zalety żaluzji plisowanych

3 najważniejsze zalety żaluzji wewnętrznych plisowanych – poznaj je i odmień swoje wnętrza

Okna z ANWIS

W ostatnich latach plisy stały się pełnoprawnym trendem nie tylko w modzie, ale także w designie i architekturze. Mamy więc dobrą wiadomość dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem ciekawych i jednocześnie funkcjonalnych osłon okiennych. Żaluzje wewnętrzne plisowane Anwis doskonale łączą te zalety.

reklama

Większość słowników nazwę plisy zwykle tłumaczy jako teksturę i jej zastosowanie w świecie mody. W końcu przypominająca harmonijkę tkanina najczęściej jest kojarzona z charakterystyczną fakturą elementów garderoby. Dzięki niej ubrania zyskują elegancki wygląd. Plisy dodają też całej stylizacji nutkę luksusu. Nic dziwnego, że kreatorzy mody tak chętnie z nich korzystają. Dziś możemy pozwolić sobie na elementy haute couture we własnym domu. Jak? W bardzo prosty sposób – decydując się na plisowane żaluzje wewnętrzne. Oto 3 najważniejsze powody, dlaczego warto postawić akurat na takie osłony okienne.

żaluzje plisowane


1. Żaluzje plisowane są ciągle na czasie

Plisy są ciągle modne. Dzisiaj wykorzystuje się je zarówno przy projektowaniu elementów garderoby, przedmiotów, jak i przy aranżowaniu domów w różnych stylach. – Żaluzje plisowane otulają wnętrza trójwymiarowym efektem. Tworzą doskonałe tło zarówno dla klasycznych, jak i minimalistycznych wnętrz – zauważa Agnieszka Gołębiewska, ekspert marki Anwis.

Kiedy zależy nam na przysłonięciu okna, jednocześnie nie tracąc wolnej przestrzeni wokół niego, żaluzje plisowane doskonale się sprawdzą. Co ważne, taka osłona okienna jest bardzo subtelna i neutralna, dlatego bardzo łatwo ją wkomponować w wielofunkcyjne pomieszczenia, na przykład sypialnię, która pełni dodatkową funkcję domowego biura czy salon z aneksem kuchennym.
 

plisy okienne wewnętrze
plisy okienne anwis
żaluzje plisowane anwis

2.  Plisy okienne zapewniają prywatność i ochronę przed słońcem

Jeśli szukamy rozwiązania do domu lub mieszkania, które zapewnia zarówno prywatność, jak i odpowiednią ochronę przed ostrym słońcem, plisy na okna będą idealnym rozwiązaniem. Bez problemu dostosujemy je do kształtów okien.

Podnosząc lub opuszczając na różne sposoby żaluzje plisowane uzyskamy maksymalnie satysfakcjonujący efekt i przesłonimy wybraną część okna. Plisy pozwalają także na większą personalizację niż zwykłe rolety lub zasłony, są trwałe, ekonomiczne i łatwe w użyciu. – Architekci i projektanci wnętrz uwielbiają je, ponieważ są najlepszym rozwiązaniem dla okien, które są trudne do osłonięcia – wyjaśnia ekspertka z Anwis. – To między innymi okna o nietypowych kształtach, np. trapezy, trójkąty, wielokąty, półkola czy niestandardowym rozmieszczeniu, chociażby okna dachowe lub szklane zadaszenia ogrodów zimowych – dodaje.
 

plisy okienne
plisy na okna
żaluzje wewnętrzne plisowane


3. Żaluzje wewnętrzne plisowane są wygodne i stylowe

Żaluzje plisowane to rozwiązanie, które jest nie tylko modne, ale pasuje praktycznie do każdego wnętrza oraz każdego wystroju. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, w jaki sposób żaluzje okienne mogą podnieść estetykę domu, zwłaszcza gdy są odpowiednio dopasowane.

Niemniej poza walorami estetycznymi plisy okienne mają być przede wszystkim funkcjonalne. Żaluzje wewnętrzne plisowane mają pod tym względem szereg zalet. – Zamiast uchwytów zlokalizowanych na górnej i dolnej rynnie sterującej można je wyposażyć w mechanizm elektryczny, co z pewnością docenią osoby stawiające na komfort i wygodę użytkowania. Z kolei szeroka gama dostępnych na rynku materiałów - od transparentnych, przez półprzezroczyste, po zaciemniające - pozwoli dopasować osłonę do funkcji pomieszczenia – wylicza Agnieszka Gołębiewska z Anwis.

Wielu z nas czuje już w powietrzu wiosnę, a ta kojarzy się zwykle z nowym początkiem. Może warto więc pomyśleć o ekscytujących zmianach w wystroju domu, takich jak instalacja nowych osłon okiennych.

ARTYKUŁ PARTNERA: ANWIS.PL