żaluzje drewniane w salonie

Nowoczesne żaluzje drewniane ANWIS – aktualny trend wnętrzarski, który szybko nie wyjdzie z mody

Okna z ANWIS

Skutecznie chronią przed słońcem i pozwalają zachować prywatność. Nowoczesne żaluzje drewniane są dziś bardzo praktyczną dekoracją okien, ale nie tylko. Wpisują się też we współczesne naturalne trendy w urządzaniu wnętrz. I świetnie podkreślają materiały użyte wewnątrz, jak kamień, tkaniny i oczywiście drewno.

reklama

Nowoczesne żaluzje drewniane są obecnie jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań w aranżacji okien. Dlaczego tak jest? Są przede wszystkim modne, a przy tym bardzo praktyczne i uniwersalne. Dostępne nie tylko w wielu wariantach szerokości lameli, ale także z różnych gatunków drewna – od tych tradycyjnych, po nietypowe i egzotyczne. Bez problemu też wpasują się w wiele stylów jak nowoczesny, skandynawski czy klasyczny. Wszędzie tam, gdzie docenia się naturalne rozwiązania.

Żaluzje drewniane wpisują się w naturalne trendy

W urządzaniu wnętrz wciąż dominują trendy nawiązujące do natury. Wszystko co kojarzy się nam z przyrodą, żywiołami, wywołuje pozytywne konotacje. Światło odkrywa tu swoją, całkiem sporą rolę. Rozświetlone światłem słonecznym wnętrza zachwycają przestronnością, a zarazem przytulnością. Ciepłe światło pozwala wydobyć prawdziwe piękno ścian, podłóg, mebli, a także różnego rodzaju dekoracji stojących i wiszących. Dobrze oświetlone pomieszczenia sprawiają wrażenie większych, czystszych i bardziej komfortowych.

 

Jednocześnie wiele osób gustuje w bardzo nowoczesnych rozwiązaniach, takich jak duże przestronne okna, pozwalające wpuszczać do wnętrza możliwie największą ilość naturalnego światła. Coraz większą popularnością cieszą się nie tylko przeszklenia na całej ścianie, ale także duże okna narożne. Przy tego typu rozwiązaniach idealnie sprawdzają się żaluzje drewniane o szerokich lamelach. Tego typu przesłony są również idealne dla drzwi tarasowych i balkonowych.

Oczywiście w wielu momentach dnia dostęp do zdrowego, naturalnego światła wpadającego przez duże okna stanowi zaletę. Jednak komfort jaki daje możliwość sterowania natężeniem światła słonecznego (np. w upalny dzień) bez konieczności podnoszenia żaluzji jest wyjątkowy. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są nowoczesne żaluzje drewniane, które pełnią swoją funkcję bardzo precyzyjnie.

Żaluzje drewniane to rozwiązanie dla miłośników roślin

Warto pamietać, że posiadając okna od południa i południowego-zachodu, wnętrze jest pod największym wpływem padających promieni słonecznych. To ważna informacja, zwłaszcza gdy udekorowane jest roślinami doniczkowymi ustawionymi przy oknie. Na szczęście, za pomocą żaluzji drewnianych, można w pełni kontrolować ilość wpadających promieni słonecznych, a tym samym właściwie opiekować się roślinami.

żaluzje drewniane w jadalni
żaluzje drewniane w oknie

Parametry techniczne żaluzji drewnianych Anwis

Drewniane żaluzje Anwis tak dobrze wpisują się w trendy i potrzeby, dzięki różnorodnej kolorystyce, wysokiej jakości ich wykonania oraz funkcjonalności. Drewniane osłony okienne występują w różnych rozmiarach lamel: 25 mm – najlepiej sprawdzą się w przypadku małych okien, 50 i 70 mm – doskonałe do dużych przeszklonych powierzchni, takich jak drzwi tarasowe. W zależności od preferowanego rozwiązania, nowoczesne żaluzje drewniane mogą być montowane w świetle szyby, do ściany lub do sufitu. Ważnym elementem jest także drabinka, która może być praktycznie niewidoczna w wersji sznurkowej lub być dodatkową ozdobą np. w formie tasiemki.


Na ostateczny wygląd żaluzji drewnianych mają wpływ także wykończenia: pokrętło, obciążnik sznurka czy maskownica rynny górnej. Co ważne, te osłony okienne można zamontować zarówno w wersji z ręcznym mechanizmem sterowania, jak i elektrycznym. To ważny aspekt szczególnie dla właścicieli dużych okien, którym ciężar lamel może powodować dyskomfort ręcznego podnoszenia i opuszczania.

Podsumowując – dostępność wielu sposobów montażu i sterowania żaluzjami drewnianymi to dobry sposób na szybką metamorfozę wnętrza. Wybierając kolorystykę oraz szerokość lameli, można nie tylko wydobyć potencjał domowych przeszkleń, ale jednocześnie komfortowo korzystać z możliwości, jakie daje regulacja sporą ilością światła. I jednocześnie mieć modne wnętrze. 

Artykuł partnera. anwis.pl