jakie urządzenie chłodzące wybrać

Uff, jak gorąco! Jakie urządzenie chłodzące wybrać – wentylator, klimator czy klimatyzator?

RTV i AGD

Jak przeżyć afrykańskie upały?  Warto wykorzystać do tego nowoczesną technologię, która ułatwi przetrwanie tropikalnych temperatur. Rozwiązań jest co najmniej kilka, jest więc w czym wybierać.

reklama

Najprostszym i najtańszym urządzeniem chłodzącym jest wentylator. Te najwyższe modele nie są tylko zwykłym wiatrakiem. To urządzenia, w których instaluje się nowoczesne silniki, bo nie wystarczy już, że potrafią one ochłodzić powietrze – równie ważne jest także, by były ciche i nie przeszkadzały w pracy czy we śnie. Wentylator Raven EWB004 nie wytwarza więcej niż 56,4 decybela hałasu, zatem jego praca jest cicha i wydajna. A silnik tego urządzenia wyposażono w mechanizm zabezpieczający przed przegrzaniem.

Jego kuzyn, wentylator Raven EWS005 działa równie cicho, ale z jeszcze większą wydajnością. W dodatku ma funkcję oscylacji, co oznacza, że pracuje obracając się w prawo i w lewo, zapewniając w ten sposób właściwą cyrkulację powietrza i utrzymując stałą temperaturę w pomieszczeniach. Do rodziny należy też cyrkulator Raven ECP003NX. Od wentylatora różni się tym, że wprawia powietrze w ruch i zapewnia jego równomierne rozprowadzanie w pomieszczeniu. Może być przydatny także zimą, jeśli będzie ustawiony przy źródle ciepła, skutecznie rozprowadzając je w całym pokoju.

Klimator czy klimatyzator?

Ci, którym wentylatory i cyrkulatory nie wystarczą, do wyboru mają jeszcze klimatory i klimatyzatory. Klimator pobiera ciepłe powietrze i przepuszcza je przez zwilżony filtr, wytwarzając w ten sposób przyjemny powiew. Jednak nowoczesne klimatory potrafią dużo więcej. Klimator Raven EK001 nie tylko zapewni w pomieszczeniu morską bryzę, ale także zajmie się nawilżaniem oraz jonizacją powietrza, co może korzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Można też ustawić timer, który uruchomi urządzenie wtedy, kiedy uznamy to za stosowne.

Najbardziej zaawansowanymi urządzeniami do schładzania powietrza są klimatyzatory. To urządzenia całoroczne, a ich funkcjonalność może przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Potrafią automatycznie utrzymywać wybraną temperaturę w pomieszczeniu, a także je ogrzać i osuszyć. Tak właśnie działa Raven EK004. Można go śmiało używać w nocy, bo jest bardzo cichy. A przy tym wydajny – potrafi schłodzić 400 metrów sześciennych powietrza na godzinę.

Produkty wymienione w artykule dostępne są na euro.com.pl i w sklepach RTV EURO AGD

Dane techniczne pochodzą od producenta

Materiał Partnera