Trendy na jesień: kanapy i sofy w żywych kolorach

Salon

Pastelowa delikatność odchodzi wraz z kończącym się latem. Pora na czyste, żywe kolory, jakie proponują trendy na jesień. Takie kanapy i sofy są teraz najmodniejsze. Ożywią wnętrze dodając mu energii, dzięki nim długie wieczory nie będą takie nudne. 

CZERWONA PAPRYKA W tym kolorze do twarzy zarówno meblom nowoczesnym, jak i ekstrawaganckim – miękkim, zmysłowym, zaskakującym. Taka odważna kanapa w zasadzie nie potrzebuje dodatków, a jeśli już chcemy ułożyć na niej poduszki w innym niż tapicerka odcieniu, to najbezpieczniejsze będą szarości, biele i antracyty. Na prostej w kształcie sofie dobrze będą wyglądać wzory inspirowane architekturą, także... pszczelą.

                                                         Zdjęcia od lewej: 1. 33 CUSCINI, sofa złożona z 33 poduszek,DRIADE, 2. SOBAR, sofa marki Kare Design,BONAMI,
                                                         3. SOLATIUM, sofa modułowa projektu Antonia Citteria, MAXALTO, 4. BONAPARTE, duński klasyk z początku lat 90., GUBI

DOJRZAŁY BAKŁAŻAN Kolor, który wprowadzi do wnętrza intymność i nastrój medytacyjny. Intensywniejsze i ciemniejsze odcienie bakłażana w tapicerce bardziej pasują do nowoczesnych sof, jaśniejsze zaś, idące w stronę lawendy – do stylowych. Takie meble ożywicie poduszkami żółtymi, o wyrazistych dużych deseniach – geometrycznych lub kwiatowych.

LIŚCIE MIŁORZĘBU Ten odcień żółtego wprowadza do wnętrza ciepłą, słoneczną aurę, zwłaszcza na meblach o kobiecych, obłych kształtach, pikowanych, zdobionych guzikami. Na sofie w kolorze jesiennych liści miłorzębu dobrze wyglądają kontrastowe poduszki – błękitne, granatowe, o wzorach abstrakcyjnych i hiperrealistycznych.

                                                         Zdjęcia od lewej: 1. kanapa PURE, z pojemnikiem na pościel i funkcją spania, dostępna w sieci Agata, OPTISOFA,
                                                         2. sofa IBIS, BRABBU, 3. Kanapa ASTRAR, z drewna bukowego, SCANDICSOFA, 
4. Grassington Sofa, Sofas & Stuff

BUTELKOWA ZIELEŃ Bardziej pasuje do stylowych kanap – o miękkich liniach oparć, na wygiętych nóżkach, albo do chesterfieldów. Ten odcień zieleni, zwłaszcza w aksamitnej tapicerce, otula, wycisza, działa kojąco. Z czym najlepiej łączyć butelkową zieleń? Modne ostatnio jest zestawienie ze złotymi dodatkami. Świetnie na jej tle wyglądają poduszki w kolorze musztardowym, cynobrowym i wzory zaczerpnięte z natury.

Tekst: Beata Majchrowska
Zdjęcia: serwisy prasowe