jak wybrać materac do spania

Sypialnia dobrze urządzona – jak ustawić łóżko i wybrać odpowiedni materac?

Sypialnia

Jak ustawić łóżko w sypialni i jak wybrać dobry, wygodny materac, aby zdrowo się wyspać, zregenerować ciało i zmysły, a także odzyskać wigor po okresie pracy zdalnej? Razem z marką Hilding doradzamy najlepsze rozwiązania.

reklama

Sypialnia dobrze urządzona 

Urządzając sypialnię myślimy nie tylko o pięknym wnętrzu, ale też o zdrowym wypoczynku, regenerującym śnie i wszystkich przyjemnych chwilach, które tu spędzamy. Łóżko już dawno przestało być tylko miejscem do spania. Dzisiaj spędzamy w nim leniwe poranki, bawimy się z dziećmi, czytamy książki, oglądamy telewizję i niespiesznie zjadamy weekendowe śniadania. Mówiąc krótko to istotna część życia. Zbadajmy więc, by sypialnia była jak najbardziej komfortowa. Zacznijmy od odpowiedniego ustawienia łóżka i wyboru dobrego, wygodnego materaca.

Jak ustawić łóżko w sypialni?

W wymarzonej sypialni głównym bohaterem jest łóżko. Dopasujmy je do wielkości pokoju i do swoich potrzeb. Zazwyczaj ustawiamy je w centralnym miejscu. Najlepiej tak, by dekoracyjny zagłówek przylegał do ściany. W małej sypialni warto przemyśleć to ustawienie i zaaranżować łóżko tak, aby przylegało do ściany, ale nie utrudniało poruszania się po niewielkim pokoju ani nie przeszkadzało w otwieraniu drzwi wejściowych. Pamiętajmy też, że im więcej będzie wolnej przestrzeni, tym lepiej będzie się nam wypoczywać.

Materace Hilding


Łóżko nie powinno stać na wprost okna ani plecami do niego, ponieważ w ten sposób narażamy się na nadmierny lub niedostateczny kontakt ze słońcem. Warto pamiętać, aby nie ustawiać mebla blisko kaloryfera oraz zachować odpowiednią odległość między łóżkiem a drzwiami – tymi od szaf i wejściowymi.

Jak urządzić sypialnię, aby dobrze i zdrowo się wyspać? Zdecydujmy się na neutralne lub stonowane kolory, które pomagają nam się wyciszyć. Zadbajmy też o przytulną, ciepłą atmosferę. Zbudują ją dekoracje i dodatki: pościel z naturalnych materiałów, np. oddychającego lnu, miękkie poduszki, eleganckie narzuty, podnóżki i pufy ustawione przy łóżku i wreszcie ulubiona świeca lub olejek zapachowy (aromaty pomagają rozładować stres, odprężają i poprawiają nasze samopoczucie).

Jak wybrać dobry materac, na którym zdrowo się wyśpimy?

Piankowy, sprężynowy czy hybrydowy? Miękki, twardy, a może bardzo twardy? Czym się kierować wybierając odpowiedni materac i jak się rozeznać w tak szerokiej ofercie? Te wszystkie pytania wzięła pod lupę Hilding Anders Polska. Według badań przeprowadzonych przez markę, okazało się, że największym wyzwaniem jest wybór materaca spośród dużej liczby modeli o skomplikowanych parametrach technologicznych. Aby ułatwić nam podjęcie decyzji Hilding Anders Polska przygotowała nową komunikację. Rekomendacje dla użytkowników zaprojektowano w postaci czytelnych piktogramów – oznaczeń produktów.

Każdy model materaca otrzymał charakterystykę oraz rekomendację, dla kogo jest polecany: dla osób aktywnych, niemowląt, młodzieży, seniorów, par i par o dużej różnicy wagowej, jak również alergików czy osób z bólami kręgosłupa. Wszystkie oznaczenia znalazły się w nowym katalogu produktów, na stronie www, pojawią się też w miejscach sprzedaży. Celem tej zmiany jest ułatwienie nam podjęcia decyzji, który materac do spania będzie najlepszy pod kątem naszych potrzeb i oczekiwań.

jak ustawić łóżko

Nowa odsłona marki Hilding – premiera 9 modeli materaców

W kolekcjach marki Hilding zaszły zmiany, nie tylko w komunikacji. Do oferty wprowadzono aż dziewięć nowych modeli materaców piankowych i hybrydowych: Melody, Conga, Boogie, Modern,  Dance, Funky oraz nawierzchniowych: Bass, Alt, Tenor. Z kolei  bestsellery sprzedażowe  przeszły lifting.

Nowości Hilding – materace piankowe

Melody to antybakteryjny i przeciwgrzybiczny materac lateksowy, który sprawdzi się w przypadku par, również par o dużej różnicy wagowej, osób z problemami kręgosłupa oraz seniorów. Konstrukcję wkładu Melody tworzy profilowany w 7 stref twardości blat lateksowy, który zapewnia idealne wsparcie.

Materac do spania Hilding Melody
Materac do spania Hilding Melody

Otwory w poszczególnych strefach gwarantują dobrą wentylację i odpowiednią higienę snu. Wysoka gęstość lateksu zapewnia wytrzymałość, trwałość i optymalną elastyczność, dlatego Melody to dobra propozycja również dla osób o wadze nawet do 140 kg. Do wyboru mamy dwa pokrowce z wygodnymi uchwytami pomagającymi odwrócić materac na drugą stronę: niepikowany pokrowiec Hybrid z dzianiny z dodatkiem stretchu gwarantuje doskonałą wentylację i jest odporny na mechacenie, a pokrowiec Italiano niweluje nieprzyjemne zapachy i posiada właściwości antyalergiczne.

Materac do spania Hilding Conga
Materac do spania Hilding Conga

Conga to materac zbudowany z czterech różnych pianek. Dwie wysokoelastyczne pianki o zróżnicowanej twardości zapewnią nam doskonałe wsparcie ciała. Wyprofilowanie ich w 7 stref twardości gwarantuje optymalne rozłożenie ciężaru ciała na powierzchni materaca. Dodatkowe wkładki w strefie ramion – z jednej strony z pianki Visco, z drugiej z chłodzącej pianki FloFom, reagują na temperaturę ciała, dzięki czemu niwelują napięcie i bóle w strefie ramion, barków oraz karku. Termoregulacyjne i chłodzące właściwości pianki FloFom sprawdzają się doskonale latem, a rozgrzewające właściwości pianki Visco to idealne rozwiązanie na zimę. Wysoka elastyczność, sprężystość i wytrzymałość pianek HR sprawiają, że materac sprawdzi się również w przypadku osób o wadze nawet do 130 kg. Materac kupimy w antyalergicznym pokrowcu Cashmere.

Materac do spania Hilding Boogie
Materac do spania Hilding Boogie

Boogie to najbardziej uniwersalny materac piankowy. Gwarantuje komfortowy sen użytkownikom o każdej wadze. Konstrukcję wkładu tworzy wyprofilowana w 7 stref twardości pianka wysokoplastyczna wspierająca całe ciało podczas snu, blat antybakteryjnego lateksu, który nadaje optymalną sprężystość oraz lekko chłodząca pianka wysokoelastyczna FloFom, która otula ciało i pozwala na dogłębną regenerację. Dlatego materac Boogie polecany jest również osobom, które prowadzą aktywny tryb życia. Otwartokomórkowa struktura pianki zapewnia przewiewność i wentylację, a tym samym odpowiednią higienę snu. Materac jest ubrany w pokrowiec Tencel o właściwościach antyalergicznych, pochłaniający nadmiar wilgoci.

Materac do spania Hilding Modern
Materac do spania Hilding Modern

Modern to nowoczesny, wysokoelastyczny materac piankowy o uniwersalnym przeznaczeniu. Dzięki dwóm poziomom twardości polecany jest zarówno osobom lekkim, preferującym sen na twardszym podłożu, jak i osobom o wadze do 140 kg. Wystarczy wybrać odpowiednią stronę materaca. Otwartokomórkowa struktura pianki gwarantuje doskonałą wentylację, a tym samym odpowiednią higienę snu. 7 zróżnicowanych stref twardości zapewnia idealne dopasowanie i bardzo dobre wsparcie całego ciała. Delikatny i puszysty pokrowiec Cashmere posiada właściwości antyalergiczne i wchłania do 40% wilgoci z otoczenia. Wygodne uchwyty pomagają odwrócić materac na drugą stronę.

Materac hybrydowy Hilding Dance
Materac hybrydowy Hilding Dance

Nowości Hilding – materac hybrydowy

Dance to materac hybrydowy zbudowany z 7-strefowego systemu drobnych sprężynek Pocket Plus o wysokości aż 15 cm, które pozwalają uzyskać optymalną sprężystość, bardzo wysoką elastyczność punktową oraz doskonałe wsparcie. To idealne rozwiązanie dla par oraz par z dużą różnicą wagi. Wierzchnia warstwa została wykonana z dwóch wysokich blatów pianek – wysokoelastycznej pianki HR o wyższym poziomie twardości dla zapewnienia dodatkowego podparcia oraz lekko chłodzącej pianki FloFom.

Materac dla nastolatków Hilding Funky
Materac dla nastolatków Hilding Funky

Materac każdorazowo reaguje na zmianę ułożenia ciała i dostosowuje swój kształt do kręgosłupa, pozwalając na dogłębną regenerację wszystkich mięśni. Pokrowiec Italiano niweluje nieprzyjemne zapachy i posiada właściwości antyalergiczne. Dodatek wiskozy sprawia, że jest niezwykle przyjemny w dotyku, a strefowy design daje ciekawy efekt 3D.

Nowości Hilding – Materac Family

Funky to rolowany materac dla nastolatków, który jest przystosowany do piętrowych i wysuwanych łóżek. Precyzyjne cięcie oraz odpowiednie profilowanie pianek gwarantuje bardzo dobrą wentylację. Ciekawy wzór pokrowca Young doskonale komponuje się z wystrojem sypialni nastolatka.

materac nawierzchniowy
Lekki materac nawierzchniowy Hilding Bass

Nowości Hilding – materace nawierzchniowe

Bass to lekki materac nawierzchniowy, który poprawia komfort snu. Dzięki sprężystej piance Velvet Touch podwyższa odczucie twardości przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Materac jest rekomendowany alergikom. Kupimy go w pokrowcu Cashmere lub Tencel.

Alt to materac nawierzchniowy, który znakomicie sprawdzi się jako dodatkowa ochrona materaca głównego. Zaopatrzony w piankę termoelastyczną oraz piankę FlexiFoam, która otula ciało, reagując na jego temperaturę, zwiększa uczucie komfortu. Dostępny w pokrowcach Tencel oraz Cashmere.

Tenor to materac nawierzchniowy, który wyrównuje powierzchnię spania i zwiększa komfort snu. Jest łatwy w przechowywaniu, dzięki możliwość zwijania. Został skonstruowany z pianki wysokoelatycznej o właściwościach chłodzących. Posiada właściwości antyalergiczne. Kupimy go w pokrowcu Tence.

Wyspani możemy więcej!

Jak odzyskać wigor po kilku tygodniach pracy zdalnej? Warto zacząć od zdrowego wypoczynku, który rankiem nastrajała nas do energicznego powitania nowego dnia. Marka Hilding wierzy, że „wyspani mogą więcej”, a sen to niezbędna podstawa do tego, żeby żyć zdrowiej i aktywniej.

dobre materace do spania


Brak snu w znacznym stopniu wpływa na nasze samopoczucie, które po kilku tygodniach pracy zdalnej mogło być obniżone. Skutkuje np. brakiem motywacji do pracy, a także wpływa na naszą wydajność w trakcie całego dnia. Dlatego wybór odpowiedniego modelu materaca i dopasowanie go do naszych potrzeby to kluczowa decyzja, jeśli chcemy się dobrze wyspać.

Zapewnijmy sobie odpowiednią higienę snu, codziennie dbajmy o siebie – zjedzmy zdrowe śniadanie, znajdźmy czas na ruch i aktywność fizyczną – ćwiczenia albo spacer, spotykajmy się z przyjaciółmi, aby narobić czas spędzony w domowej izolacji oraz zaplanujmy drobne przyjemności w ciągu dnia i wieczorny relaks. Poszukajmy też wokół siebie rzeczy, które nas inspirują i motywują. W końcu to my wiemy najlepiej, jak poprawić nasz nastrój.

Materiał Partnera: hilding.pl