wygodne odkurzanie za pomocą odkurzacza pionowego Bosch Unlimited 8 ProPower

Jaki domowy odkurzacz do paneli i płytek wybrać?

RTV i AGD

Najlepszy odkurzacz do paneli i płytek to taki, który błyskawicznie zbiera wszystkie zabrudzenia, nie niszcząc odkurzanej powierzchni. Musi być więc nie tylko bardzo wydajny, ale też wyposażony w delikatne szczotki, przeznaczone do twardych podłóg. Biorąc pod uwagę naszą wygodę, najlepiej też by był lekki i zwinny oraz by dobrze radził sobie z resztą domowych zabrudzeń – na każdym poziomie.

Jaki odkurzacz spełnia wszystkie wymagania? Spore szanse na zwycięstwo ma nowy pionowy odkurzacz Bosch Unlimited 8 ProPower, chwalony m.in. za wyjątkową siłę ssania i potencjalnie nieograniczony czas pracy. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sobie radzi na panelach, płytkach i innych powierzchniach. Zobaczcie, jak się spisał!

Bosch Unlimited 8 ProPower – słówko o modelu

Nowy odkurzacz Bosch to klasyczny model 360°, umożliwiający wysprzątanie całego domu – od podłogi, aż po sufit. Urządzenie może pochwalić się doskonałą prezencją, solidną konstrukcją i wyjątkową łatwością użytkowania. Wyposażono go w czytelny wyświetlacz, który wskazuje poziom naładowania baterii i tryb pracy (ten można zmienić błyskawicznie, klikając w przyciski +/-). Włącznik naciska się dwa razy – pierwszy, gdy chcemy uruchomić odkurzacz i drugi, gdy chcemy przerwać pracę. Nie trzeba go trzymać nieustannie, co w przypadku odkurzaczy bezprzewodowych wcale nie jest oczywistością!

Odkurzacz Unlimited 8 ProPower
  • Waga i łatwość użytkowania

Unlimited 8 ProPower jest dość lekki (moduł ręczny z rurą i elektroszczotką waży 3,3 kg) i dobrze wyważony. Łatwo wysprzątać nim wyższe partie mieszkania i ciasne zaułki, nawet te przy suficie. Poza tym jest bardzo zwrotny i bez problemu dociera do każdego zakamarka, nie zmuszając nas do wykonywania dodatkowej gimnastyki. Wszystkie elementy łatwo wpiąć i wypiąć, nawet bez sięgania po instrukcję.

  • Przechowywanie

Jak przystało na dobry odkurzacz do domu, Unlimited 8 ProPower zajmuje bardzo mało miejsca, nawet po złożeniu. W pełnym wyposażeniu (z rurą przedłużającą i szczotką) można go wygodnie odwiesić na stację dokującą przymocowaną do ściany. W dolną część bazy można też wpiąć te końcówki, których używamy najczęściej. Reszta bez trudu zmieści się na niewielkiej półce lub w szufladzie.

  • Czyszczenie

Odkurzacz warto pochwalić również za bardzo prosty sposób czyszczenia. Jest bezworkowy, więc pojemnik na kurz wystarczy wypiąć i opróżnić, szczotki łatwo wysunąć i (w razie potrzeby) wyczyścić za pomocą wilgotnej szmatki, a filtr (który z pewnością spodoba się alergikom, bo gwarantuje potrójną filtrację na poziomie 99,99%) czyści się sam! Trzeba tylko kilka razy nim przekręcić, wykonując ruch rotacyjny. Same plusy!
 

Odkurzacz pionowy, a działa, jak model z kablem!  

Nie jest tajemnicą, że o jakości odkurzacza pionowego świadczą przede wszystkim dwie wartości – wydajność i moc, czyli to, jak sprawnie i dokładnie zbiera zabrudzenia oraz jak długo sprząta. Bosch Unlimited 8 ProPower ma się tu czym pochwalić. Wyposażono go w bezszczotkowy silnik, osiągający do 86 000 obrotów na minutę, wydajny akumulator i elektroszczotkę, które – tworząc idealnie zintegrowany system – gwarantują najlepsze możliwe efekty odkurzania.

Odkurzacz może pracować w 3 trybach:

  • wydłużającym czas pracy (Eco) do sprzątania codziennych zabrudzeń;
  • automatycznym (Auto) – do sprzątania większych zabrudzeń. Jest zupełnie wystarczający, gdy chcemy dokładnie odkurzyć panele i płytki. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom, odkurzacz sam dopasowuje tu siłę ssania, w zależności od rodzaju powierzchni (podłoga lub dywan), co jest naprawdę wygodne!;
  • superwydajnym (Turbo) – przeznaczony do bardzo wymagających zabrudzeń. W tym trybie Unlimited 8 ProPower działa jak porządny odkurzacz z kablem – bez problemu wciąga każdy brud, nawet mocno wbite w dywan drobinki piasku, okruchy, sierść czy włosy. Co ważne, nawet na tym poziomie hałas nie jest kłopotliwy (79 dB). Nie musimy nawet przerywać prowadzonej rozmowy.

Najlepszy odkurzacz do domu? Taki, który pracuje bez przerwy

Jak długo Unlimited 8 ProPower może pracować na jednym ładowaniu (z elektroszczotką)? W trybie Eco przez 40 min, w trybie Auto przez 28 min, a w trybie Turbo przez 12 minDo tych wartości nie warto jednak zanadto się przywiązywać, bo w rzeczywistości nowy odkurzacz Boscha może pracować niemal bez przerwy!

Wymiana akumulatora


Jak to możliwe? W zestawie z odkurzaczem dostajemy 2 porządne akumulatory 18 V o pojemności 5.0 Ah oraz superszybką ładowarkę, która ładuje baterie 5 razy szybciej, niż stacja dokująca (tę również mamy na wyposażeniu). Do pełnego naładowania baterii potrzebuje tylko 46 minut (baza – 5,5 h). Odkurzając, możemy jednocześnie ładować drugą baterię i zmieniać je tyle razy, ile potrzebujemy, bez zbędnych przerw w pracy.

Bosch zadbał też o to, by akumulatory można było swobodnie wymieniać z innymi elektronarzędziami tej marki (z linii zielonej). Takie rozwiązanie nie tylko wydłuża czas pracy odkurzacza, ale też przedłuża jego żywotność. Gdy po wielu cyklach ładowania bateria straci swą moc, nie trzeba wymieniać całego urządzenia – wystarczy dokupić nowy akumulator z serii Power for ALL. Doceniamy!

Elektroszczotka HardFloor Soft Brush


Bosch Unlimited 8 ProPower – najlepszy odkurzacz do paneli i płytek?

Dobry odkurzacz do paneli i płytek powinien być wyposażony w specjalną szczotkę, przeznaczoną do czyszczenia delikatnych powierzchni. Taką, która starannie czyści podłogę, ale jej nie rysuje. Bosch świetnie to rozumie, bo do modelu Unlimited 8 ProPower oprócz kultowej elektroszczotki do podłóg i dywanów, dorzucił innowacyjną elektroszczotkę HardFloor Soft Brush przeznaczoną właśnie do delikatnych posadzek.

Elektroszczotka z miękkim wałkiem przy pracy na panelach

Szczotka pokryta jest miękkim włosiem, które umożliwia jednoczesne usuwanie większych zanieczyszczeń i minidrobinek kurzu z twardych powierzchni. Swoje robi tu również napęd. Dzięki niemu elektroszczotka wciąga zanieczyszczenia błyskawicznie! Rozsypane na potrzeby testów produkty – kawa, popping z amarantusa, płatki śniadaniowe, piasek z drobnymi kamyczkami, długie włosy – zostały wessane w odkurzacz w okamgnieniu, bez konieczności przełączania na tryb Turbo. Pracę usprawniają też światła LED, umieszczone na przodzie szczotki, dzięki którym nie sposób pominąć żadnych drobin kurzu czy sierści, nawet za kanapą!

Proste sprzątanie całego domu, dzięki sprytnym końcówkom

Jak Unlimited 8 ProPower radzi sobie z czyszczeniem pozostałych powierzchniami domu? Równie znakomicie. W zestawie akcesoriów, umożliwiających sprzątanie w trybie 360°, znalazła się mini elektroszczotka, którą sprawnie zebraliśmy sierść, włosy i drobne okruchy z kanap i foteli oraz cały komplet tzw. szczelinówek, bez problemu zbierających zabrudzenia z trudniej dostępnych miejsc, w tym:

Elastyczna ssawka
  • szczotka do mebli ze ssawką do tapicerki
  • krótka ssawka szczelinowa
  • ssawka do szuflad i klawiatur
  • długa, elastyczna ssawka do ciasnych przestrzeni – najlepsza do czyszczenia kaloryfera żeberkowego, lamp i karniszy!


Bosch do kompletu dokłada również elastyczny wąż, który można traktować jak przedłużenie ręki. Sprawdza się np. gdy chcemy odkurzyć przestrzennie za kanapą, za ciasnymi meblami czy pod fotelami samochodu. Według nas to spore ułatwienie.

Ocena odkurzacza Bosch Unlimited 8 ProPower – czy warto go kupić?

Jeśli zastanawiacie się, jaki odkurzacz do domu wybrać, szczególnie, gdy macie dużo paneli, parkietów i płytek, Bosch Unlimited 8 ProPower będzie strzałem w dziesiątkę. Porządna, ale bardzo delikatna elektroszczotka z miękkim wałkiem sprawnie usunie wszystkie zabrudzenia, nie niszcząc powierzchni posadzek. Reszta akcesoriów z łatwością posprząta resztę domu – na każdym poziomie. Odkurzacz jest lekki i poręczny, i może pochwalić się bardzo intuicyjną obsługą. Jednak najważniejsza jest jego superwydajność – wciąga zabrudzenia tak dobrze, jak porządny odkurzacz z kablem i podobnie jak on może pracować na okrągło, a jest o wiele wygodniejszy w użyciu. Naszym zdaniem warto!

Materiał Partnera