łóżko elektryczne do sypialni

Nowoczesna sypialnia: postaw na łóżko elektryczne!

Sypialnia

Bez względu na to, czy sypialnia jest duża, czy mała, najważniejsze jest w niej przecież łóżko. To miejsce, w którym spędza się co najmniej jedną trzecią dnia. W zależności od czynników, takich jak oparcie i komfort, łóżko, na którym śpisz, ma bardzo duży wpływ na jakość snu. Nieodpowiednie łóżko może prowadzić do wielu różnych problemów, takich jak ból pleców, ograniczenie ruchu, zła postawa. Sypialnia powinna być oazą spokoju, w której możesz wypocząć, zrelaksować się i zregenerować siły.

reklama

Dobre łóżko to komfort, który można zyskać podczas snu. Niestety może on zostać przerwany z wielu powodów, takich jak spanie na łóżku, które wydaje skrzypiący dźwięk lub na takim o niewłaściwej wysokości, co powoduje brak równowagi. Tego typu problemy nie powinny się utrzymywać, ponieważ może to poważnie wpłynąć na jakość snu i może prowadzić do problemów, takich jak zmęczenie w ciągu dnia, osłabienie pamięci, bóle kręgosłupa, itp. Dlatego dobre łóżko musi być również połączone z poduszkami i pościelą, które są wykonane z wygodnego i oddychającego materiału, np. jedwabiu, bawełny, satyny.
 

czym jest łóżko elektryczne
Łóżko elektryczne Clover

Czym jest łóżko elektryczne?

Regulowane łóżko elektryczne to zmotoryzowana podstawa, która zmienia pozycję głowy lub stóp, aby dostosować pozycję do spania, zapewniając ergonomiczne podparcie. Większość obsługiwana jest za pomocą pilota, jednak na rynku pojawiają się już też produkty, które można regulować przy pomocy aplikacji mobilnej. Pilot jest często połączony za pomocą przewodu z łóżkiem, ale część modeli bywa też bezprzewodowa. Niektóre regulowane podstawy mają dodatkowe funkcje, takie jak porty USB do ładowania, opcja masażu, a nawet śledzenie snu.

Dla par, które nie zgadzają się, która pozycja do spania jest najwygodniejsza, niektóre regulowane bazy są dostępne w wersji dzielonej. Dzięki temu każda osoba może dostosować pozycję inną niż druga strona. Dzielone, regulowane łóżko jest doskonałe na noce, kiedy jeden z partnerów nie śpi i np. czyta albo ogląda TV, a drugi ma już ochotę zasnąć. Opcję dzielonego łóżka elektrycznego w swojej ofercie posiada marka ELTAP. Boxspring Veros to komfortowy i funkcjonalny mebel, który ułatwia spokojne zasypianie i wprowadza również wyjątkowy styl do wnętrza, w jakim się znajdzie.

łóżko elektryczne
łóżko elektryczne do sypialni
łóżko elektryczne do sypialni
Łóżko elektryczne Clover

Dlaczego warto wybrać łóżko regulowane?

Regulowane łóżka ułatwiają osobom o ograniczonej sprawności ruchowej wchodzenie i wychodzenie z łóżka. Mogą również pomóc w refluksie, bezdechu sennym, słabym krążeniu, opuchniętych stopach i bólu krzyża. To także dobre i wygodne rozwiązanie dla kobiet w ciąży lub rodzin z niemowlętami.

Wielu uważa, że powinniśmy zarezerwować łóżko w sypialni tylko do spania, ale w rzeczywistości jednak często układa się stos poduszek, by w sypialnianym zaciszu urządzić seans telewizyjny lub zniknąć i wczytać się w treść wspaniałej powieści. Dlatego łóżko regulowane elektrycznie pomoże komfortowo spędzić taki właśnie czas. Wystarczy kliknięcie i z łatwością dopasujesz poziom oparcia się o zagłówek, bez zbędnego układania poduszek czy koców, które często jednak nie spełniają odpowiednio zaplanowanej funkcji i stają się niewygodne. 

łóżko do sypialni z regulowanym stelażem
Łóżko elektryczne Clover


Śniadanie do łóżka jest również przeniesione na zupełnie nowy poziom luksusu dzięki regulowanej ramie łóżka elektrycznego. Podwyższony obszar głowy oznacza ​​znacznie mniejsze prawdopodobieństwo skończenia z prześcieradłem poplamionym kawą albo sokiem pomarańczowym!

Zalety łóżka elektrycznego

Regulowane stelaże do łóżek znajdowały się kiedyś tylko w salach szpitalnych, ale już tak nie jest. Takie rozwiązanie to również świetna opcja do użytku domowego, niosąca ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Oto niektóre z najważniejszych korzyści płynących z posiadania regulowanej podstawy łóżka w sypialni.

zalety łóżka elektrycznego
Łóżko elektryczne Veros

1. Łatwość zasypiania

Ból, niepokój i brak komfortu to najczęstsze przyczyny bezsenności, która z kolei powoduje zmęczenie i nerwowość w ciągu dnia. Regulowane stelaże w łóżkach elektrycznych mają kilka różnych pozycji, dzięki czemu można uzyskać najbardziej wygodne, ​​spokojne ułożenie ciała do snu. Usprawnia to łatwiejsze zasypianie i spokojny sen, a co za tym idzie lepsze poranki.

2. Zmniejszanie bólu pleców

Leżenie płasko na plecach nie zawsze zapewnia kręgosłupowi wsparcie, które jest niezbędne do zapewnienia komfortu przez całą noc. Możesz przełączyć ruchomą ramę łóżka, aby jak najlepiej dopasować pozycję snu do krzywizny ciała, łagodząc ból i trudności z zasypianiem.

Najlepsza regulowana pozycja łóżka w przypadku bólu pleców będzie zależeć od osobistych preferencji, ale wypróbuj pozycję zerowej grawitacji, która podnosi głowę i stopy w celu optymalnego zmniejszenia nacisku. Większość pilotów lub aplikacji do regulowanych łóżek ma przycisk dedykowany tej właśnie pozycji.

regulowane łóżko elektryczne do sypialni
Łóżko elektryczne Veros


3. Popraw styl życia

Niezależnie od tego, czy leżysz w łóżku, aby odpocząć i zregenerować się, czy lubisz czytać przed pójściem spać, wiesz, jak trudne może być ułożenie idealnego stosu poduszek i utrzymanie go na miejscu. Regulowana rama łóżka z łatwością zamienia Twoje łóżko w rozkładany fotel, zwiększając komfort i niwelując ból pleców, szyi i ramion.

Czy każdy materac można umieścić na regulowanej podstawie?

Prawie każdy materac może być używany na regulowanej podstawie łóżka elektrycznego! Niektóre firmy sprzedają łóżka elektryczne i materace połączone ze sobą dla wygody, jednak, jeśli ma się już własny, który spełnia wszystkie wymagania, można wybrać regulowaną ramę łóżka i wyposażyć ją w swój dotychczasowy materac.

Spędzamy dużo czasu w swoim życiu na odpoczynku i śnie. Uzyskanie wysokiej jakości, regenerującego snu to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz dla siebie zrobić, aby zadbać o ciało i umysł. Inwestowanie w łóżko kontynentalne elektryczne z regulacją to prosty sposób na zapewnienie sobie jak najlepszego snu.

Autor: Marta Prażniewska
MATERIAŁ PARTNERA: