rolety materiałowe wolnowiszące

Rolety materiałowe wolnowiszące – sposób na szybką i efektowną metamorfozę wnętrza

Okna

Sposób na szybką i stosunkowo niedrogą metamorfozę wnętrza? Wystarczą odpowiednie dodatki, np. rolety materiałowe wolnowiszące, zabawa kolorami i strukturami, by poczuć się w swoim mieszkaniu jak w zupełnie nowym miejscu. Sprawdźcie sami!

reklama
rolety okienne materiałowe


Jak szybko i niedrogo odmienić wystrój mieszkania?

Ostatni rok zmienił naszą codzienność. Zdecydowanie więcej czasu spędzaliśmy we własnych domach, uczyliśmy się w nich, pracowaliśmy i odpoczywaliśmy w gronie rodziny. Nic dziwnego, że w końcu większość z nas poczuła niepohamowaną potrzebę, aby zmienić coś w swoim najbliższym otoczeniu. Ale jak odmienić swoje wnętrza, jeśli nie chcemy przeprowadzać generalnego remontu? Sposobem na szybką, zauważalną i stosunkowo tanią metamorfozę każdego pomieszczenia jest na przykład wymiana rolet wewnętrznych.


Rolety materiałowe wolnowiszące – sposób efektowną zmianę i odświeżenie wystroju wnętrza

Rolety materiałowe to sposób na dodanie koloru, tekstury i nowych akcentów do wnętrza. Okna zajmują dużą przestrzeń w każdym pomieszczeniu, dlatego zmiana ich aranżacji będzie bardzo widoczna. Jak odpowiednio dopasować rolety wolnowiszące, by odświeżyć wystrój wnętrza? Dzięki rozwiązaniom marki Anwis mamy ogromne możliwości. Hamuje nas jedynie nasza własne wyobraźnia. Możemy bawić się zarówno strukturami, jak i barwami rolet materiałowych. Podpowiadamy, od czego zacząć i co zrobić, by odświeżone pomieszczenie było spójne i odpowiadało naszym wymaganiom.
 

rolety materiałowe wolnowiszące
rolety materiałowe anwis


Jak dobrać kolor rolet okiennych do wnętrza? 

Dla ponad 60 proc. osób kolor jest najważniejszym czynnikiem podczas wyboru dekoracji do domu i produktów codziennego użytku. Właściwie wybrane barwy wpływają na nasz nastrój, ale też na poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu we własnym domu. Kolor rolety materiałowej powinien zatem być odpowiednio dobrany do pomieszczenia. Dzięki temu uzyskamy spójność i harmonię. Efekt? Eliminacja chaosu, który zaburza przestrzeń. 

Jak dobierać kolory rolet okiennych? – Stawiając na rozwiązanie, jakim są rolety materiałowe wolnowiszące tak naprawdę mamy 3 możliwości łączenia kolorów. Należą do nich zestawienia monochromatyczne, kontrastowe lub harmonijne – tłumaczy Agnieszka Gołębiewska – ekspert marki Anwis zajmującej się produkcją osłon zewnętrznych i wewnętrznych okien. Zestawienia monochromatyczne bazują na jednej barwie. Jeżeli mamy szare ściany, również rolety powinny być szare. Mogą jednak mieć inny odcień. Kontrastowe zestawienie kolorów tworzymy przez dodanie do wystroju wnętrza mocnych, rzucających się w oczy akcentów. Mogą to być np. czerwienie lub odcienie czerni. W harmonijnym zestawieniu nacisk zostaje położony na barwy, które w świetle słonecznym łagodnie przenikają się, stanowiąc doskonałe dopasowanie. Przykładem takich kolorów są odcienie błękitów i zieleni lub żółcieni i pomarańczy.
 

rolety na okna
rolety okienne zdalnie sterowane


Rolety materiałowe wolnowiszące – struktura materiału ma znaczenie

Innym ciekawym sposobem, by odświeżyć i ożywić wystrój naszego mieszkania, jest zabawa fakturami. Jeżeli meble w pokoju dziennym są wykończone na wysoki połysk, wybierzmy rolety materiałowe wolnowiszące z tkaniny o wyrazistej strukturze. Udekorujmy wnętrze puchatymi poduszkami, miękkimi pledami i dywanem w delikatne wzory, a stworzymy idealną, przytulną aranżację. By uzyskać jeszcze lepszy efekt, przedmioty o różnych strukturach powinny mieć sam lub zbliżony do siebie odcień. Światło odbijające się od różnorodnych powierzchni nada wnętrzu wyjątkowy charakter.
 

rolety materiałowe wolnowiszące
rolety materiałowe do kuchni


Dlaczego dodatki są tak ważne w wystroju wnętrza?

Dodatki odrywają ważną rolę – decydują o niepowtarzalnym charakterze naszego mieszkania. Aby nadać wnętrzu unikatowy styl, powinniśmy uzupełnić jego wystrój o dekoracje, takie jak wazony, poduszki czy dywany. Dodatki do domu możemy dobierać kolorystycznie, bawiąc się strukturami lub wybierać je poprzez kryterium kontrastu.

Ważne są również dodatki kolorystyczne zastosowane na roletach. Mimo że jednokolorowe rolety materiałowe wolnowiszące mogą wydawać się bardziej uniwersalne, chcąc wyrazić swój unikalny styl, warto postawić na wzorzyste materiały rolet okiennych. Tak zaaranżowane okna staną się wtedy nie tylko tłem dla wystroju mieszkania, ale wyraźnym akcentem we wnętrzu. – Kierując się zasadami, które stworzyli eksperci w projektowaniu wnętrz, nawet laik może skomponować nową aranżację. Każdy jest w stanie nadać swojemu mieszkaniu świeży, niepowtarzalny styl, który będzie przyciągać oko – mówi Agnieszka Gołębiewska z firmy Anwis. Wystarczy odrobina kreatywności, nowa roleta okienna oraz kilka dodatków, abyśmy znaleźli się w zupełnie nowym pomieszczeniu.

ARTYKUŁ PARTNERA: ANWIS.PL