prawdziwy albo malowany, jeśli masz trochę starych fresków z papierowego wydania „Werandy”. Jest także najprostszy sposób – kafelki. Utworzą one na ścianie wzór, na tle którego twoja wanna zabłyśnie.

Na środku... Musisz mieć dużą łazienkę, w której, oprócz wanny dostępnej ze wszystkich czterech stron, zmieści się kilka towarzyszących jej mebli. Przede wszystkim wygodny fotel, by można było porozmawiać z kimś bliskim, biorąc kąpiel, i podręczny stolik, aby położyć przeczytaną książkę lub odstawić kieliszek z szampanem... Przyda się też szafka. Ustawimy na niej kilka grafik i odtwarzacz do muzyki. Jeśli możesz, zrób sobie kominek – ogień ogrzeje cię w chłodniejsze dni.

Zdjęcia: materiały prasowe