co warto wiedzieć przed zakupem sofy

Co warto wiedzieć przed zakupem wymarzonej sofy z Alwes Collections?

Salon

Szukasz wymarzonej sofy lub narożnika idealnie dopasowanego do Twojego mieszkania? W takim razie poznaj polską markę Alwes Collections i sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem mebli wypoczynkowych do salonu.

reklama
Alwes meble tapicerowane
SZEZLONG Z KOLEKCJI GLAMOUR, ALWES.COM.PL

Meble wypoczynkowe Alwes Collections

Alwes Collections to polska marka wywodząca się ze Swarzędza. Firma z ponad 35-letnim doświadczeniem w branży meblarskiej, dzisiaj stawia na rozwój, jednocześnie czerpiąc garściami ze swoich meblarskich korzeni. Łącząc nowoczesne technologie z wiedzą przekazywaną od pokoleń projektuje meble wypoczynkowe premium, które są bardzo wygodne i tak uniwersalne, że świetnie pasują do różnorodnych aranżacjach wnętrzarskich.

Alwes Collections może pochwalić się realizacjami w najbardziej prestiżowych lokalizacjach. Marka współpracuje z najlepszymi krajowymi i zagranicznymi projektantami oraz starannie wyselekcjonowanymi dostawcami skór oraz tkanin. Materiały, z których wykonywane są meble: drewno, skóry, tkaniny, pianki wysoko elastyczne, pochodzą ze sprawdzonych manufaktur, dla których jakość jest równie ważna jak dla marki Alwes.

co warto wiedzieć przed zakupem sofy
TAPICEROWANY NAROŻNIK Z KOLEKCJI BENTLY, ALWES.COM.PL

Co warto wiedzieć przed zakupem sofy?

Wybór tkanin obiciowych

...Twojej wymarzonej sofy jest naprawdę duży! Szeroka gama kolorystyczna, gatunkowa, strukturalna czy wzornicza daje możliwość dopasowania kanap, narożników oraz foteli do każdego wnętrza. Co więcej, Alwes proponuje wysokiej jakości tkaniny, które pochodzą z najlepszych przemysłowych przędzalni w Europie z takich krajów jak: Hiszpania, Włochy, Turcja, Belgia i Niemcy.

Skóry bez jakichkolwiek wad tapicerskich

Alwes Collections gwarantuje, że znajdziesz tu skórzane meble wypoczynkowe bez jakichkolwiek wad tapicerskich. Jak to możliwe? Po pierwsze fabrykę zaopatrują najlepsi dostawcy skór z włoskich garbarni. Po drugie garbarnie, z którymi współpracuje, to również wyselekcjonowane firmy o długoletniej tradycji, które współpracują z producentami mebli na całym świecie. Po trzecie, każdy z błamów skóry „przechodzi” szczegółową kontrolę w czasie produkcji przez wyspecjalizowanych pracowników, po to aby wyeliminować niedoskonałości. W ten sposób trafiają do Ciebie meble najwyższej jakości.

 

Alwes korzysta tylko ze skór niekorygowanych. Takie materiały nie są pokryte sztucznym wykończeniem, dzięki czemu właściwie reagują na temperaturę ludzkiego ciała. A do tego starzeją się w elegancki, naturalny sposób. Są to skóry najlepszego gatunku, a ich żywotność (przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji) jest znacznie dłuższa niż skór pokrytych wykończeniem polimerowym.

Ciekawe wzory i doskonała jakość mebli wypoczynkowych

Tkaniny używane do produkcji Twojej sofy są w większości impregnowane już na etapie ich tkania. To odróżnia ją od większości popularnych mebli, gwarantuje trwałość i wytrzymałość w czasie użytkowania. Nie musisz już wybierać pomiędzy ciekawym wzorem sofy lub foteli, a wysoką jakością mebli wypoczynkowych.

Kontrola jakości to w Alwes proces dogłębnie zaawansowany. Dzięki niej powstają meble, które posiadają gwarancję jakości klasy premium. Firma z tradycyjnymi wartościami korzysta umiejętnie korzysta z nowych technologii, między innymi po to, by zmniejszać generowanie odpadów na terenie fabryki. Dzięki pracy najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych maszyn każdy detal twoich mebli tapicerowanych będzie precyzyjnie dopracowany.

co warto wiedzieć przed zakupem sofy
Sofa i fotele z kolekcji MASSIMO, ALWES.COM.PL

Sofy i fotele idealne dopasowane do twojego wnętrza

Meble modułowe Alwes Collection – kanapy, sofy, narożniki i fotele – są dokładnie takie, jakich potrzebujesz. Jak to możliwe? Meble wypoczynkowe będą idealne dopasowane do twojego wnętrza, ponieważ sam zdecydujesz, jak mają wyglądać. To jak klocki – dostajesz pakiet i budujesz, co tylko chcesz. Potrzebujesz wygodnej sofy, a może narożnika z funkcją spania? Zatem do dzieła!

Zdecydujesz niemal o każdym aspekcie wymarzonego mebla. Możesz wybrać ilość modułów, kolory tapicerki, rodzaje obić, formy nóżek, ilość zagłówków, rodzaj podłokietników (np. wersję z wbudowaną półką szklaną lub drewnianą). Alwes poszedł też o krok dalej – wybierzesz także stelaż, który całkowicie odmienia design mebla.

narożniki i sofy Alwes Collections
Narożnik z kolekcji SORENTO, ALWES.COM.PL

Co warto jeszcze wiedzieć przed zakupem wymarzonej sofy Alwes Collections?

Wiesz już, jak ważna dla firmy Alwes jest doskonała jakość materiałów oraz precyzyjne wykonanie mebli. Dowiedziałeś się też, z jakich materiałów powstają tapicerki i jak możesz dopasować niemal każdy model sofy czy narożnika do swoich potrzeb. Ale został jeszcze jeden, niezmiernie ważny aspekt – wygoda. W końcu to meble przeznaczone do wypoczynku!

W sofach, kanapach i narożnikach Alwes Collections dla twojej wygodny montowane są mechanizmy do regulacji kąta oparcia, kąta siedzenia oraz wysuwane podnóżki. Wszystko po to, aby uzyskać optymalny komfort. Ruchome elementy w meblach Alwes, takie jak podłokietniki i zagłówki, pozwalają Ci dopasować mebel do pozycji, w której twoje ciało najlepiej odpoczywa. Ruchomy zagłówek to jeden z ważniejszych elementów mebla przeznaczonego do wypoczynku właśnie dlatego, że pozwala odpocząć mięśniom karku. W czasie relaksu ważne jest także właściwe oraz wygodne podparcie pleców i ramion, co gwarantują ruchome podłokietniki.

narożnik modułowy alwes
NAROŻNIK MODUŁOWY Z KOLEKCJI CONCERTO, ALWES.COM.PL
fotele alwes
Fotele z kolekcji RITMO, ALWES.COM.PL

Meble wielofunkcyjne – narożnik z funkcją spania, sofa z barkiem

Meble wielofunkcyjne to świetne rozwiązania do małych mieszkań, chociaż coraz chętniej wybieramy je też do większych przestrzeni. Bo kto nie potrzebuje dodatkowego miejsca, aby przenocować gości albo nie chciałby mieć pod ręką wygodnego barku, z którego można też korzystać jak z półki, by odłożyć laptop, magazyn czy książkę.

Wybrane modele narożników z portfolio Alwes Collections posiadają funkcję spania. Marka gwarantuje przy tym zachowanie wygody, komfortu i wysokiej jakości mebli. Inną ciekawą opcją przypisaną modelom w konfiguracjach modułowych jest barek, który dodatkowo można wyposażyć w system audio – to jednocześnie panel grający z możliwością łączenia przez bluetooth, jak i element bezprzewodowego doładowania baterii w smartfonach.

tapicerowane fotele
TAPICEROWANE FOTELE Z KOLEKCJI VITO, ALWES.COM.PLNiektóre modele mebli Alwes mają również wbudowaną funkcję sterowania głosowego – wyobraź sobie, że relaksujesz się wygodnie na narożniku w salonie i... nie musisz wstawać, rozkładać funkcji relaksu, tylko mówisz do swojego mebla, aby właśnie tę funkcję włączył. I oto wypoczynek nabiera nowego znaczenia. Bo kto powiedział, że w dzisiejszych czasach nie możemy rozmawiać ze swoimi meblami?

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się już wszystkiego, co ułatwi Ci wybór wymarzonej sofy. Po więcej zapraszamy na stronę: www.alwes.com.pl 

MATERIAŁ PARTNERA:
ALWES.COM.PL