zasłony jaką pełnią rolę we wnętrzu

Zasłony — jaką pełnią rolę we wnętrzu?

Okna

Zasłony obecnie stanowią ważny element dekoracyjny mieszkań, którym w łatwy sposób można podkreślić wyjątkową stylistykę pomieszczenia lub całkowicie zmienić jego charakter. Ich zadaniem jest również ograniczenie ilości wpadającego światła, a także zapewnienie we wnętrzu intymności. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, mogą mieć też ciekawy design. Jaką pełnią rolę we wnętrzu? Podpowiadamy.  

reklama

Funkcja zaciemniająca zasłon

Obecnie wielu producentów w swojej ofercie posiada zasłony zaciemniające, które dostępne są w wersji gwarantującej całkowite lub częściowe zaciemnienie pomieszczeń. Takie modele są szczególnie doceniane przez właścicieli mieszkań, w których zbyt intensywne promieniowanie słoneczne powoduje różnego rodzaju problemy, na przykład z zasypianiem czy swobodnym oglądaniem telewizji.
 

Zasłony zapewniają prywatność domownikom

Zwłaszcza zasłony do sypialni powinny zapewniać domownikom prywatność. Dlatego jeżeli jesteśmy posiadaczami dużych okien lub nasze mieszkanie znajduje się na parterze, blisko innych zabudowań, najlepiej, jeżeli wyposażymy się w model zaciemniający. Gwarantuje on nie tylko komfortowe warunki do snu, ale także chroni nasze wnętrza przed ciekawskim okiem sąsiadów lub przechodniów.  


Funkcja dekoracyjna zasłon

Wybierając zasłony do salonu, ale i innych pomieszczeń, najczęściej kierujemy się ich kolorystyką i designem, ponieważ w wielu mieszkaniach pełnią one głównie funkcję dekoracyjną. Obecnie proponowane przez producentów modele doskonale wpiszą się w klimat wnętrz urządzonych niemal w każdym stylu. W salonach glamour warto więc postawić na zasłony z miękkiego welwetu ozdobione błyszczącą nitką lub eleganckim wzorem. Z kolei w minimalistycznych najlepiej sprawdzą się jednokolorowe modele w odcieniu dopasowanym na przykład do pory roku.

Zasłony jako izolacja akustyczna

Zasłony w sklepie Eurofirany odpowiadają na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, dlatego znajdziemy tam również modele typu blackout, które poza tym, że skutecznie chronią przed upałami i rażącymi promieniami słonecznymi to tłumią również hałasy. Jest to więc doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w sypialni, które zapewni w tym pomieszczeniu intymną atmosferę oraz pozwoli nam się komfortowo zrelaksować i odpocząć.
 


Jakie zasłony wybrać — krótkie czy długie?

Wybierając zasłony, warto zwrócić uwagę na ich długość. W większości pomieszczeń wykorzystywane są modele sięgające do ziemi. Sprawdzają się one przy każdym typie okien, a dodatkowo wyglądają bardzo elegancko. Jednak kupując zasłony do kuchni, w której parapet pełni rolę blatu, lepiej sięgnąć po krótsze modele, ponieważ z jednej strony w razie potrzeby ochronią wnętrze przed wpadającymi promieniami i przepięknie je udekorują, a z drugiej umożliwią komfortowe użytkowanie parapetu.

Materiał Partnera