werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama
Eleganckie zasłony, które otulą dom

Eleganckie zasłony, które otulą dom

Okna

Przytulny i luksusowy dom zasługuje na wyjątkowe dodatki. Wśród nich królują tkaniny. Ich piękno wybrzmiewa w majestacie dużych jasnych okien, ale nie zapominajmy o walorze praktycznym!

reklama

Za dnia naturalne światło wydobywa piękno barw zasłon i finezyjność wzorów firan. Wieczorem faktura materiałów otulaja wnętrza domu połyskującą elegancją albo przytulnym welurem. Dekoracja okien to jeden z najważniejszych elementów wystroju, który nadaje całości ostateczny ton. Pewnie dlatego ich wybór trwa zwykle tak długo. Spokojnie, to w pełni uzasadnione, a pomocą służą producenci tkanin i projektanci. Dziś przyglądamy się realizacjom Velour Design.
 

firanki do salonu
Realizacja Velour Design

Wytworna lekkość

Zdobić okna można chyba na dziesiątki sposobów. Pierwsza propozycja to gładka lub wzorzysta mgiełka, która okala okna. Propozycja na zdjęciu obok to minimalistyczna dekoracja okna. Brak zasłon podkreśla wzór firanek. Do wyboru mamy lekkie jak piórko woale, tiule i materiały z poliestru.

zasłony do sypialni
Realizacja Velour Design

Efekt glamour

Welur, żakard, satyna, tafta czy perkal? Ciężkie, miłe w dotyku zasłony będą leniwie układać się w fałdy i swobodnie opierać się o drewnianą podłogę. Tak majestatyczna oprawa wymaga mocnych, ale dyskretnych mocowań. Zupełnie inaczej jest w przypadku lżejszego, zwykle bogatszego we wzory żakardu, do którego można dobrać równie strojne karnisze.

zasłony do salonu z dużymi oknami
REALIZACJA VELOUR DESIGN

Atłasowa wielowarstwowość

Dekoracyjność lubi przepych. Dlatego, jeśli nie minimalizm, to bogactwo warstw, odcieni i rozmaitych faktur. Warto pobawić się w modowego stylistę, przemyśleć koncepcję i zanurzyć się w bogatym wyborze tkanin. Najważniejsze będą kolory, które można łączyć zgodnie z zasadą „ton w ton” albo poprzez kontrast. Podobnie jest z fakturami. Przy wyborze faktury materiału warto postawić na spójność i wybrać albo połysk albo mat. Połączenie obu wykończeń jest trudne, ale nie niemożliwe. To rozwiązanie dla odważnych lub doświadczonych.

karnisze do salonu
Velour Design

Współpraca z projektantem

Chwosty, sznury, kolronki, frędzle, obszycia, marszczenia. Dekorowanie okien śmiało można porównać do tworzenia stylizacji na wyjątkową okazję. Dowiodła tego sama Scarlett O'hara z „Przeminęło z wiatrem”, która z welurowych zasłon uszyła przepiękną szmaragdową suknię z dekoracjami w postaci chwostów i sznura do upinania fałd materiału. W przeciwieństwie do Scarlett, dziś mamy ogromny wybór materiałów i dodatków dekoracyjnych oraz... jeszcze więcej rozwiązań technicznych. Mowa o żabkach, przelotkach, taśmach, przeszyciach tunelowych i rzecz jasna – rolety.

Jak połączyć estetykę z rozwiązaniami praktycznymi bez ryzyka niefrasobliwych pomyłek? Warto zdać się na profesjonalnego projektanta z Velour Design. Firma oferuje nie tylko usługę kompleksowej aranżacji okien, ale również dobór i realizację tapicerek oraz dodatków dekoracyjnych. Spójny projekt można zrealizować z wykorzystaniem asortymentu, na który składa się szeroki wybór materiałów. Większość z nich to wysokiej jakości tkaniny sprowadzane z Europy. Ciekawostką jest również oferta materiałów z Indii.

reklama