jak pomalować pokój dziecięcy

Żegnaj nudo, czyli jak pomalować pokój dziecięcy

Pokój dziecka

Dekorowanie ścian w pokoju dziecka może zamienić się we wspólną, kreatywną zabawę. Niech najmłodsi wymyślają wzory, a my chwytajmy za pędzle!

reklama


Jak zaangażować dzieci w dekorowanie pokoju?

Stworzenie wspólnego projektu malarskiego z najmłodszymi to świetny sposób, aby gorączkę wrześniowych powrotów do szkoły, zamienić w czas rozbudzania kreatywności, osłodzić koniec wakacji kolorami, spełnianiem marzeń i wspólną zabawą – mówi Annie Sloan, babcia trójki wnucząt.

Zwykle angażuję dzieci w tworzenie koncepcji, wybór bohaterów, historii i daję im proste zadania malarskie, takie jak rysunki na ich sztalugi czy malowanie krzesełek. Coś, co uwielbiamy robić razem, to poszukiwanie inspiracji – najchętniej naturalnych akcentów, które zmieniają się w motywy dekoracyjne.

Spacery, zbieranie skarbów – gałęzi, szyszek i gałązek – pobudzają wyobraźnię dzieci, które wymyślają bardzo interesujące anegdoty, byśmy potem razem mogli przełożyć je na opowieści malarskie – opowiada Annie.


Żegnaj nudo, czyli jak pomalować pokój dziecięcy

Ten bajeczny mural na zdjęciach namalowała Lucy Tiffney. Korzystała z nowej farby Chalk Paint TM w kolorze Athenian Black i Chalk Paint TM w odcieniach: łóżko w English Yellow, sztaluga w Antibes Green, deski podłogowe w Pure White.

Farbę kredową Chalk Paint TM, dostępną w 44 kolorach, które można swobodnie mieszać, tworząc własną paletę barw, można nałożyć na prawie każdą powierzchnię bez gruntowania i szlifowania. To farba na bazie wody, bezwonna i o niskiej zawartości lotnych związków, która została niezależnie przetestowana oraz certyfikowana jako bezpieczna dla dzieci zgodnie z europejskimi przepisami.

Więcej informacji o produktach z kolekcji Annie Sloan znajdziecie na stronie: www.anniesloan.com/pl