narożnik z funkcją spania co musisz wiedzieć

Narożnik z funkcją spania – co musisz wiedzieć?

Salon

Wystroje i wielkości domów to trendy zmieniające się wciąż jak w kalejdoskopie. Mieszkania stają się bardziej wielofunkcyjnymi przestrzeniami, gdzie rolę gra nie tylko metraż, ale też aranżacja wnętrza. Z tego powodu uwagę zwracają funkcjonalne meble. Chcąc jak najlepiej wykorzystać każdy centymetr kwadratowy powierzchni domu, coraz częściej inwestuje się w rozkładane narożniki.

reklama

To wspaniałe rozwiązanie dla ceniących sobie wygodny odpoczynek, mających dużą rodzinę lub dla wszystkich tych, którzy często zapraszają do siebie gości. W końcu, po co poświęcać cały wolny pokój na sypialnię gościnną, gdy istnieje możliwość zamiany łóżka dla gościa na wielofunkcyjny rozkładany narożnik.

Jednak wybór narożnika to nie taka prosta sprawa. Okazuje się, że trzeba podjąć kilka poważnych decyzji, zanim ustawi się narożny mebel w swoim salonie. Aby uzyskać bardziej szczegółowe porady dotyczące zakupu narożnika, po prostu przeczytaj ten wpis i dowiedz się, jak wybrać mebel doskonały.

Narożnik – co to jest?

Narożnik to sofa w kształcie litery L albo U, o charakterystycznym kącie, dzięki czemu idealnie wpasowuje się w kąt pomieszczenia. Może też bez problemu posłużyć jako przegroda pokoju, np. oddzielając salon od kuchni. Da to sporo wolnej przestrzeni, ale także stworzy iluzję rozdzielenia pomieszczeń. Niektóre sofy narożne mają dwie otomany w tym samym rozmiarze, więc bardzo dobrze pasują do kwadratowych pomieszczeń. Inne będą różnić się wielkością, dzięki czemu staną się bardziej odpowiednie do pomieszczeń o układzie prostokąta. Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć w swoim wnętrzu i jaki plan tworzymy na aranżację mieszkania.
 

narożnik rozkładany
Narożnik rozkładany LARDE


Czy narożnik to dobra opcja dla każdego?

Jeśli masz w planach zakup narożnika, przed podjęciem decyzji, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, bez względu na wielkość pomieszczenia, narożnik stanie się głównym lub jednym z głównych punktów salonu. Dzięki definiującemu kształtowi litery L albo U sofa narożna będzie rozwiązaniem, gdy przestrzeń jest na wagę złota lub też wtedy, gdy jest pusta i potrzebuje wyrazistego elementu.

Narożnik to świetne rozwiązanie zarówno dla osób mieszkających w pojedynkę, w parze, jak i z rodziną. To idealny mebel do urządzania spotkań towarzyskich. W naturalny sposób tworzy zachęcającą do rozmów atmosferę, a obszerna przestrzeń wypoczynkowa zachęca do relaksu i komfortu. Narożnik polecamy każdemu, a szczególnie tym, którzy stawiają na wygodę i przestrzeń.

Nowoczesny, rozkładany narożnik powinien być stylowy, wygodny i oszczędzający miejsce. Komfort narożnika jest ważny zarówno w momencie siedzenia, jak i spania. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć, gdy wybierasz narożnik z funkcją spania.
 

narożnik z funkcją spania
Narożnik LARDE
narożnik z funkcją spania
Narożnik LARDE
narożnik z funkcją spania co musisz wiedzieć
Narożnik Roxi

O czym warto pamiętać przed zakupem narożnika z funkcją spania?

Gdzie ustawić narożnik?

To, gdzie zdecydujesz się umieścić narożnik, jest całkowicie zależne od rodzaju estetyki i stylu, jaki chce się osiągnąć we wnętrzu. Oczywiście narożny mebel nadaje się do umieszczenia w rogu pokoju, co zapewnia przytulną atmosferę, a ponadto oszczędza miejsce. Jednak jak już wcześniej wspominaliśmy, narożnik może również być przedmiotem dzielącym różne części pomieszczenia. Jeśli masz otwartą przestrzeń, na którą składa się zarówno kuchnia, jak i część wypoczynkowa, ustawienie narożnika pod takim kątem, aby był tyłem do kuchni, jest skutecznym sposobem na ustalenie granicy pomieszczeń. Pamiętaj wtedy jednak, że należy wybrać narożnik z tapicerowanym tyłem, który będzie się dobrze prezentował z każdej strony nawet wtedy, gdy nie przylega do ściany.

o czym warto pamiętać przed zakupem narożnika z funkcją spania
Narożnik Roxi

Narożnik lewy czy prawy – oto jest pytanie

Kupując narożnik rozkładany w kształcie litery L, spotkasz się z pytaniem o orientację mebla. Należy wtedy zdecydować, z której strony ma znajdować się otomana narożnika. To bardzo ważne w przypadku mniejszych pomieszczeń, ponieważ decyzja dotycząca układu narożnika może znacznie zwiększyć lub zmniejszyć salon. Najlepiej, gdy narożna część wpasowuje się idealnie w kąt pokoju i przylega do ścian. Wtedy narożnik sprawia, że w pokoju jest dużo miejsca do siedzenia bez wnoszenia tam zbędnych mebli, które mogłyby sprawiać wrażenie przytłoczenia i zagracenia pomieszczenia. W przypadku dużych narożników w kształcie litery U, długość boków mebla ma znaczenie tylko w przypadku dwóch różnych długości otoman. Należy wtedy sprawdzić, jaki rodzaj narożnika bardziej odpowiada konkretnemu salonowi.

nowoczesne narożniki z funkcją spania
Narożnik Cassara
nowoczesne narożniki z funkcją spania
Narożnik Cassara
miejsce na narożnik z funkcją spania
Narożnik Larco


Miejsce na narożnik z funkcją spania

Jak zmierzyć powierzchnię, gdzie ustalono miejsce na ustawienie narożnika z funkcją spania? Aby upewnić się, że rozkładany mebel pasuje, zaleca się zmierzenie szerokości i długości rozkładanej sofy oraz miejsca, w którym chce się ją umieścić - upewnij się, że podczas pomiaru sprawdzasz szerokość i długość rozłożonego narożnika. Dobrym rozwiązaniem jest zmierzenie wysokości mebla, jeśli planowane jest umieszczenie rozkładanego narożnika pod oknem lub w obszarze z niskim albo sklepionym sufitem. Zawsze dobrze jest zmierzyć drzwi i przejścia do pokoju, w którym planujesz mieć rozkładaną sofę narożną. W znacznym stopniu ułatwi to przemieszczanie się po wnętrzu.

narożnik rozkładany
Narożnik Siber
narożnik pokojowy z funkcją spania
Narożnik SILVA
jaki rodzaj materiału na rozkładany narożnik
Narożnik BONITO

Jaki rodzaj materiału na rozkładany narożnik?

Wybór najlepszego materiału na rozkładany narożnik uzależniony jest potrzeb kupującego. Niezależnie od rozmiaru i kształtu rozkładanej sofy, należy szukać tkaniny obiciowej, która jest trwała i najlepiej łatwa do czyszczenia. Wypadki z udziałem napojów i jedzenia w rolach głównych zdarzają się nam przecież często. Jeśli masz tętniący życiem dom pełen maluchów albo zwierząt domowych, dobrze jest wybrać tapicerkę z nowoczesnych tkanin, które posiadają konkretne właściwości pozwalające łatwiej radzić sobie z zanieczyszczeniami obicia mebli wypoczynkowych. Takimi właściwościami mogą pochwalić się np. tkaniny easy clean, czyli materiały, których skład skutecznie blokuje wnikanie zabrudzeń. Podobne właściwości wykazują tkaniny water repellent, ponieważ ograniczają wchłanianie płynów i ułatwiają utrzymanie czystości.

Jesteśmy również zwolennikami neutralnych kolorów podstawowych mebli wypoczynkowych. Są bardziej wszechstronne i przeprowadzą Cię spokojnie przez lata zmieniających się trendów w aranżacji wnętrz. Zawsze możesz zasygnalizować zmiany kolorowymi i wzorzystymi narzutami czy dodatkowymi poduszkami dekoracyjnymi.

MATERIAŁ PARTNERA: