narzuty i poduszki do sypialni

Jak urządzić sypialnię? Narzuty i poduszki jako pomysłowe ozdoby do sypialni

Sypialnia

Sypialnia jest bardzo prywatną przestrzenią, w której możemy się zrelaksować i wypocząć po ciężkim dniu.

reklama

Jak urządzić sypialnię? Narzuty i poduszki jako pomysłowe ozdoby do sypialni

Ogromną rolę w aranżacji tego pomieszczenia pełnią odpowiednio dobrane dodatki oraz pościel, które razem tworzą niepowtarzalny charakter, równocześnie sprzyjając naszej wygodzie. Na co warto zwracać uwagę wybierając dane produkty, oraz jak stworzyć przytulną i wygodną przestrzeń? Podpowiadamy!

Narzuty na łóżko – jak dobrać narzutę na łóżko?

Bardzo szeroki wybór dostępnych na rynku materiałów, kolorów i wzorów sprawia, że wybór odpowiedniej narzuty staje się trudnym zadaniem. Zanim zaczniemy decydować się na dany kolor, warto wcześniej pomyśleć nad materiałem, ponieważ w zależności od tkaniny, narzuta będzie miała różne właściwości:

  • narzuta poliestrowa – wbrew szerokiej opinii włókna poliestrowe dobrej jakości mogą być bardzo miękkie i przyjemne w dotyku, dodatkowo poliester jest wytrzymały oraz bardzo prosty w utrzymaniu. Dużą popularnością cieszą się pikowane poliestrowe narzuty, które pomiędzy dwoma warstwami materiału mają miękkie wypełnienie, co nadaje całości dodatkowej miękkości.
  • narzuta bawełniana – bawełna jest materiałem naturalnym i delikatnym wręcz idealnym dla wrażliwej skóry dziecka lub alergika. Materiały wykonane z bawełny można prać w wysokich temperaturach, co daje możliwość utrzymania ich w maksymalnie higienicznej świeżości

Jaki rozmiar narzuty na łóżko wybrać?

Nie da się ukryć, że dobrze dobrana narzuta na łóżko pełni więcej niż jedną funkcję. Materiał okrywający materac może być sposobem na utrzymanie pościeli w czystości, ochraniając ją przed przypadkowym zabrudzeniem, jednocześnie będąc także ładnym, estetycznym i eleganckim dopełnieniem całości wystroju pomieszczenia. Wybierając narzutę na łóżko, należy pamiętać także o doborze odpowiedniego rozmiaru, który wynika nie tylko z wymiarów łóżka, ale także z naszych preferencji. Narzuta może kończyć się na wysokości materaca, może także elegancko zwisać z ramy łóżka, dodając wystrojowi luksusowego charakteru.

Poduszki dekoracyjne do sypialni

Poduszka ozdobna powinna pełnić funkcję estetycznego dopełnienia stylu całej przestrzeni, dlatego zwykle dobierana jest jako ostatnia. Warto pamiętać o tym, by dobrze dopasować ją do koloru i charakteru sypialni oraz innych dodatków takich jak na przykład narzuta na łóżko. Poduszki dekoracyjne mogą być także bardzo dobrym pomysłem na urozmaicenie dziecięcego pokoju. Różnorodne, często bardzo niestandardowe i pomysłowe kształty i poduszek z pewnością przypadną do gustu każdemu.

Narzuta i poduszka – sposób na odmienienie przestrzeni

Odświeżenie wystroju sypialni w kilka minut, bez remontów i dużych kosztów? Wystarczy trochę fantazji i artystyczny zmysł, by w krótkim czasie odmienić charakter sypialni. Poduszki wraz z narzutą, szczególnie w mniejszych przestrzeniach, mają ogromne znaczenia dla wystroju sypialni. Właśnie dlatego przy ich pomocy bardzo łatwo możemy manipulować nastrojem panującym w pokoju. Na przykład jasne, wesołe barwy, od razu rozświetlą przestrzeń, optycznie ją powiększając.

Artykuł powstał we współpracy z darymex.pl