gdzie urządzić kuchnie

Urządź nowoczesną kuchnię ze Sferis!

RTV i AGD

Kuchnia bywa nazywana sercem domu. To tam spędzamy dużą część czasu przygotowując posiłki dla siebie i najbliższych. Żeby ta przestrzeń była praktyczna oraz dobrze spełniała swoją funkcję musimy zaopatrzyć się w sprzęty najlepszej jakości. Z pomocą przyjdzie Ci sklep internetowy Sferis.

Sprzęty AGD do obróbki żywności

W kuchni przygotowujemy posiłki używając do tego przede wszystkim takich sprzętów jak kuchenki, płyty grzewcze oraz piekarniki. Nowoczesne kuchnie powoli odchodzą od gazowych kuchenek zastępując je bezpieczniejszymi płytami grzewczymi. Płyty grzewcze występują w dwóch wydaniach: gazowym oraz elektrycznym. Ten podział jest bardzo ważny ze względu na praktyczne rozwiązania danych kuchni, ale również preferencje dotyczące gotowania. 

Płytę grzewczą warto jest dobrać do naszych potrzeb. Jeżeli mieszkami sami lub w dwójkę może się okazać, że wystarczy nam pomniejszona wersja posiadająca dwa miejsca. Dla wielodzietnych rodzin poleca się urządzenie dzielone na np. 5 grzejników. Różne modele płyt znajdziesz na stronie https://www.sferis.pl/plyty-grzewcze-3337.

Kupując sprzęt elektryczny do kuchni zawsze sprawdź dokładnie jaką moc może osiągnąć, od tego w dużej mierze będzie zależał zakres możliwych czynności na nim. Samą płytą grzewczą nie przygotujemy wszystkich posiłków. Jeżeli chcemy zaserwować gościom zdrowe, pieczone jedzenie będziemy potrzebować piekarnika.

Świetnym zakupem są piekarniki do zabudowy. Część modeli, pozwala jedzenie również gotować lub grillować, funkcje te są sposobem na łatwe urozmaicenie jadłospisu w domu.

Możliwość wbudowania ich w meble, podobnie jak w przypadku płyt grzewczych, jest najlepszym estetycznie rozwiązaniem. Stają się kompatybilną całością, która nie zakłóca odbioru przestrzeni lub klimatu. Przed zakupem pamiętajmy jednak dobrze oszacować ich gabaryty pod miejsce jakie chcemy im przeznaczyć. 

Dlaczego warto zamontować okap w kuchni?

Gotujące się jedzenie generuje liczne zapachy. Niekiedy bywa to uciążliwe dla domowników, szczególnie kiedy część kuchenna łączy się bezpośrednio z innym pomieszczeniem. Najlepszym sposobem na eliminacje zapachów jest montaż okapu. Dzięki temu urządzeniu zyskujemy komfortowe i bezpieczniejsze warunki podczas gotowania. System w okapie zasysa powietrze, pozwalając na jego cyrkulacje oraz odświeżenie. Pozwala się też pozbyć wilgoci, która może szkodzić meblom.

Okapy występują w różnych wariantach kolorystycznych oraz rozmiarach, które dopasujemy dowolnie pod przestrzeń. Pośród dostępnych typów znajdziemy: 

  • okap kominowy

  • okap przyścienny

  • okap wyspowy 

  • okap do zabudowy

Wszystkie typy różnią się od siebie sposobem montażu uwzględniając możliwości przestrzeni. Estetyczne wykonanie każdego z nich nie kłóci się z aranżacją. Najnowsze modele posiadają praktyczne panele LED, które służą do programowania pracy i mogą być podświetlanie w razie potrzeby. Wejdź na stronę https://www.sferis.pl/okapy-3330 i poznaj najnowszą ofertę. 

Przydatne wyposażenie w Twojej kuchni

Sklep sferis.pl posiada szeroką ofertę przydatnych sprzętów elektronicznych, dzięki którym przyrządzisz różnorodne dania. 

Przede wszystkim w asortymencie znajdziemy urządzenia AGD typu miksery, blendery, małe roboty kuchenne lub podgrzewacze. Zalety każdego z nich docenią wszyscy kochający gotować. Dzięki nim otwierają się przed nami większe możliwości kulinarne, ale również skraca czas pracy. Możemy zapomnieć o długotrwałych czynnościach przygotowujących posiłki, jeżeli tylko wprowadzimy do swojej kuchni elektroniczne wsparcie. 

Sklep zaopatruje się w sprzęty jednie od sprawdzonych dostawców, dzięki czemu mamy gwarancję niezawodnej pracy i wytrzymałości.

Myśląc o nowoczesnym wyposażeniu warto wymienić starą lodówkę! Najnowsze modele nie tylko zapewniają dużo lepsze warunki dla przechowywania jedzenia, ale również maja dodatkowe funkcje. Przykładem jest lodówka posiadająca dystrybutor na zimna wodę. Woda przechodząca przez nią jest krystalicznie czysta i nadaje się do bezpośredniego picia. Inną opcją jest wbudowana kostkarka do lodu, która zostanie doceniona szczególnie w upalne dnie. 

Pomoc w szybkim sprzątaniu

Przygotowanie posiłków to jedno, jednak po nich zawsze przychodzi mniej przyjemna czynność jaką jest sprzątanie. Obecna technologia przygotowała wsparcie kuchenne w tej kwestii jaką są zmywarki.

Obecne zmywarki są zarówno energooszczędne jak i pobierają mniej wody. Oszczędność jaką dają może zaskoczyć każdego, kto miał wcześniej do czynienia z pierwszymi modelami. Urządzenia sprawnie radzą sobie z brudem, pozwalając zaoszczędzić dodatkowych prac w kuchni oraz czasu. Nowoczesne zmywarki można zaprogramować na mycie w nocy, po którym otworzą się same, by naczynia oraz garnki miały możliwość dosuszenia się.

Na rynku dostępne są modele różniące się gabarytami, nawet osoby posiadające małą kuchnie otwartą bez problemu znajda produkt, który zmieści się na ograniczonej przestrzeni. Urządzenia działają cicho i są przystosowane do zabudowy. Nie będą przeszkadzać w otwartych kuchniach.

Sposób w jaki urządzasz dom w dużej mierze wpływa na Ciebie oraz Twoich bliskich w codziennym funkcjonowaniu. Warto jest skorzystać z udogodnień jaka dają różnorodne oferty oraz współczesna technologia by móc się cieszyć wygodniejszym życiem.

Materiał partnera
Fot. Shutterstock.com