łóżka i dekor w sypialni loftowej

Łóżka i dekor w sypialni loftowej

Sypialnia

Klimat starych przemysłowych wnętrz w sypialni jest niepowtarzalny, dlatego wiele osób decyduje się na taki wystrój. Sypialnie loftowe są przestronne, urządzone minimalistycznie i surowo, a ugadzanie ich jest czysta przyjemnością.

reklama

Jakie łóżko wybrać, które sprawdzi się najlepiej?

W stylu loftowym meble mają mieć prostą bryłę i najlepiej, jakby były z drewna lub z metalu. Bardzo często wybiera się łóżka z metalowym nogami i drewnianym wezgłowiem. Takie połączenie materiałów wygląda efektownie i ciekawie współgra z aranżacją wnętrz. Efekt ten jest jeszcze ciekawszy, kiedy stal pomalowana jest proszkowo na czarno. Atrakcyjnie prezentuje się połączenie z ciepłymi odcieniami brązu np. tapicerowanego wezgłowia czy pledem.

Wiele osób decyduje się na lite drewno jako surowiec na łóżko. Drewniane meble są szlachetne, naturalne i wnoszą do wnętrza wiele ciepła. W stylistyce loftu, w której panuje surowość i ascetyzm takie przełamanie jest niezwykle ważne. Drewno chętnie wybierane jest także w innych powodów. Każdy mebel wykonany na jego bazie jest niepowtarzalny. Nie ma dwóch takich samych desek, bo różnią się cechami jednostkowymi drewna. Niezwykle ciekawie wygląda mocny rysunek słojów oraz skazy i różne odcienie na deskach.

Sporo ciepła wniesie do loftowej sypialni także pikowane wezgłowie. Poprzecinane kwadratami czy trójkątami przepikowanymi grubą ilością pianki wygląda zjawiskowo. W sypialniach loftowych często spotyka się wezgłowia wykonana z plecionki. Taki zagłówek atrakcyjniej akcentuje się na tle ceglanej ściany i betonowej podłogi. Jeśli wybierzesz jakiś kontrastowy kolor, efekt będzie jeszcze mocniejszy. Natomiast nóżki powinny być jak najmniej ozdobne. Prosta forma metalowych lub drewnianych nóżek w lofcie jest najbardziej preferowana.

Jaki dekor do loftowej sypialni?

Łóżka loftowe stanowią serce sypialni, ale muszą mieć odpowiednią oprawę. Jest to np. szary, włochaty dywanik, który najlepiej wygląda w pobliżu łózka. Dywan nie powinien mieć zdobnych deseni i innych zdobień. Ważne, aby zajmował jak najmniejszą część podłogi, najlepiej tę przy samym łóżku. Natomiast na łóżku warto położyć ciepły, praktyczny pled, który może służyć też do okrycia. Również nie powinien mieć zdobień, ale możesz sobie pozwolić na delikatne printy. Czarno-biała krata czy efektowne przeszycia nieco ocieplą loftową aranżację. Przydadzą się również dwie lub więcej poduch, które również mają współgrać z kolorem i stylem łóżka.

Pomyśl też o zaaranżowaniu ściany bezpośrednio nad łóżkiem. Można rozjaśnić ją za pomocą loftkowe obrazu, np. figur geometrycznych czy miejskich klimatów. Jeśli chcesz jeszcze bardziej ocieplić przestrzeń, ustaw jedną lub dwie donice z kwiatami. Taki akcent na pewno doda wnętrzu świeżego powiewu i charakteru. Oprócz takich dodatków warto zamontować dekoracyjne kinkiety, np. z odkrytymi żarówkami i kratkowanym kloszem z metalu.

Nie bój się aranżować wnętrza po swojemu, szukając odpowiedniego rozwiązania do Twojej sypialni. Czasem jeden mały detal może całkowicie odmienić wnętrze. Wprowadza do wnętrza lekkość i przytulne akcenty.

MATERIAŁ PARTNERA