Co wybrać wygodne łóżka kontynentalne czy narożnik z funkcją spania?

Sypialnia

Urządzanie każdego pomieszczenia w domu wymaga od nas bardzo dużego zaangażowania. Pomysły na urządzenie sypialni, salonu czy kuchni możemy czerpać z mediów społecznościowych, blogów wnętrzarskich lub z programów telewizyjnych. Wydawać by się mogło, że sypialnia to takie miejsce, gdzie nie trzeba wiele trudu, aby udało się urządzić pokój do spania. Jak się okazuje w praktyce nie jest to takie proste.

reklama

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Welurowe łóżka do sypialni – czy to dobre rozwiązanie?
  • Narożnik z funkcją spania – praktyczny wielofunkcyjny mebel

Urządzenie sypialni wymaga od nas rozważenia kilku kwestii. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych możliwości lokalowych. Część z nas może urządzić sypialnię w osobnym pomieszczeniu. Wiele osób jednak za sypialnię musi uznać pokój, który jednocześnie pełni funkcję salonu. W obu przypadkach istnieją praktyczne i ładne rozwiązania, o których opowiemy Wam poniżej.

Urządzamy osobną sypialnię – welurowe łóżka do sypialni czy wygodne łóżka kontynentalne?

W procesie urządzania samodzielnej sypialni, warto wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze łózko, które ma nam zapewnić maksymalny komfort snu oraz odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia na czas, kiedy będziemy w nim spać. Bez względu na wielkość naszej sypialni, warto już od początku pomyśleć o ciekawym i bardzo komfortowym rozwiązaniu, jakim są wygodne łóżka kontynentalne. To propozycja dla tych, którzy miejsce do spania traktują, jak coś najważniejszego. Tego typu łóżka są duże, bardzo wygodne i solidne w wykonaniu.

Równie wygodne, ale też bardzo efektowne pod kątem designu, będą welurowe łóżka do sypialni z dużym zagłówkiem i miękką tapicerką z weluru. Dzięki bogatemu wyborowi tapicerki w najróżniejszych barwach, mamy możliwość zabawy z kolorami i stworzenia naprawdę ciekawego wnętrza. W sypialni to łóżko jest najważniejszym meblem, więc mamy okazję do designerskich eksperymentów.

Poza wyborem łóżka do sypialni, warto pamiętać także o wyborze odpowiedniego materaca, bo to on właśnie sprawi, że będzie nam się dobrze spało. Na kupnie materaca nie warto też oszczędzać, wybierajmy materace dobrej jakości i testujmy je w sklepie przed zakupem. Wybierzmy taki, który zapewni nam najlepszy możliwy komfort snu.

Nie bez znaczenia przy wyborze łóżka jest także zagłówek, który również poprawia jakość naszego snu. Dzięki niemu nie uderzamy głową w ścianę. Poza tym efektownie zaprojektowany zagłówek idealnie pomaga w ciekawej aranżacji sypialni. Nie bez znaczenia jest także funkcjonalność łóżek w sypialni. Wiele modeli jest skonstruowanych tak, aby miały jeszcze duży pojemnik do przechowywania pościeli i innych akcesoriów sypialnianych.

Wielofunkcyjny salon z możliwością spania – jak urządzić wygodne miejsce do snu w każdym salonie?

Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na wydzielenie osobnej sypialni, muszą poradzić sobie z pomocą wielofunkcyjnych mebli. Wygodny narożnik z funkcją spania to najlepsze rozwiązanie niemal do każdego salonu. Bogaty wybór tego rodzaju mebli, pozwala na dopasowanie go do pomieszczeń o bardzo różnej wielkości. Wybór materiałów, z których wykonuje się tapicerki jest bardzo szeroki. Dzięki tak zróżnicowanym tkaninom, dostępnym w sprzedaży, bez trudu dobierzemy tkaniny do narożnika dla rodziny z dziećmi czy dla osób, które mają w swoim domu psa lub kota. Pozwala to na zakup tkaniny, która będzie łatwa w czyszczeniu lub będzie bardziej odporna na otarcia. Dodatkowo w przypadku narożników funkcją spaja istnieje możliwość zakupu specjalnego pokrowca, co w przypadku rodzin z dziećmi jest świetnym pomysłem.

MATERIAŁ PARTNERA