jakie są rodzaje pralek do zabudowy

Jakie są rodzaje pralek do zabudowy?

RTV i AGD

Pralki do zabudowy to coraz powszechniejsze rozwiązanie w zakresie aranżacji kuchni, która w zdecydowanej większości mieszkań rozmiarem znacznie przewyższa powierzchnię dostępną w łazience. Największym wyzwaniem przy zakupie nowego sprzętu AGD jest jednak wybór odpowiedniej pralki spośród wielu dostępnych wariantów. Jakie rodzaje pralek do zabudowy wyróżniamy?

reklama

Pralki do zabudowy 

Tradycyjne pralki do zabudowy ładowane od przodu to najpopularniejszy wybór wszystkich osób, które chcą zaaranżować wolną przestrzeń w kuchni i znaleźli miejsce na to, by umieścić tam również pralkę. Wydawać by się mogło, że takie urządzenie jak pralka w żadnym wypadku nie będzie pasowała estetycznie do reszty naszej kuchni. To prawda, jeśli zdecydowaliśmy się na zakup tradycyjnej, wolnostojącej pralki. Pralki do zabudowy charakteryzują się jednak nieco innym zamysłem. Podobnie jak zmywarka do zabudowy, pralki umieszczone w kuchni również mogą być wyposażone w tożsamy z innymi meblami front, który skutecznie maskuje nieco surowy wygląd pralki. Producenci w ramach zakupu urządzenia zapewniają nam również wszelkie materiały niezbędne do montażu frontu w urządzeniu. Dzięki temu nasza pralka będzie umiejscowiona w kuchni, nie psując jednocześnie finalnego efektu estetycznego pomieszczenia. 

Pralko-suszarki do zabudowy

Pralko-suszarka do zabudowy to kolejny rodzaj urządzenia AGD, który może zostać umieszczony w kuchni i zapewnia funkcjonalność dwóch osobnych urządzeń. Suszenie ubrań na dedykowanej suszarce już dawno wyszło z mody. Nie dość, że jest to niezwykle uporczywe, to dodatkowo drastycznie wpływa na wilgotność w naszym mieszkaniu. Z drugiej strony rzadko kiedy możemy pozwolić sobie na to, by w kuchni umiejscowić dodatkowe, równie duże co pralka urządzenie, jakim jest suszarka. Dlatego też pralko-suszarka do zabudowy to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą wyciągnąć z urządzenia w pełni wysuszone pranie. Czy pralko-suszarka jest tak samo efektywna, jak osobne urządzenie? Specjaliści twierdzą, że urządzenie dwa w jednym nigdy nie będzie tak skuteczne, jak dwa osobne sprzęty, jednak ze względu na brak przestrzeni z powodzeniem możemy postawić właśnie na pralko-suszarkę. Na korzyść tego rozwiązania przemawia dodatkowo fakt, że producenci prześcigają się w dostarczaniu nam coraz to lepszych, energooszczędnych i wydajnych urządzeń. Pralko-suszarki do zabudowy są dzisiaj urządzeniami, które w pełni usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki do zabudowy? 

Na co zwrócić uwagę, by nasza pralka do zabudowy spełniała nasze oczekiwania? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na rozmiar urządzenia. Z jednej strony pralka musi idealnie wpasować się w zabudowę meblową, z drugiej jednak nie może bezpośrednio stykać się z innymi elementami zabudowy. Pralka przy najwyższych obrotach może drgać, a zbyt bliskie sąsiedztwo innych obiektów może wpłynąć na ich uszkodzenie. Nie zapominajmy także o pojemności bębna, która wpływa na ilość prania, które jednorazowo możemy wyprać i poziom hałasu - szczególnie w momencie, gdy w domu jest małe dziecko, a my przyzwyczailiśmy się do uruchamiania programu prania późnym wieczorem.

Oczywiście nie bez znaczenia jest także klasa energetyczna urządzenia i zużycie wody na jeden cykl prania. Te dwa czynniki bezpośrednio wpływają na zużycie prądu i wody, co przekłada się na wysokość naszych warunków. 

Materiał Partnera