łóżko z pojemnikiem na pościel czy bez

Łóżko z pojemnikiem na pościel czy bez? Czy łóżka z pojemnikiem na pościel to dobry pomysł do sypialni?

Sypialnia

Dowiedz się, czy superwygodne łóżka z pojemnikiem do przechowywania pościeli są rzeczywiście dobrym pomysłem do Twojej sypialni.

reklama

Czy łóżka z miejscem do przechowywania są wygodne?

Szafa już dawno pełna, komoda pęka w szwach, a pudełko na kocyki wypchane po brzegi? Kończy Ci się miejsce do przechowywania, a potem zauważasz dużą pustą przestrzeń, której właściwie nie używasz? Wolny kąt pod łóżkiem to idealne miejsce do przechowywania ubrań sezonowych, dodatkowych kołder, a nawet osobistych drobiazgów, których po prostu nie możesz znaleźć nigdzie indziej. Witamy w cudownym świecie łóżek do przechowywania. Jednak czy takie łóżka mają same plusy?

Jeśli nie jesteś fanem bałaganu lub mieszkasz w małym mieszkaniu, łóżko do przechowywania jest idealnym rozwiązaniem oszczędzającym miejsce. Łóżka ze schowkiem to również świetna opcja do pokoi gościnnych, umożliwiająca przechowywanie dodatkowej pościeli i koców pod łóżkiem, dopóki rodzina lub przyjaciele nie przyjdą na nocleg.
 

łóżko z pojemnikiem na pościel
Łóżko kontynentalne Balvin

Po pierwsze, czym są łóżka z pojemnikiem na pościel?

Łóżka do przechowywania są dokładnie tym, co słyszymy – to łóżka ze wbudowanym dodatkowym schowkiem. Mogą to być łoża w stylu ottomańskim lub tapczany z szufladami. Zapewniają około metra kwadratowego dodatkowej przestrzeni do przechowywania, która do tej pory gromadziła tylko kurz. Włącz worki próżniowe do swoich rozwiązań do przechowywania, a zdziwisz się, jak wiele możesz upchnąć pod łóżkiem, nie martwiąc się o to, że sypialnia wygląda na zagraconą lub nieuporządkowaną.

Sposób, w jaki uzyskasz dostęp do schowka pod łóżkiem, będzie całkowicie zależał od Twoich preferencji i wielkości sypialni. Jeśli pokój sypialniany jest tylko odrobinę większy niż łóżko, najbardziej praktyczną opcją jest ta, w której górna część łóżka unosi się, aby odsłonić schowek pod spodem. W przypadku, gdy masz nieco więcej miejsca, lepsze mogą okazać się tapczany z szufladami otwieranymi na bok, zwłaszcza jeżeli zależy Ci na szybkim i łatwym dostępie do zawartości pod łóżkiem sypialnianym.
 

łóżko sypialniane z pojemnikiem na pościel
Łóżko sypialniane Lamica


Czy łóżko z pojemnikiem na pościel to zawsze najlepszy wybór?

Urządzając pokój gościnny, należy pamiętać, że łóżka do przechowywania mogą nie zawsze być najlepszym wyborem. Jeśli dzieci przez cały rok oglądają telewizję lub grają w gry w pokoju gościnnym, bardziej praktycznym wyborem może być rozkładana sofa z funkcją spania lub narożnik i mała komoda.

W pokoju dziecięcym, który może służyć jako okazjonalny pokój gościnny, łóżka piętrowe z biurkiem lub schowkiem pod spodem są często bardziej praktyczne niż bardzo popularny kiedyś tapczan.

łóżko z pojemnikiem na pościel czy bez
Łóżko sypialniane Lamica

Ostatecznie każdy jest inny, więc to, co odpowiada jednej osobie, może nie być odpowiednie dla innej. Jeśli rozważasz zakup łóżka z pojemnikiem, ważne jest, aby zastanowić się nad rozmiarem i rodzajem łóżka. Istotną kwestią jest również rodzaj materaca, który uważasz za najwygodniejszy.

Jest kilka rzeczy, które powinno się wziąć pod uwagę, aby znaleźć najlepsze łóżko z pojemnikiem na pościel do swojej sypialni lub pokoju gościnnego. Od rodzaju łóżka do przechowywania po rozmiar, materiał, a nawet rodzaj materaca. Jeśli zastanawiasz się, jakie są łóżka z pojemnikiem i czy ten rodzaj łóżka to dobry pomysł, czytaj dalej.

Jaki rodzaj łóżka do przechowywania jest najlepszy?

Łóżko z pojemnikiem jest idealne do małych sypialni lub przestrzeni, ponieważ zazwyczaj nie będziesz potrzebować dodatkowej komody ani szafek na pościel, jeśli zainwestujesz w ten rodzaj łóżka. Rodzaj łóżka, który wybierzesz, będzie zależał od budżetu, wielkości pokoju i tego, co planujesz przechowywać pod łóżkiem.

łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel
Łóżko jednoosobowe Parys


Łóżka z pojemnikami utrzymują bałagan poza zasięgiem wzroku

Łóżko z pojemnikiem na pościel to bardzo popularny wybór wśród urządzających sypialnię. Jednym z najbardziej znanych jest rodzaj łóżka, w którym materac podnosi się za pomocą systemu hydraulicznego z podnośnikiem gazowym. Ułatwia to otwieranie i zapewnia dużo miejsca do przechowywania pod meblem. Takie łóżka z pojemnikiem na pościel najlepiej nadają się do przechowywania przedmiotów sezonowych lub innych dużych rzeczy. Może to być pościel, poduszki i koce, których nie będziesz potrzebować zbyt często. Ale co, jeśli chcesz przechowywać ubrania, buty lub zabawki dla dzieci?

 

łóżko sypialniane z pojemnikiem na pościel
Łózko kontynentalne Vivre

Szuflady w łóżkach

Łóżka z pojemnikami na pościel w postaci szuflad to idealny wybór, jeśli chcesz posprzątać bałagan i przechowywać przedmioty, do których będziesz potrzebować regularnego dostępu. Mogą to być na przykład zabawki, ubrania lub buty. Przekonasz się, że łóżka mają różne układy szuflad, aby dopasować je do potrzeb i dostępnej przestrzeni. Dlatego ważne jest, aby przy wyborze najlepszego łóżka wziąć pod uwagę układ pokoju. Łóżka tapczany mają zazwyczaj od jednej do czterech szuflad, więc możesz mieć dwie szuflady po obu stronach łóżka, szufladę na końcu i jedną z każdej strony. Istnieje też możliwość wyboru łóżka z tylko jedną dużą szufladą. Sprawdzi się do świetnie do przechowywania większych przedmiotów. Trzeba wtedy pamiętać o tym, że ma się dostęp do szuflady po jednej stronie łóżka.

łóżko ze schowkiem do przechowywania
Łóżko kontynentalne Glossy

Rozmiar naprawdę ma znaczenie

Jeśli chodzi o rozmiar łóżka z pojemnikiem na pościel, to dostępne są one w różnych rozmiarach. Od małych łóżek pojedynczych po łóżka typu king-size. Wybrany rozmiar będzie zależał oczywiście od dostępnej przestrzeni i preferencji właściciela.

Małe łóżka jednoosobowe są idealne do sypialni dla dzieci, podczas gdy zwykłe łóżko pojedyncze z pojemnikiem do przechowywania to idealny sposób na utrzymanie pokoju gościnnego przez cały czas w gotowości na gości. W głównej sypialni podwójne łóżko to wygodna opcja, która pozwala przechowywać pościel i duże przedmioty poza zasięgiem wzroku.
 

łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel
Łóżko sypialniane Cloe

Czy różnią się układem od zwykłego łóżka?

Ogólnie rzecz biorąc, łóżka z pojemnikami mają dokładnie taki sam układ listew jak zwykłe łóżko, z dodatkową zaletą solidnej dolnej ramy, w której można umieścić szuflady lub miejsce do przechowywania. Dzięki temu są mocne, trwałe i wystarczająco wytrzymałe, aby zapewnić lata użytkowania.

Czy w takim razie łóżka z pojemnikiem na pościel są wygodne?!

To tutaj zbiegają się łóżka tapczanowe lub łóżka do przechowywania i zwykłe łóżka. Jeśli chodzi o wygodę, podstawa łóżka jest naprawdę nieistotna. Liczy się materac, który położysz na wierzchu. I to zależy wyłącznie od Ciebie.

łóżko do sypialni z pojemnikiem na pościel
Łóżko sypialniane CloeŚrodowisko, które stworzysz w swojej sypialni, będzie decydować o tym, jak dobrze prześpisz noc. Jeśli utrzymasz porządek w pokoju, przekonasz się, że odpoczynek będzie bardziej odprężający i relaksujący, promując lepsze wzorce snu. Pozbycie się tego całego bałaganu i schowanie go do pojemnika na pościel ukrytego pod materacem to praktyczna, funkcjonalna, niedroga i inteligentna opcja.

AUTOR: MARTA PRAŻNIEWSKA
MATERIAŁ PARTNERA: