jak przeprowadzić metamorfozę pokoju dziecka

Jak przeprowadzić metamorfozę pokoju dziecka?

Pokój dziecka

Gdy urządza się pokój dziecka, warto zadbać o to, by miejsce to było nie tylko ładne, ale także praktyczne i dopasowane do potrzeb oraz zainteresowań szkraba. Wówczas przestrzeń będzie również sprzyjać rozwojowi i pobudzaniu kreatywności, a ten aspekt jest bardzo ważny. W każdym dziecku drzemie ogromny potencjał, ale musi mieć warunki, by rozwinąć skrzydła.

Nie trzeba wywracać wszystkiego do góry nogami, by przeprowadzić spektakularną metamorfozę. Wystarczy kilka sprytnych rozwiązań, dzięki którym uda się całkowicie odmienić dotychczasowy wygląd pomieszczenia. Jednym z nich jest fototapeta do pokoju dziecka, drugim samoprzylepne naklejki, trzecim stworzenie urokliwego kącika zabaw. Z tego poradnika dowiesz się, jak łatwo wyczarować najlepszy wystrój dla swojej pociechy.

Fototapeta do pokoju dziecka – błyskawiczny przepis na metamorfozę wnętrza

Wielkoformatowa dekoracja nada dotychczasowej aranżacji zupełnie innego wyglądu. Przedstawienie, które pokryje całą ścianę, stanie się nową dominantą, dzięki czemu bez konieczności wymiany pozostałych elementów, uda się przeprowadzić metamorfozę o 180 stopni. Szeroki wybór wzorów, jakie są dostępne, gwarantuje, że dla każdego szkraba uda się znaleźć coś odpowiedniego – i dla przyszłego astronauty, i dla przyszłej podróżniczki! Bardzo ważnym kryterium jest to, by fototapeta do pokoju dziecięcego posiadała odpowiednie certyfikaty i atesty, które poświadczą, że do jej produkcji zostały użyte jedynie ekologiczne i nietoksyczne substancje.

Dzięki temu, że do wyboru są już nie tylko papierowe fototapety słabej jakości, lecz trwałe winylowe bryty, ścienna dekoracja jest wytrzymała na zadrapania i łatwa w czyszczeniu. Masz więc pewność, że ozdoba nawet po latach będzie wciąż wyglądać jak nowa. 

Jaka fototapeta dla niemowląt, a jaka dla nieco starszych szkrabów?

Chcąc stworzyć jak najlepszy wystrój dziecięcego pokoju, należy skupić się na wieku dziecka. W przypadku noworodków ważną informacją jest to, że ich zmysł wzroku dopiero się rozwija, dlatego otaczającą rzeczywistość widzą zupełnie inaczej niż dorosły człowiek. Potrzebują wyrazistych, najlepiej kontrastowych zestawień kolorystycznych, by móc skupić na nich wzrok. Dekoracje w pastelowych odcieniach będą dla nich praktycznie niezauważalne. Dlatego fototapeta dla niemowląt może przedstawiać duże i wyraziste kształty na wzór ilustracji z książeczek kontrastowych. Umieść je na ścianie, przy której jest przewijak lub kącik zabaw.

W przypadku nieco starszych dzieci wybór jest większy, a metamorfoza pokoju powinna uwzględniać temperament malucha. Jeśli szkrab jest żywiołowy, dobrym pomysłem może być stonowana, pastelowa fototapeta. Pokój dziecięcy stanie się w ten sposób przestrzenią, w której szkrab będzie się mógł nieco wyciszyć i uniknie przebodźcowania. Z kolei w przypadku cichych i wycofanych maluchów, wzory w pogodnych, ciepłych i energetycznych kolorach wpłyną na lepsze samopoczucie dziecka. Te i inne ciekawe wzory są do znalezienia na https://redro.pl/fototapety/przeznaczenia/do-pokoju-dziecka.

fototapeta z leśnymi zwierzętami w pokoju dziecka

Co może przedstawiać fototapeta? Pokój dziecięcy dopasuj do zainteresowań malucha

W przypadku dzieci, które są już nieco większe i mają swoje zainteresowania, warto zainspirować się ich pasją, przeprowadzając metamorfozę wnętrza. Błyskawiczna w montażu fototapeta to najlepszy sposób na to, by wystrój odzwierciedlał to, co dla malucha jest w danym momencie jego życia najbardziej fascynujące. Możliwości są wprost nieograniczone.

Jeśli szkrab marzy o byciu astronautą i przeprowadzeniu się na inną planetę, strzałem w dziesiątkę będzie kosmiczna fototapeta. Pokój dziecięcy może się także przekształcić w dziką dżunglę zamieszkałą przez tropikalne żyrafy, zebry, słonie czy małpki, jeśli dziecko kocha zwierzęta i chce podróżować. Do wyboru są także klasyczne rozwiązania: desenie w samochodziki, samoloty, zabawne dinozaury, baletnice i księżniczki. Dużą popularnością cieszą się też fototapety z bajkowymi pejzażami. To idealne rozwiązanie, gdy mieszka się w mieście i chce się zamienić pokój dziecka w przytulną oazę spokoju.

Dobrym pomysłem może być zaprezentowanie kilku wzorów, by dziecko samodzielnie podjęło decyzję. W ten sposób pokażesz mu, że może samo decydować i wpływać na to, jak będzie wyglądał jego pokój. 

Szybką odmianę pokoju zapewnią także samoprzylepne naklejki

Ale fototapety nie są jedynym błyskawicznym pomysłem na szybką i efektowną metamorfozę dziecięcego pokoju. Do wyboru są także łatwe w montażu samoprzylepne naklejki, które można wykorzystać zarówno do ozdobienia ściany, jak i wszelkich innych gładkich płaszczyzn – na przykład frontów mebli.  Gdy połączysz oba rozwiązania – fototapety i naklejki – wówczas pokój zmieni się całkowicie i to w zaledwie jeden dzień.

Za pomocą naklejek możesz sprawić, że zwykłe i niewyróżniające się niczym szczególnym szafki i komody nabiorą bajkowego wyglądu. Do wyboru są różnego rodzaju desenie: groszki, paski, serduszka, tęcze czy chmurki, ale też zabawne zwierzaki, jak leniwce czy pandy. Warto dopasować naklejki albo kolorystycznie, albo tematycznie do fototapety, by stworzyć wystrój o harmonijnym wyglądzie. 

Świetnym pomysłem jest także praktyczny kącik zabaw w pokoju dziecka

Zwieńczeniem metamorfozy dziecięcego pokoju niech stanie się piękny kącik zabaw. By stworzyć takie miejsce, wcale nie trzeba się bardzo natrudzić. Zacznij od wyłożenia ściany miękkimi, kolorowymi, tapicerowanymi panelami, dzięki którym maluch nie będzie się musiał opierać o zimny tynk. Następnie ustaw szafki czy półeczki z zabawkami, którymi dziecko najczęściej się bawi, by wszystkie były w zasięgu jego ręki. W ten sposób po skończonej zabawie samodzielnie będzie je mógł odłożyć na miejsce. Wisienką na torcie będzie namiot tipi albo huśtawka bądź mały hamak. Taki kącik zabaw sprawi, że nawet w deszczowe i brzydkie dni w domu nie zabraknie inspiracji do zabaw.

Odrobina pomysłowości, efektowne dekoracje i sprytne rozwiązania aranżacyjne – oto, czego potrzeba, żeby przeprowadzić szybką i jednocześnie efektowną metamorfozę dotychczasowego wnętrza. Wykorzystaj nasze propozycje i w mgnieniu oka wyczaruj maluchowi najpiękniejszy pokój pod słońcem!      

Artykuł Partnera