meble do salonu jakie wybrać

Meble do salonu – jakie wybrać?

Salon

Meble do salonu powinny łączyć ze sobą funkcjonalność oraz estetykę. Coraz częściej salon przestaje pełnić wyłącznie funkcję reprezentacyjną, a staje się pomieszczeniem wielofunkcyjnym. W salonie przyjmujemy gości, spotykamy się, a gdy zapadnie zmrok – śpimy. Z tego powodu potrzebujemy mebli, które pomogą nam przekształcić salon w pomieszczenie wielofunkcyjne.

szara sofa sewilla z funkcją spania - bonni.pl
Szara sofa Sewilla z funkcją spania, bonni.pl

1. Meble do salonu – jakie funkcje powinny spełniać?
2. Meble tapicerowane – dlaczego warto na nie postawić?
3. Sypialnia w salonie – jak wybrać odpowiedni mebel?
4. Relaks i spokój – zalety uszaka w salonie.

Salon to szczególne miejsce dla każdego domu czy mieszkania. Jest to centralne pomieszczenie, które nierzadko musi spełniać szereg zadań. Salon to pomieszczenie, w którym spotyka się cała rodzina, są tam również przyjmowani goście, więc możemy założyć, że jest to najbardziej reprezentacyjny pokój. Z tego względu ważna jest estetyka pomieszczenia, a także mebli, które często nadają styl pomieszczeniu. Niemniej jednak ze względu na ograniczony metraż salon często jest również sypialnią, jadalnią czy też pokojem gościnnym. Meble, które znajdą się w tym pomieszczeniu muszą być wielofunkcyjne, by z centrum rozrywki w mgnieniu oka zmienić się w sypialnię.

wygodna rozkładana kanapa w kolorze czarnym Orlean PLUS - bonni.pl
Wygodna rozkładana kanapa w kolorze czarnym Orlean PLUS, bonni.pl

1. Meble do salonu – jakie funkcje powinny spełniać?

W zależności od salonu będą zmieniały się funkcje mebli na jakie powinniśmy zwrócić uwagę. Załóżmy, że mamy do dyspozycji niewielki salon, który będzie musiał łączyć w sobie funkcję pokoju dziennego oraz sypialni. W takim wypadku z pomocą przyjdzie sofa rozkładana z funkcją spania, która w dzień nie zajmie wiele miejsca, a w nocy posłuży jako dwuosobowe łóżko. Ważne, by wybrać sofę z pojemnikiem na pościel, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce w szafie. W przypadku, gdy salon jaki urządzamy ma dużą przestrzeń można podzielić go na funkcjonalne strefy. Duży narożnik w kształcie litery L lub U będzie miejscem reprezentacyjnym, gdzie przyjmiemy gości, spędzimy rodzinnie czas lub też obejrzymy telewizję. Warto zaopatrzyć się narożnik z funkcją spania, by bezproblemowo zmienić go w łóżko. Ponadto na rynku dostępne są narożniki z dwoma pojemnikami na pościel to bardzo przydatna funkcjonalność zarówno w dużych jak i nieco mniejszych salonach. Ta część może także służyć jako strefa sypialniana. Obecnie modne jest połączenie salonu z jadalnią. Można przedzielić tę część regałem, półką, leżanką lub też pozostawiając wolną przestrzeń.

zielona sofa rozkładana sewilla PLUS - bonni.pl
Zielona sofa rozkładana Sewilla PLUS, bonni.pl

2. Meble tapicerowane – dlaczego warto na nie postawić?

Meble tapicerowane są nieodłącznym elementem każdego domu, mieszkania, a nawet większości pomieszczeń. Myśląc o meblach tapicerowanych do salonu jako pierwsza do głowy przychodzi nam sofa lub kanapa. Dlaczego zatem tak jest? Meble tapicerowane są przede wszystkim estetyczne i funkcjonalne. Ile zadań łączy w sobie sofa rozkładana z funkcją spania? Jest łóżkiem, kanapą, leżanką. Dodatkowo w łatwy sposób można zadbać o jej czystość. Wiele tkanin pozwala na tzw. „czyszczenie na mokro”, a jeszcze inne posiadają właściwości hydrofobowe. Ponadto meble tapicerowane są trwałe, a wykonane z dobrych materiałów posłużą nam wiele lat. Dodatkowo sofa czy kanapa to centralne meble w salonie, które nadają mu stylu. Mebel z wysokimi nóżkami wkomponuje się w salon skandynawski, a obity pluszową tkaniną w ciepłym kolorze pozwoli nam przenieść się do malowniczej Prowansji. Tak duża różnorodność mebli powoduje, iż decyzja o ich wyborze nie jest łatwa, czasem wymaga ona spokoju oraz czasu. Z tego powodu warto przejrzeć ofertę sklepu internetowego Bonni.pl, gdzie możesz zapoznać się ze zdjęciami mebli oraz ich opisem, a w razie pytań do Twojej dyspozycji pozostaje infolinia czynna aż do wieczora!

ekonomiczna grafitowa sofa z funkcją spania bs10 - bonni.pl
Ekonomiczna grafitowa sofa z funkcją spania BS10, bonni.pl

3. Sypialnia w salonie – jak wybrać odpowiedni mebel?

Jak już pisaliśmy wcześniej sofa lub kanapa odgrywają bardzo istotną rolę w wystroju oraz funkcjonalności salonu. Sprawdźmy zatem co cechuje dwie sofy ze sklepu bonni.pl. Pierwszy model godny polecenia to Sofa rozkładana Orlean PLUS z funkcją spania. Z pewnością pierwszą rzeczą jaką zauważymy jest jej niebanalny wygląd, który zwróci uwagę Twoich gości już od progu lecz gdy zbliżą się do mebla będzie już tylko coraz lepiej. Materac sofy został wypełniony pianką oraz sprężynami bonell, dzięki czemu wygodnie na niej usiądziesz jak i się położysz. Dodatkowo mebel posiada automat wspomagający rozkładanie, co ułatwi przekształcenie sofy w pełnowymiarowe łóżko. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości oferta wydaje się atrakcyjna. Szukając ekonomicznych rozwiązań nie sposób pominąć Kanapa z funkcją spania BS10. Cena tej sofy to zaledwie kilkaset złotych, a nasz sklep oferuje bezpłatną dostawę! Za niewielkie pieniądze otrzymamy porządny mebel na którym wygodnie usiądziemy, a gdy zajdzie potrzeba bez wysiłku przekształcimy BS10 w dwuosobowe łóżko. Ponadto mebel ma miękką oraz przyjemną w dotyku tkaninę.

fotel uszak z podnóżkiem denver grafitowy - bonni.pl
Fotel uszak z podnóżkiem Denver grafitowy, bonni.pl

4. Relaks i spokój – zalety uszaka w salonie

Fotel do salonu to mebel strefy relaksu, w którym można się oddać lekturze, oglądaniu filmów czy też innej czynności sprawiającej nam przyjemność. Bez niego – podobnie jak i bez sofy czy kanapy do salonu – trudno sobie wyobrazić to pomieszczenie jako funkcjonalne. Gdy wybieramy fotel do salonu, warto się przyjrzeć sprawdzić fotel uszak. To ceniony klasyk charakteryzujący się tym, że jest bardzo przytulny, ma dodatkowe boki i obszerne podłokietniki, które pozwalają bardzo wygodnie rozsiąść się w fotelu. Uszak do salonu to nie tylko klasyczny wzór, ale i modele unowocześnione nadające się do salonów w stylu nowoczesnym czy też skandynawskim – jak fotel uszak Denver.

Urządzenie wielofunkcyjnego salonu może wydawać się trudne lecz można je sobie ułatwić. W sklepie internetowym Bonni.pl wszystkie meble znajdziesz przyporządkowane do pomieszczenia, a także dokładne opisy, dzięki którym będziesz mógł podjąć dobrą decyzję.

Materiał Partnera