ranking odkurzaczy automatycznych 2021

Ranking odkurzaczy automatycznych 2021

RTV i AGD

Robot odkurzający to nowy przyjaciel domu. W czasach automatyzacji i szybkiego rozwoju technologii poprawiającej jakość życia inteligentne rozwiązania w mieszkaniu są coraz popularniejsze. Wszyscy jesteśmy beneficjentami postępu technologicznego, jeśli wykorzystamy go we właściwy sposób.

reklama

Spędzanie czasu w domu w ostatnim okresie nabrało nowego znaczenia. Teraz już nie tylko w nim mieszkamy, ale także pracujemy. Taki porządek rzeczy, mimo swoich zalet, może również przysparzać problemów, np. z potrzebą częstszego niż wcześniej sprzątania. Najwydajniejsza praca odbywa się w ciszy i spokoju. Rzadko kto z nas potrafi pracować w bałaganie. Negatywnie wpływa on nasze samopoczucie, obniżając przy tym produktywność i kreatywność. Jednak, zamiast marnować cenny czas na porządki, zatrudnij pomocnika – niestrudzonego i pracowitego! Odkurzacz automatyczny iRobot powstał po to, by odciążyć domowników ze żmudnego procesu odkurzania i mopowania. Mniej czasu na sprzątanie – więcej czasu na pracę i dla rodziny. Przedstawiamy ranking odkurzaczy automatycznych, który pomoże Ci sprawdzić, jaki z nich jest najlepszy dla Twojego domu lub mieszkania!
 

robot odkurzający

Roomba seria 600

Roomba seria 600 – posiada funkcję sprzątania wzdłuż krawędzi, nie pozostawiając brudu w rogach. Ma wirującą szczotkę, która zagarnia odpadki do zbiornika. Poradzi sobie nie tylko z kurzem, ale również z włosami i sierścią, dlatego to doskonały wybór dla posiadaczy futerkowych pupili.

Model 694 i 697, które są nowością, to świetna opcja, jeśli zależy Ci na solidnym i nieprzekombinowanym podejściu do czystości. Modele te będą odkurzać przez półtorej godziny. Do przestrzeni mają podejście reaktywne, co oznacza, że w trybie losowym zwiedzą Twoje mieszkanie i pozbędą się wszystkich zanieczyszczeń – grubszych i tych drobniejszych. Mają możliwość personalizacji parametrów pracy i tworzenia ulubionych schematów. Robot jest w końcu dla Ciebie po to, aby wypełniać Twoje obowiązki za Ciebie – w Twoim stylu.

Odkurzacz wykryje automatycznie bardziej brudne miejsca i na nich skupi swoje czujniki. Doskonale sprawdza się w rogach i przy krawędziach. Jest również dostrojony do najnowszych technologii, wypełniających nasze domy. Sprzężony jest z aplikacją iRobot Smart App, dzięki czemu możesz nim sterować nawet poza domem. Stwórz również harmonogram pracy, według którego robot wypełniać będzie swoje obowiązki. Po powrocie do domu chcesz mieć wysprzątane? Żaden problem! Ustaw czas startu odkurzacza, a do Twojego przyjścia podłogi będą czyste!

Roomba e5/e6

Model ten dzięki specjalnym czujnikom nie spadnie ze schodów. Podobnie jak poprzednik, Roomba e5 i e6, rozpozna obszary bardziej zabrudzone niż pozostałe i tam wykona dodatkowe sprzątanie. Co odróżnia ten model od poprzednika? To pięciokrotnie większa moc ssąca i podwójne gumowe szczotki, dzięki którym lepiej radzi sobie z sierścią i zabrudzeniami wplątującymi się w rolkę. Z kolei specjalny filtr zapobiega rozsiewaniu alergenów. Różnice pomiędzy modelami e6 i e6, poza estetycznymi, to fakt, że ten drugi posiada wirtualną ścianę, za którą odkurzacz nie wjedzie.

Roomba seria 900

Seria 900 ma ciekawe funkcje, które jeszcze bardziej zwiększają stopień autonomiczności robota. Modele Roomba 974, 975 i 976 posiadają opcję automatycznego zjazdu do stacji, a po zakończeniu ładowania – powrotu do pracy. Dzięki systemowi nawigacji vSLAM odkurzacz jest niemalże bezobsługowy. Seria 900 poda Ci również informację, gdzie w danym momencie sprząta oraz stworzy raport dotyczący pokrycia danej powierzchni i czasu odkurzania. Model Roomba 980 posiada kamerę, która pomaga mu omijać przeszkody. Niestraszne mu dywany czy wykładziny – odkurzy z nich z równą wydajnością jak z paneli czy kafelków.

Roomba i3/i3+

Roomba serii i3 to doskonałe urządzenie dla osób wymagających maksymalnych osiągów, bez niepotrzebnych funkcji, zapychających broszury. i3+ wyposażony jest również w stację dokującą Clean Base, która automatycznie opróżnia pojemnik. Zwiększa to wygodę, ponieważ możesz zapomnieć o istnieniu robota na dłuższy czas, jednocześnie ciesząc się odkurzonym domem.

Model i3 posiada 3-stopniowy system czyszczący AeroForce – daje on zwiększoną wydajność, dzięki specjalnie wyprofilowanym gumowanym szczotkom. Odkurzacz jest idealny dla alergików, za sprawą wysokowydajnego filtra, który wychwyci nawet najmniejsze pyłki. Sprząta dokładnie tam, gdzie jest potrzebny – znajduje najbardziej brudne miejsca i obiera je za priorytet.

Model ten jest zsynchronizowany z aplikacją zarządzającą harmonogramem i programem sprzątania oraz z asystentem głosowym Google i Alexą. W połączeniu z czyszczącą stacją dokującą odkurzanie odbywać się może całkowicie zdalnie.

Roomba i7

W rankingu odkurzaczy automatycznych robot i7 wkracza na nowy poziom. Posiada on dziesięciokrotnie większą moc ssania niż modele serii 600. Ma system odróżniania pomieszczeń, dzięki technologii Imprint Smart. Sam mapuje dom i pamięta nadane przez Ciebie nazwy. Dzięki temu możesz komendą głosową, przez Alexa lub Asystenta Google, skierować robota do konkretnego pokoju.

Dzięki technologii Imprint Link, po tym, jak skończy swoje odkurzanie, da sygnał robotowi mopującemu Braava, aby zaczął swoją część obowiązków. A jeśli zależy Ci na całkowitej bezobsługowości, rozważ model Roomba i7+, który ma stację dokującą Clean Base z funkcją automatycznego usuwania brudu. Mieści ona nawet 30 pojemników na odpady, dzięki czemu nie musisz myśleć o odkurzaniu przez kilka tygodni.

Roomba s9+

Model Roomba s9+ jest idealny dla domu, w którym mieszka pies lub kot. Dzięki dwóm gumowym szczotkom i jeszcze większej mocy ssącej odkurzacz wyłapuje krótkie, i długie włosy oraz sierść. Wysokowydajne filtry dbają, aby wszystkie alergeny i pyłki zostały wewnątrz zbiornika. Ruchoma głowica czyszcząca dostosuje się do otoczenia.

roboty mopujące

Roboty mopujące

Roboty mopujące to rozwinięcie automatyzacji sprzątania podłóg. Odkurzanie to tylko jedna strona medalu i w większości przypadków nie jest wystarczające. iRobot ma na to rozwiązanie. Jest nim robota, który w sposób wydajny czyści również podłogi na mokro. Podobnie jak Roomba jest w stanie odkurzyć powierzoną mu powierzchnię, ale jednak jego specjalizacją jest mopowanie, które odbywa się przy jednej z dwóch ściereczek z mikrofibry. System PRO-CLEAN dozuje płyn czyszczący i stale zwilża szmatkę. Ranking odkurzaczy iRobot musi zawierać więc również takie urządzenia mopujące!
 

Braava seria 300

Model Braava jet m6 doskonale nadaje się do dużych powierzchni. Pracuje trybem podjeżdżania i cofania, aby dokładnie umyć podłogę. Pracuje wzdłuż ścian, pod meblami i unika przy tym dywanów. Nawiguje swoją drogę dzięki kostce nawigacyjnej North Star, która działa jak GPS i czyści tylko tam, gdzie jeszcze go nie było. Pracuje na tyle cicho, że może być uruchomiony na noc i nie obudzi domowników.

Braava jet 250

Model jet 250 jest wyspecjalizowany w mniejszych przestrzeniach takich jak kuchnia czy łazienka, gdzie zabrudzenia mogą być mocniejsze. Wyposażony jest w wibracyjną głowicę, która pozbędzie się zaschniętych plam. Dodatkowo ma spryskiwacz na przodzie obudowy, który zwilży powierzchnię, zanim najedzie na nią robot. Po skończonej pracy wróci do stacji ładującej.

ranking odkurzaczy automatycznych

Braava jet m6

iRobot Braava jet m6 to najwyższa półka robotów mopujących i nie może zabraknąć go w rankingu odkurzaczy automatycznych. Od swoich konkurentów różni systemem vSLAM i Imprint Smart Mapping – mapuje cały dom i dostosowuje się do otoczenia. Reaguje na polecenia wydane przez Asystenta Google i Alexa oraz współpracuje z Roombą. Ma funkcję ładowania i automatycznego powrotu do pracy, dzięki czemu czyszczenie odbywa się zupełnie bezobsługowo.

Roomba Combo

Nasz ranking odkurzaczy nie może zapomnieć o hybrydzie. Combo to model odkurzająco-mopujący w jednym. Szczotki w kształcie litery V daje mu wysoką moc odkurzania. Żaden brud przed nimi nie ucieknie – sprząta również wzdłuż ścian i w narożnikach. Do mopowania używa 350 ml pojemnika na wodę, który umożliwia mu długą pracę bez dolewania płynu.

Robot ma 3 tryby mopowania. Wyposażony jest również w elektroniczną pompkę, która stale nawilża nakładkę czyszczącą. Odkurzacz ten jest idealny dla mniejszych domów, gdzie dwa roboty – odkurzający i mopujący, to już tłok. Combo nie tylko rozprawi się z odkurzaniem, nie bojąc się przy tym sierści, ale również umyje podłogę na mokro. Biorąc pod uwagę jego wszechstronność – nie ma lepszej alternatywy.

Jego uniwersalność dodatkowo rośnie dzięki niskiemu profilowi, mierzącemu 7,9 cm. Odkurzacz wsunie się po każdą szafkę i umyje tam, gdzie Ty nie sięgniesz. Wyposażony jest w czujniki liniowe, przez co robot odkurza w równych odstępach – nie ominie nawet centymetra podłogi. Robota możesz ustawić za pomocą aplikacji na smartfona. Umożliwia ona również układanie harmonogramów sprzątania i personalizacji funkcji robota. Wydawanie poleceń przy pomocy asystenta Google i Alexa również jest zintegrowane z odkurzaczem.

Odkurzacze automatyczne ranking – wnioski

W wyższych modelach irobot.pl otrzymujesz więcej zaawansowanych funkcji niż w niższych. Jeśli jednak potrzebujesz prostego odkurzacza, który odciąży Cię w domowych obowiązkach, z pewnością wystarczy Roomba serii 600 lub 900. Natomiast, gdy wymagasz integracji z inteligencją domową, na wysokości zadania staną Roomba i7, s9 oraz Braava jet m6.

Warto podkreślić, że technologia i robotyka powstaje po to, żeby z niej korzystać i aby nasze codzienne życie było łatwiejsze. Odkurzacz sprzątający to inwestycja – kupuje Ci więcej czasu na czynności produktywne i takie, na które po prostu w danej chwili masz ochotę, bez konieczności martwienia się o porządek. Można więc śmiało stwierdzić, że czyste podłogi to prawie wartość dodana, a sam irobot jest prawdziwym oszczędzaczem Twojego czasu!

Materiał Partnera