łóżko dla dziecka

Domek, antresola, namiot – łóżko dla dziecka nie musi być nudne

Pokój dziecka

Wybór łóżka dla dziecka to nie lada wyzwanie, zwłaszcza w przypadku niewielkiej przestrzeni. Szukając idealnego łóżka warto wybrać takie, które będzie bezpieczne i stabilne tworząc jednocześnie ciekawą dekorację pokoju.

reklama
łóżka dla dzieci WNM Group
Łóżko Dream Trio, wnm-group.pl

Łóżka dla dzieci WNM Group – bezpieczeństwo i zabawa

Aranżacja pokoju dziecięcego to jedna z trudniejszych decyzji podczas całego planowania domu czy mieszkania. Podczas, gdy dla rodziców najważniejsze jest, by meble były bezpieczne i odpowiednio dopasowane do dziecięcych potrzeb, pociechom mają się po prostu podobać.

Jednym z najważniejszych elementów pokoju dziecięcego jest łóżko. To od niego zależy bowiem dobry sen oraz idące za nim samopoczucie dziecka. 

łóżko dla dzieci tipi
Łóżko Tipi, wnm-group.pl

Dziecięce łóżko musi być przede wszystkim wygodne, dobrze dopasowane do dziecięcego, rosnącego kręgosłupa, ale także solidnie wykonane. A przede wszystkim, musi być łóżkiem, w którym dziecko będzie chciało spać.

Wbrew pozorom znalezienie odpowiedniego łóżka wcale nie jest prostą sprawą, zwłaszcza w sytuacji, gdy przestrzeń jest niewielka albo w jednym pokoju musi zmieścić się więcej niż jedno dziecko. Te wszystkie oczekiwania stara się połączyć marka WNM Group.To firma, stworzona przez rodziców dla dzieci i ich rodziców, którzy szukają odpowiednich mebli oraz akcesoriów dla siebie i swoich pociech.

Czym kierować się przy wyborze łóżka dla dziecka?

Ważne, żeby wymiary łóżka można było dostosować do dziecka tak, aby łóżko służyło przez kilka lat. Materiały z których wykonano łóżeczko powinny być dobrej jakości np. z litego drewna. W przypadku dzieci należy szczególną uwagę zwrócić na bezpieczeńswto, a więc rogi łóżka dziecięcego powinny być zaokrąglone. W sytuacji, gdy metraż mieszkania nie pozwala na osobne sypialnie dla dzieci, warto rozejrzeć się za łóżkiem piętrowym albo łóżkiem na antresoli.

Nie mniej ważny od funkcjonalności jest wygląd – w końcu to dziecko ma się dobrze czuć we własnym łóżku! Przy wyborze łóżka dla dziecka warto dowiedzieć się o możliwość personalizacji, np. koloru. Marka WNM Group w swojej ofercie ma szeroką paletę barw. Każde dziecko znajdzie w niej swój ulubiony kolor. Ciekawym rozwiązaniem są też łóżeczka o nietypowych kształtach, które poza funkcją spania mogą być dodatkową przestrzenią do zabawy, np. łóżeczko domek.

łóżko dziecięce
Łóżko Agnes, wnm-group.pl
łóżko dziecięce
Łóżko Agathe, wnm-group.pl/

Łóżko pojedyncze

Pokój dziecka zwykle nie jest dużym pomieszczeniem, więc świetnie sprawdzi się w nim łóżko pojedyncze. Przy wyborze warto dobrze przemyśleć wymiary i zastanowić się, czy w niedalekiej przyszłości będziemy planowali wymianę łóżka czy planujemy zakup na lata. W końcu dzieci szybko rosną! W ofercie WNM Group wybór jest naprawdę duży – znajdziemy łóżka od 140 nawet do 200 cm długości

Jeśli chodzi o materiał wykonania, najlepiej sprawdzają się łóżka drewniane – są ekologiczne, antyalergiczne i pasują do każdego wystroju wnętrza. Dodatkowo, drewniane łóżka są łatwe w utrzymaniu czystości, co tyczy się szczególnie łóżek sosnowych. Drewno sosnowe ma właściwości antystatyczne, dzięki czemu w pobliżu łóżka nie osadza się kurz. Marka WNM Group przywiązuje dużą wagę do ekologii i wszystkie łóżka w ofercie posiadają certyfikat FSM (Forest Stewardship Council). 

łóżko dziecięce z szufladą
Łóżko Aura z szufladą, wnm-group.pl

W przypadku naprawdę ograniczonej przestrzeni dobrze sprawdzi się łóżko jednoosobowe rozkładane, które może pełnić rolę np. praktycznego narożnika. Łóżka z dodatkowym pojemnikiem na pościel albo z dodatkowymi szufladami stworzą miejsce do przechowywania wykorzystując przestrzeń znajdującą się pod łóżkiem, co również pomoże w utrzymaniu porządku w pokoju.

Z myślą o najmłodszych dzieciach marka posiada w swojej ofercie łóżka jednoosobowe z barierkami, które zapewnią dziecku bezpieczeństwo podczas snu i zabawy. W momencie, gdy dziecko podrośnie, barierki można zdemontować bez potrzeby wymieniania całego mebla.

Łóżko antresola

Mała przestrzeń nie musi oznaczać nudy. Trzeba ją po prostu sprytnie zagospodarować. Świetnym pomysłem na ciekawą aranżację, a przy tym wykorzystanie niewielkiego metrażu są łóżka antresole. Montując łóżko na antresoli przestrzeń na dole można wykorzystać np. na mini gabinet z biurkiem i biblioteczką. Innym pomysłem jest miejsce na zabawki, dzięki czemu dziecko będzie uczyło się utrzymywania porządku.

łóżko antresola
Łóżko Kuba, wnm-group.pl
łóżko dziecięce antresola
Łóżko Śnieżka, wnm-group.pl

Łóżko na atresoli jest marzeniem niejednego dziecka, zwłaszcza gdy tradycyjną drabinkę można zastąpić prawdziwymi schodami, a zamiast schodzić z łóżka, zjeżdżać na zjeżdżalni! Mimo że łóżko ze zjeżdżalnią może wydawać się rozbudowaną konstrukcją, w przypadku mebli WNM Group jest ona zaprojektowana tak, że zajmuje naprawdę niewiele miejsca. 

Łóżko domek

To chyba najprzytulniejsze łóżko, jakie można sobie wyobrazić. Nie jest ani trochę mniej funkcjonalne od tradycyjnych łóżek, a jednocześnie tworzy prawdziwą dekorację pokoju. Łóżko w kształcie domku pokochają dziewczynki i chłopcy. W ofercie sklepu WNM są także łóżka domki piętrowe, co czyni dodatkową atrakcję podczas uwielbianej przez dzieci zabawy w dom. 

łóżko domek
Łóżko Albin z szufladą, wnm-group.pl
łóżko dziecięce domek
Łóżko Britta, wnm-group.pl

Łożko domek to pole dla wyobraźni – można zawiesić na nim lampki, naklejki albo rysunki namalowane przez dziecko tworząc tym samym małą galerię sztuki. Co więcej, gdy dziecko podrośnie, łóżko wcale nie musi stać się zbędnym elementem – będzie świetnie pasować np. do pokoju w stylu boho.

Czasy, kiedy spędzanie czasu w łóżku było dla dziecka najnudniejszą częścią dnia bezpowrotnie minęły. Wybierając mebel zgodny z charakterem i zainteresowaniami dziecka możemy stworzyć mu ulubione miejsce do nauki, zabawy i wypoczynku.

Materiał partnera:

wnm-group.pl