zakup nowej zmywarki do zabudowy

Zakup nowej zmywarki do zabudowy – na co warto zwrócić szczególną uwagę?

RTV i AGD

Chociaż początkowo zmywarki kojarzyły się z luksusem, to obecnie większość osób traktuje je jako obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. W końcu na przestrzeni lat producentom udało się nie tylko obniżyć zużycie wody, ale też skuteczność zmywania naczyń, dzięki czemu umiejętne korzystanie z odpowiednio dobranej zmywarki jest tak naprawdę najbardziej ekologicznym rozwiązaniem. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy ktoś chce kupić nową zmywarkę. Każdy z producentów reklamuje swoje sprzęty jako najlepsze, a sprawy nie ułatwia to, że tego typu sprzęty AGD dostępne są w wielu różnych rozmiarach i wariantach.

  1. Czy zmywarka ogranicza zużycie wody?

  2. Jak zwiększyć skuteczność zmywania naczyń w zmywarce?

  3. Ile kompletów naczyń mieści się w zmywarce?

  4. Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

  5. Zmywarka do zabudowy: jak wybrać?

Jeżeli więc zależy ci na tym, aby móc łatwo myć zabrudzone naczynia i nie martwić się o awaryjność nowej zmywarki, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Znajdziesz tu kilka istotnych wskazówek na temat tego, jak wybrać zmywarkę do zabudowy, jakie funkcje zmywarki są najpotrzebniejsze oraz w co powinny być nowoczesne zmywarki wyposażone, aby użytkownik nie musiał dokupować żadnych dodatkowych akcesoriów.

Czy zmywarka ogranicza zużycie wody?

Wybierając zmywarkę, wiele osób chce po prostu zaoszczędzić czas, który do tej pory muszą przeznaczać na zmywanie ręczne. Okazuje się jednak, że nowoczesne sprzęty zużywają niewielkie ilości energii elektrycznej, a przy tym mają ekologiczne programy zmywania, które mogą obniżyć zużycie wody nawet o 30% w porównaniu z myciem ręcznym. Tym samym na zakup zmywarki do zabudowy powinny zdecydować się nie tylko te osoby, które chcą lepiej wykorzystać wolny czas, ale również te, którym zależy na środowisku.

Jak zwiększyć skuteczność zmywania naczyń w zmywarce?

Niezależnie od tego, jaką wielkość zmywarki wybierzesz, jaka jest jej klasa energetyczna lub jakiego producenta sprzęt znajdzie się w twojej kuchni, warto nauczyć się, jak prawidłowo układać brudne naczynia w zmywarce. Może się to wydawać oczywiste, ale wiele osób robi to nieprawidłowo, co ma istotny wpływ na obniżenie skuteczności zmywania. Tego typu wskazówki można oczywiście znaleźć w dołączonej instrukcji obsługi, jednak większość osób się z nimi nie zapoznaje.

Najważniejsza zasada to unikanie ustawiania patelni i misek od strony drzwiczek zmywarki, ponieważ może to utrudnić rozprowadzanie tabletki do zmywania. Najlepiej większe rzeczy umieszczać po bokach i z tyłu urządzenia. Warto również pamiętać o tym, aby uruchamiać zmywarkę dopiero wtedy, gdy będzie zapełniona. Nic się nie stanie, jeżeli brudne naczynia chwilę poleżą w środku, a chociaż nowoczesna zmywarka pobiera niewielką ilość wody, to i tak warto jej używać w sposób odpowiedzialny. Dużym ułatwieniem jest to, że najlepsze zmywarki wyposażone są w tryb ekologiczny, który dopasowuje odpowiednią temperaturę, zużycie wody i czas mycia, aby było to jak najbardziej opłacalne dla użytkownika. W takim przypadku cały proces może zająć więcej czasu, ale będzie to korzystniejsze dla stanu portfela.

Ile kompletów naczyń mieści się w zmywarce?

Przy zakupie nowej zmywarki warto sprawdzić takie rzeczy, jak zużycie prądu, głośność pracy (na najcichszą zmywarkę warto się zdecydować wtedy, gdy kuchnia sąsiaduje z sypialnią lub innymi pomieszczeniami), czas zmywania i inne istotne parametry. Nie można jednak zapominać o tym, ile kompletów naczyń zmieści się w nowym urządzeniu. Dla uproszczenia można przyjąć, że standardowa zmywarka do zabudowy w rozmiarze 46 cm, którą można zamówić na stronie https://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy,szerokosc-cm-!-46.bhtml, pomieści od około 8 do 10 kompletów naczyń. Do tego dochodzą oczywiście również sztućce, które w zależności od wybranego modelu, mogą być układane na dedykowanej półce lub w specjalny pojemniku. 60-centymetrowe zmywarki mogą natomiast pomieścić nawet 16 kompletów naczyń, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w dużych rodzinach lub w kuchniach należących do osób, które regularnie zapraszają do siebie gości. 

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Jeżeli natomiast chodzi o wybór pomiędzy zmywarką do zabudowy a modelem wolnostojącym, to jeżeli jest taka możliwość, warto postawić na zmywarkę do zabudowy. Wysokiej jakości sprzęty dostępne w sklepie https://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy.bhtml pozwolą w największym stopniu wykorzystać wolne miejsce. Zmywarki wolnostojące można natomiast polecić osobom, które dysponują dużą kuchnią i nie chcą niczego przerabiać, aby wstawić dodatkowy sprzęt AGD.

Zmywarka do zabudowy: jak wybrać?

Jak widać, jest wiele rzeczy na temat zmywarki, co warto wiedzieć. Przed podjęciem ostatecznej decyzji na pewno warto zapoznać się ze wszystkimi informacjami, które są dostępne na karcie produktu, a w razie wątpliwości poradzić się sprzedawcy. Jeżeli natomiast chcesz uniknąć nietrafionych zakupów i interesuje cię zmywarka do zabudowy jak wybrać i inne porady możesz znaleźć na https://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy,szerokosc-cm-!59-61.bhtml. Sklep oferuje wyłącznie wysokiej jakości zmywarki od najlepszych producentów, co eliminuje ryzyko zakupu nieodpowiedniego modelu.

Materiał Partnera
Zdjęcia: pexels.com