Nowoczesny narożnik z funkcją spania – stylowy i wygodny mebel nie tylko do salonu

Nowoczesny narożnik z funkcją spania – stylowy i wygodny mebel nie tylko do salonu

Salon

Trudno wyobrazić sobie salon bez wygodnej sofy lub narożnika. Odpoczywamy na nich, spędzamy czas z przyjaciółmi, często tam też pracujemy. W przeciwieństwie do starszych projektów mebli tego typu obecne są wygodniejsze i bardziej stylowe niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki czemu to naprawdę realne i wielofunkcyjne opcje wyposażenia wnętrz do każdego domu.

Sofy to jedne z najbardziej praktycznych mebli, jakie można kupić. Jednak w szczególności to narożniki są bardzo funkcjonalne, umożliwiając położenie się i oglądanie nowej serii Netflixa albo zorganizowanie wieczoru filmowego z przyjaciółmi lub spędzenie dnia na pracy w domu. Dzięki konstrukcji w kształcie litery L bądź U można wyprostować nogi i zrelaksować się, mając jednocześnie miejsce dla trzech, czterech lub więcej osób, w zależności od wybranej konfiguracji. Sofy narożne mają zwykle nowoczesny charakter, oferując możliwość zabawy wyrazistymi kolorami i pluszowymi teksturami, a nawet elegancki wygląd skóry. Luźne, ale stylowe, wiele z nich jest również w modułowych konstrukcjach, które pozwalają dostosować sposób ustawienia mebla lub zmienić ją, gdy chce się odświeżyć swój salon.

Funkcja spania, w którą wyposażona jest duża część narożników dostępnych na rynku to idealna opcja dla niedużych mieszkań lub sposób na przyjęcie gości. Niezależnie od tego, czy jest to szturm członków rodziny na Boże Narodzenie, dodatkowe osoby w domku na plaży, czy dzieci sąsiadów na noc, nowoczesny rozkładany narożnik to elastyczny mebel, który można wykorzystać zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

Na co zwrócić uwagę kupując nowoczesny narożnik z funkcją spania?

Meble to poważna inwestycja i przy ich zakupie należy wziąć pod uwagę różne czynniki, nie tylko estetykę.

Pierwsza kwestia: rozmiar narożnika

Po pierwsze, rozmiar salonu będzie odgrywał kluczową rolę w tym, jaki narożnik będzie tam pasował. Ważne też, by ustalić, w którą stronę skierowany ma być mebel - w prawo lub w lewo, w zależności od tego, gdzie zostanie umieszczony. To bardzo istotne również w momencie rozkładania narożnika. W każdym razie ważna jest również aranżacja wokół. Rozkładany narożnik z funkcją spania lepiej sprawdzi się z lekkimi stolikami i innymi meblami, które można łatwo odsunąć wieczorem, aby zrobić miejsce na wysuwaną część narożnika.

Druga kwestia – sposób rozkładania narożnika

Wybierając narożnik z funkcją spania jako alternatywę dla łóżka, szczególną uwagę należy zwrócić na mechanizm jej rozkładania, gdyż czynność ta będzie wykonywana dwa razy dziennie. Dlatego ważne jest, aby składanie i rozkładanie sofy było szybkie i łatwe. Istnieje wiele mechanizmów rozkładania sof i narożników. Najbardziej popularne obecnie są mechanizmy DL oraz delfin, które cechuje płynność i łatwość w obsłudze.

nowoczesny narożnik z funkcją spania
Funkcja spania, w którą wyposażona jest duża część narożników to idealna opcja dla niedużych mieszkań lub sposób na przyjęcie gości. 

Trzecia kwestia – komfort spania na narożniku

Nie trzeba dodawać, że komfort jest kluczową kwestią, ale upewnij się, że myślisz o tym w obu konfiguracjach – siedzenia i spania. Jeśli narożnik będzie często używany w salonie jako miejsce do rozmowy, a goście śpiąc tam, spędzą zaledwie kilka dni w roku, warto skupić się na komforcie siedzenia. Z kolei, jeśli narożnik ma zastępować łóżko, upewnij się, że jest również wygodny do spania. Ważnym tematem jest także wypełnienie wnętrza narożnika, gdzie pianka HR to jedno z najlepszych rozwiązań dla uzyskania optymalnej wygody zarówno w dzień, jak i w nocy.

Czwarta kwestia – pojemnik na pościel

W przypadku małych pomieszczeń warto rozważyć rozkładany narożnik z funkcją spania i dodatkowym miejscem do przechowywania, dzięki czemu można ukryć pościel czy ręczniki w tym samym miejscu. Nowoczesne narożniki z funkcją spania są zazwyczaj wyposażone w pojemnik na pościel. Meble wypoczynkowe to zwykle największe elementy w pomieszczeniu i zajmują dużo miejsca. Dzięki narożnikowi, który posiada zarówno opcję spania, jak i schowek można podwoić funkcję mebla, jednocześnie zaoszczędzając trochę miejsca. Rozkładana sofa narożna ze schowkiem nie musi wyglądać przytłaczająco. Istnieją stylowe opcje, które całkowicie ukrywają fakt, że istnieje tam dodatkowa przestrzeń.

Zamiast nieporęcznej komody, można zastosować sprytne rozwiązanie, korzystając z pojemnika na pościel ukrytego w meblach wypoczynkowych. Poza tym nie zaszkodzi mieć miejsca, w którym można przechowywać osobiste przekąski z dala od dzieci. Schowek zapewnia również prowizoryczną komodę. Goście, którzy przyjeżdżają na krótkie wizyty, często potrzebują trochę miejsca do przechowywania swoich rzeczy. Korzystając z rozkładanego narożnika, mogą trzymać najważniejsze rzeczy w zasięgu ręki.

narożnik z funkcją spania
Narożnik z funkcją spania to genialny pomysł na zaaranżowanie przestronnego salonu w mieszkaniu o dużej powierzchni.

Ten pracowity mebel, jakim jest narożnik z funkcją spania, przeszedł w ostatnich latach długą drogę, zarówno pod względem estetyki, jak i komfortu. Patrząc na rodzaje wzornictwa i funkcjonalności oraz rozmiaru należy zwrócić uwagę na różne stopnie – od kompaktowych dwumiejscowych rozkładanych w mgnieniu oka, po luksusowe narożniki, w których towarzystwie nikt nie będzie czuł się jak ubogi krewny.

Nowoczesne narożniki z funkcją spania mogą być ustawione w dowolnym miejscu, np. w salonie, gabinecie, a nawet w przedpokoju. To świetne rozwiązanie dla małych domów lub mieszkań, które nie posiadają dodatkowego pokoju dla gości. Z drugiej strony to genialny pomysł na zaaranżowanie przestronnego salonu w mieszkaniu o dużej powierzchni. Narożnik z funkcją spania powinien być wygodny, ładny i praktyczny.

Materiał Partnera: