trendy w dekoracjach okiennych

Trendy w dekoracjach okiennych – nowe kolekcje tkanin i modne osłony okien

Okna z ANWIS

Modne i chętnie stosowane dekoracje okienne to rolety rzymskie i… zasłony. Mogą stanowić samodzielną osłonę lub występować w duecie. Zobacz, jak zaaranżować okna zgodnie z trendami. Poznaj też najnowszą kolekcję tkanin Anwis, dzięki którym udekorujesz swój dom „ze smakiem”.

reklama

Trendy w dekoracjach okiennych – ekologiczne tkaniny 

Jednym z najważniejszych aktualnych trendów jest ekologia. Coraz częściej mówi się nawet o stylu ekologicznym, który przejawia się dbałością o środowisko, wyborem zdrowych, naturalnych materiałów, ale też harmonijnym projektowaniem domowej przestrzeni.

W naszych wnętrzach pojawiają się ekologiczne materiały, takie jak drewniane meble, wiklinowe lampy czy dekoracyjne tkaniny, na przykład w postaci zasłon z recyklingu. Eko tkaniny, które doskonale wpisują się w ten trend, znajdziemy w nowej kolekcji rolet rzymskich i zasłon marki Anwis.

Ekologiczne osłony okienne, czyli jakie?

W nowej kolekcji rolet rzymskich i zasłon Anwis wykorzystano ekologiczne tkaniny wykonane z materiałów poliestrowych oraz bawełnianych z recyklingu. Ich splot jest delikatny, a barwy subtelne. Osłony są dostępne w różnorodnych kolorach, od kremów i szarości aż po zielenie i brązy, będą pasowały więc do każdej stylizacji. Ekologiczne dekoracje okienne doskonale odnajdą się na przykład w towarzystwie drewnianej podłogi albo ścianki z rozbiórkowej cegły. Będą też modnym dodatkiem, który ociepli wnętrza nowoczesnych domów i mieszkań.
 

trendy w aranżacji okien
osłony okienne trendy


Trendy w dekoracjach okiennych – welwet

Kolejnym trendem w aranżacjach okien są eleganckie, połyskujące materiały, takie jak zasłony i rolety rzymskie z delikatnego, przyjemnego w dotyku welwetu. W zależności od ułożenia włókien oraz kąta padania światła, mienią się różnorodnymi odcieniami, wprowadzając do wnętrza więcej ekspresji.

Welwet jako jeden z gorących trendów sezonu często pojawia się w innych elementach wystroju wnętrz. Zdobi obicia kanap, foteli czy krzeseł. Aby stworzyć spójną i zarazem niezwykle przytulną aranżację, możemy zastosować ten sam rodzaj tkaniny również na oknie. W nowej kolekcji rolet rzymskich oraz zasłon Anwis dostępne są tkaniny welwetowe w najmodniejszych kolorach, takich jak: butelkowa zieleń, pudrowy róż czy odcień musztardowy.
 

trendy w dekoracjach okiennych 2021
trendy w aranżacji okien 2021
zasłony rzymskie anwis


Modne pomysły na zasłanianie okien – zasłony Flex i Rings

Jedynym z pomysłów, by stworzyć ciekawą, zgodną z najnowszymi trendami aranżację okna są zasłony Anwis. Eleganckie osłony ładnie się układają i co równie ważne – łatwo utrzymać je w czystości. Do wyboru mamy dwa sposoby montażu: na haczykach (zasłona Flex) lub na kołach (zasłona Rings).

Zasłony Flex montowane są na dedykowanej szynie, która posiada dodatkową zaletę – możliwość regulowania wysokości osłony. Taki zabieg pomoże nam ukryć niektóre mankamenty mieszkania, na przykład nierówności sufitu. Warto wiedzieć, że zasłona Flex mogą posiadać pojedynczą lub podwójną zakładkę, co wpływa na wygląd marszczenia.

Drugie rozwiązanie to zasłona Rings. Świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których mamy już zamontowane karnisze. Warto wiedzieć, że mamy możliwość dobrania koloru ringów, czyli metalowych kół, na których zawiesimy osłonę.

 

najmodniejsze rolety wewnętrzne
modne zasłanianie okien
trendy w zasłanianiu okien


Trendy w przesłanianiu okien – eleganckie rolety rzymskie

Rolety rzymskie to kolejne, najchętniej stosowane w 2021 roku osłony okienne. Marka Anwis, poza klasycznymi tkaninami zaciemniającymi, oferuje duży wybór tkanin filtrujących światło dzienne. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się w kuchni, salonie czy sypialni, gdzie często stanowią zgrany, elegancki duet z zasłonami. Połączenie dwóch osłon okiennych pasuje do wnętrz w niemal każdym stylu. A sekret udanej aranżacji tkwi w odpowiednim zestawieniu materiałów, kolorów oraz wzorów szycia.

Rolety rzymskie możemy zamontować na dwa sposoby: nad oknem lub w świetle szyby. Te drugie, dzięki dwukierunkowemu sterowaniu, tworzą efektowne, dekoracyjne fałdy na dowolnej wysokości okna. Nowością w kolekcjach marki Anwis jest możliwość zastosowania tuneli z fiszbinami po wewnętrznej stronie rolet. Wówczas poziome przeszycia są wyraźnie zaakcentowane, a nasze wnętrza zyskują oryginalną dekorację okienną.

ARTYKUŁ PARTNERA: ANWIS.PL