Biokominki portalowe - eko-ogień w klasycznej oprawie

Salon

Myślałeś o nowoczesnym kominku w tradycyjnym wydaniu? Takie właśnie są biokominki portalowe, które łączą ekologię, łatwość obsługi oraz klasyczny design. Jeśli twoje wnętrze urządzone jest w tradycyjnym stylu, nadadzą mu one przytulnego i ciepłego charakteru.

Czym jest biokominek?

Ogień w biokominku powstaje ze spalania bioetanolu. Uzyskiwany on jest z surowców roślinnych, a przy tym przyjazny dla środowiska i biodegradowalny. Ponadto, jest bardziej kaloryczny od węgla kamiennego i jego litr wystarcza na 2 do 5 godzin podtrzymywania ognia (w zależności od ustawień płomienia).

Paliwo to jest także bardzo bezpieczne. Spala się bez osadów, dymu i zapachu, a efektem procesu jest powstawanie jedynie bardzo niskiej ilości CO2 (ilości podobne do powietrza wydychanego przez człowieka) oraz pary wodnej dodatkowo nawilżającej pomieszczenie.

Najważniejszy we wnętrzu biokominka jest pojemnik na biopaliwo znajdujący się w palenisku. Wkład chłonny w biowkładce zabezpiecza płyn przed wylaniem, nawet w przypadku przewrócenia się pojemnika. Obudowa kominka jest odporna na działanie wysokich temperatur, a szklana ozdoba chroni otoczenie przed kontaktem z płomieniem. Pojemniki posiadają miarkę napełnienia, co ułatwia dolewanie paliwa i zapewnia bezpieczeństwo podczas palenia.

Biokominek jest także dobrym sposobem na dogrzanie pomieszczenia. Osiąga moc w przybliżeniu do 3 kW i potrafi podnieść o kilka stopni temperaturę w średniej wielkości pokoju.

Nowoczesny, ale tradycyjny

Urządziłeś swoje wnętrze w stylu klasycznym, prowansalskim lub skandynawskim i nie pasowałby do niego nowoczesny kominek? Możesz wybrać biokominek portalowy, który łączy tradycyjne wzornictwo z praktycznością, niskim kosztem użytkowania i ekologicznością biokominka. Będzie wyglądał równie stylowo jak klasyczny kominek i docenisz wygodę, jaką Ci zapewni (dosłownie nie będziesz musiał nic do niego dokładać…).

Pośród biokominków na pewno znajdziesz taki, który trafi w Twój gust. Możesz wybierać między prostymi formami, geometrycznymi, rustykalnymi, a nawet najbardziej wyrafinowanymi z kryształami Swarovskiego!

Aby móc spoglądać na ogień umieść go naprzeciwko mebli wypoczynkowych. Najlepiej, gdy będzie zainstalowany na ścianie prostopadłej do telewizora, aby nie konkurował z ekranem (w końcu sam w sobie służy do oglądania). Bez wątpienia biokominek portalowy od kratki.com nada Twojemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru!

Artykuł Partnera: Kratki.com