narożnik z dostawianą pufą

Czy narożnik z dostawianą pufą jest praktyczny?

Salon

Czy narożnik z dostawianą pufą jest praktyczny i czy warto zdecydować się na taki mebel w salonie? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości, sprawdź!

reklama
narożnik

Narożnik L i U z dostawianą pufą w salonie

Urządzając pokój dzienny, bez względu na to, czy  przestronny, czy też o niewielkim metrażu, warto wziąć pod uwagę narożnik z pufami. O czym trzeba wiedzieć, zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie? Mamy tu do wyboru zarówno narożniki w kształcie litery L (z szezlongiem z jednej strony), jak i U (z dwoma szezlongami po bokach). Znajdująca się w zestawie pufa idealnie przylega do narożnika, tworząc wygodną całość, która może służyć zarówno do drzemek w ciągu dnia, jak i do spania w ciągu nocy. Większość dostępnych w sklepach modeli zawiera dołączone specjalne zaczepy, dzięki którym pufa się nie przesuwa. Nawet jednak jeśli w wybranym modelu nie ma takich zaczepów, nie trzeba się obawiać o przypadkowe rozsunięcie elementów - pufa zwykle jest na tyle ciężka, że jest to niemożliwe.


Jaki narożnik z dostawianą pufą wybrać? Modele z podwójnym szezlongiem (w kształcie litery U) najczęściej są większe od modeli w kształcie litery L, dlatego też najlepiej będą się prezentować w dużych, przestronnych salonach. W takim wypadku pufę dostawia się pośrodku, pomiędzy szezlongami, co pozwala uzyskać komfortową powierzchnię spania. Narożniki do salonu w kształcie litery L z dostawianą pufą świetnie sprawdzą się w salonach o średniej wielkości, a także w niewielkich pokojach dziennych. Obszerną pufę dostawia się tu do szezlonga w taki sposób, by stworzyć wygodne miejsce do spania.

Czy narożnik z dostawianą pufą jest praktyczny?

Dostawiana pufa pozwala na uzyskanie dodatkowego miejsca do snu, jednak większość narożników ma funkcję spania. Co więc wyróżnia omawiane rozwiązanie? Czy narożnik z dostawianą pufą jest praktyczny? Warto zwrócić uwagę, że taka pufa może pełnić wiele funkcji. Jeśli odstawimy ją od narożnika, możemy wykorzystać ją w roli podnóżka, a ustawiając przy stoliku, zyskamy dodatkowe siedzisko. Jeżeli zdecydujemy się położyć na niej obszerną tacę, to otrzymamy w ten sposób stolik kawowy. Prawda, że  to duża oszczędność miejsca?

W tym miejscu trzeba też wspomnieć kilka słów na temat pojemnika na pościel, który znajduje się zwykle pod siedziskiem pufy. Można je podnieść w łatwy sposób przy pomocy załączonego uchwytu. W pojemniku schowamy pościel, ale też na przykład dodatkowe koce czy poduszki. Dużą, dostawianą pufę, można również ustawić prostopadle do siedziska narożnika, zyskując w ten sposób rodzaj szezlongu, pozwalającego na wygodne rozprostowanie nóg. Jak widać, istnieje ogrom możliwości wykorzystania narożnika z dostawianą pufą. Podsumujmy więc, jakie może pełnić funkcje:

  • narożnik z funkcją spania,
  • podnóżek,
  • stolik kawowy (ława),
  • pojemnik na pościel (praktyczny schowek),
  • szezlong.

Narożna kanapa z dostawianą pufą: praktyczne rozwiązanie do salonu

Wielofunkcyjny mebel tapicerowany, jakim jest narożnik z dostawianą pufą, to jeden z tych elementów wyposażenia, które pozwalają nie tylko na zaoszczędzenie miejsca, ale również na maksymalne wykorzystanie dostępnych funkcji. Ustawiając więc taki narożnik w swoim salonie, zyskujemy kilka mebli w jednym.
 

3

Co jeszcze warto wiedzieć na temat narożników z dostawianą pufą?

  • W sklepach znajdziemy narożniki lewostronne (z szezlongiem po lewej stronie) oraz prawostronne (analogicznie, z szezlongiem po prawej stronie) oraz uniwersalne, w których szezlong można ustawić po każdej ze stron, według potrzeb. Nie musimy w tym przypadku określać strony mebla.

  • Narożnik z pufą z wypełnieniem z pianki tapicerskiej wzmocniony sprężyną falistą sprawdzi się, gdy planujemy przenocowanie gości (spanie okazjonalne), ale również wtedy, gdy mebel będzie nam służył do codziennego spania.

  • Wyjątkową popularnością cieszą się w ostatnim czasie narożniki, a także pufy, fotele czy sofy, na  podwyższonych, nieco skośnie ustawianych nóżkach (tu warto zwrócić szczególną uwagę na przykład na takie modele jak Lorelle czy Torrense). Doskonale wpisują się w aranżacje salonów w stylu skandynawskim, ale też vintage, retro, klasycznym i glamour.

Wszystkie opisane w tekście modele narożników są dostępne w sklepie internetowym Meblobranie.

Materiał Partnera