Dekoracje okienne, które ocieplą wnętrza jesienią

Dekoracje okienne, które ocieplą wnętrza jesienią

Aranżacje okien

Zainspiruj się jesienną aurą i zaproś ją do swoich wnętrz. Zobacz, jak nadać im przytulny charakter za pomocą okiennych dekoracji i nie daj się listopadowej szarudze!

firany zasłony dekoracje okien

Dekoracje okien w kolorach jesieni: złoto, miedź, ochra i brązy

Jesień mieni się ciepłymi barwami. Dla miłośników tej palety to idealny moment, by zaglądające przez okno liście, wykorzystać jako motyw kolorystyczny swoich dekoracji. Jeśli dodasz naturalne materiały, uzyskasz efekt, który będzie urzekał przez cały rok. Najwyższej jakości tkaniny o stonowanej kolorystyce znajdziesz m.in. w katalogu Premium rolet Marcin Dekor. Kolekcja charakteryzuje się fakturami o zróżnicowanej gęstości splotów, które ciekawie korespondują z modnymi plecionymi elementami mebli czy dzierganymi narzutami. Utrzymana jest w barwach natury: od jasnych beży i ciepłych żółcieni, przez odcienie taupe i brązy, aż po wyraziste grafity.

Tkaniny różnią się stopniem transparentności – mogą zastępować i subtelne firany, i zaciemniające zasłony. Możesz zestawić je z autorskim systemem marki TOP-Lin uzyskując połączenie transparentnej rolety w roli firany z zasłoną lub odwrotnie – roletę ograniczającą dostęp światła z ozdobnymi brytami firanowymi. Warto wiedzieć, że rolety można sterować pilotem, a coraz częściej także za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej w telefonie lub tablecie.

dekoracje okien zaslony w kolorach natury

Aranżacje okienne, które ocieplają wnętrza

Jeśli Twoje mieszkanie nie należy do najcieplejszych, pomyśl o grubych, mięsistych zasłonach. Welwetowe i wełniane tkaniny ochronią pomieszczenie przed chłodem. To rozwiązanie, choć niebywale efektowne, może nastręczać trudności – warto pomyśleć o automatyce. Marcin Dekor oferuje karnisze zasilane elektrycznie, które wyręczą Cię w przesuwaniu ciężkich zasłon. Karnisze z silnikiem bateryjnym wyposażone są w funkcję miękkiego stopu i startu, dzięki której nawet gruba i masywna tkanina rozsuwa się delikatnie, komfortowo i cicho. Welwet w głębokich odcieniach burgundu i butelkowej zieleni oraz wełniane szarości dopełnione metalowymi zdobieniami w kolorze złota widuje się dzisiaj w najbardziej wyszukanych wnętrzach. Możesz zagoszczą też u Ciebie?

dekoracje okien rolety

Okna ciepło „ubrane”

Podwójne rolety rzymskie w wersji półautomatycznej przywodzą na myśl warstwowe ubiory chroniące przed chłodem. Tak ciepło „ubrane” okno będzie intrygować połączeniem dwóch tkanin, np. całkowicie gładkiej i tej o wyraźnej strukturze, bądź materiałów dopełniających się kolorystycznie, np. ciepłej barwy musztardowej ze stonowaną gołębią szarością. Marcin Dekor zadbał o łatwą obsługę rolet rzymskich z dwoma szynami i sterowanymi niezależnie zestawami napędowymi. System półautomatyczny posiada funkcję samoczynnego opadania tkaniny poprzez delikatne pociągniecie łańcuszka. Mechanizm wyposażono w urządzenie utrzymujące stałą prędkość opadania i automatyczny stoper końcowy.

Zaawansowana technologia dekoracji okiennych idzie w parze z trendami w aranżacji wnętrz, a tak ciepłe i udane połączenia mogą stać się remedium na jesienną chandrę.

Zobacz więcej inspiracji w galerii zdjęć.
ARTYKUŁ PARTNERA: marcindekor.com.pl