Biel to symbol doskonałości. Czy jednokolorowy pokój pozwoli zapaść w doskonały sen i obudzić się w jeszcze doskonalszym humorze? Czy konieczne są kolorowe dodatki? Podpowiadamy, jak zaaranżować białą sypialnię.

Biała sypialnia: zagrożenia

Zastosowanie bieli w całym pomieszczeniu jest zabiegiem dość odważnym. Kolor ten ma wiele odcieni: od śnieżnego, odbijającego się zimnym niebieskim, po ciepłe ecru. O ile producenci farb ściennych precyzują dany kolor, o tyle kolory mebli nie są tak dokładnie opisane.

W efekcie przy nieskazitelnie białej ścianie odbija się kremowe wezgłowie łóżka, które wygląda zwyczajnie na pożółkłe. Podobne ryzyko pojawia  się przy dobieraniu podłogi. Najlepszym rozwiązaniem jest poproszenie w sklepie o próbki i dopasowanie poszczególnych elementów do siebie jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Biała sypialnia może również przywodzić na myśl wnętrze szpitalne, jeśli do ascetycznej kolorystyki dołączą równie surowe materiały. By się tego ustrzec, wystarczy dobierać przyjemne, miękkie tkaniny, naturalne skóry i meble o łagodnych lub fantazyjnych kształtach.

reklama

Biała sypialnia: jakie dodatki?

Biel podkreśla urodę innych kolorów. Na jej tle pięknie będą prezentowały się barwy królewskie: złoto, purpura, karmazyn, szmaragdowa zieleń i błękit paryski.

Kolorowe dodatki mogą pojawić się w formie narzuty na łóżko, dywanu, zasłonek lub poduszek. Ciekawą ozdobą są również freski, które można własnoręcznie wykonać nie tylko na ścianach, ale również meblach. Po szablony i inspiracje zapraszamy do działu: Malujemy freski.

Biała sypialnia – jaki styl?

W domach skandynawskich najczęściej pojawiają się proste, białe sypialnie. Jednak taka delikatna aranżacja jest odpowiednia do niemal wszystkich wnętrz. Wszystko zależy od użytych materiałów i dodatków.

Z pewnością odpowiednie okażą się style wytworne, królewskie, glamour. Do nich pasować będą złote wykończenia i luksusowe tkaniny. We wnętrzach nowoczesnych warto postawić na geometryczne formy, gładkie, lśniące powierzchnie i lustra.

Zapraszamy również do innego artykułu na ten temat: Sypialnia – aranżacje w 11 odsłonach.

KM