puchowe kołdry i poduszki

Jeśli szukacie ciepła w sypialni, poznajcie puchowe kołdry i poduszki z manufaktury Emkap 1926. Są piękne, przyjemne w dotyku i z najwyższej klasy puchu gęsiego

Sypialnia

W sypialni szukamy wytchnienia, ciepła i błogiego odpoczynku. To właśnie tutaj zwalniamy tempo i pozwalamy, by ukoiły się wszystkie zmysły. Wybierając puchowe kołdry i poduszki do sypialni zadbamy o komfortowy, zdrowy sen oraz przyjemność otulania się naturalnymi, miłymi w dotyku materiałami.

Jaką kołdrę wybrać, aby dobrze się wyspać? Z naturalnym puchem!

W jakich wnętrzach czujemy się najlepiej? Z całą pewnością odpowiecie, że w naturalnych. To właśnie naturalne materiały i kolory wzorowane na barwach przyrody wprowadzają do naszych domów harmonię i poczucie równowagi, które są tak ważne we współczesnym świecie. Pieczołowicie wybieramy więc meble oraz dekoracje wnętrz, które sprawiają, że w domu jest ciepło, bezpiecznie i przytulnie. Dbamy o komfort życia, zadbajmy też o zdrowy sen. A temu przysłużą się naturalna pościel oraz puchowe kołdry i poduszki w sypialni.

Jaką pościel wybrać, aby dobrze spać? Najlepiej naturalną, oddychającą, która ogrzeje nas zimą, a latem ochroni przez przegrzaniem. Takie właściwe są puchowe kołdry i poduszki z manufaktury Emkap 1926. Wykonuje się je ze światowej klasy puchu gęsiego pochodzącego z etycznych i dbających o dobrostan zwierząt hodowli z Wielkopolski. To dla nas kolejny ważny aspekt, który zapewnia spokojne sny.
 

puchowe kołdry i poduszki

Dlaczego puchowe kołdry i poduszki będą najlepszym wyborem do naszej sypialni?

Puch polskich gęsi to materiał uznawany za najwyższej, światowej klasy naturalne wypełnienie. Charakteryzuje się lekkością, miękkością i sprężystością. Kołdry i poduszki, które są nim wypełnione zapewniają optymalną temperaturę w czasie snu, chroniąc nasze ciała przed i zimnem, i przed upałem.

Nie zapomnijmy o przyjemności, którą czerpiemy z dotyku. Otulanie się mięciutką i ciepłą puchową kołdrą to nasz codzienny luksus oraz sposób na dobre samopoczucie. Puchowa kołdra to inwestycja przyjazna dla środowiska, bo zadbana przetrwa długie lata. Sprzyja podejmowaniu ekologicznych wyborów, bo w razie potrzeby możemy oddać ją do renowacji, zamiast wymieniać na nową.

– Pamiętajmy, że pod kołdrą śpimy średnio 8 godzin każdego dnia, 365 dni w roku. Blisko 1/3 życia przesypiamy otuleni. Warto zainwestować w dobrej jakości, szytą ręcznie kołdrę ze 100 proc. polskiego puchu gęsiego, ponieważ jest to inwestycja na wiele lat. Wyjątkowe właściwości gęsiego puchu sprawiają, że pościel nim wypełniona grzeje zimą, a izoluje przed ciepłem latem. W centrum mieszkań, naszych domów stawiajmy siebie, nasz komfort życia i przyjemność obcowania z pięknymi, trwałymi przedmiotami. W Emkap 1926 mamy niemal stuletnie doświadczenie, przekazywane z pokolenia na pokolenie, a szycie najlepszej jakości pięknych kołder to dla nas misja rodzinna – mówi Joanna Byrt, współwłaścicielka manufaktury Emkap1926.

puchowe kołdry i poduszki emkap1926
puchowa kołdra


Manufaktura Kołder Puchowych – rodzinne rzemiosło artystyczne z blisko 100-letnią tradycją

Emkap 1926 to rodzinna manufaktura prowadzona wspólnie przez trzecie i czwarte pokolenie artystów i rzemieślników. Jej historia zaczęła się w Poznaniu 26 października 1926 roku, kiedy Alfons Mielcarek w dwupiętrowym lokalu przy ulicy Wrocławskiej 30 powołał do życia wytwórnię pościeli i kołder.

Firma oferowała wysokiej jakości produkty z puchu i pierza, które bardzo szybko zdobyły uznanie na poznańskim rynku. Manufaktura przetrwała lata wojny, niestety potem jej rozwój przerwała słynna „bitwa o handel” prowadzona przez ówczesne władze. Wytwórnia Pościeli i Kołder „Emkap” reaktywowała swoją działalność w 1956 roku i do dzisiaj oferuje wyroby z puchu i pierza najlepszego gatunku, łącząc staranność tradycyjnych technik z nowoczesnością wzornictwa.

Obecnie właścicielami wielopokoleniowej firmy są Eugeniusz Grebieniow – absolwent historii sztuki oraz Joanna Byrt – PRowiec z dużej szwajcarskiej korporacji, projektantka zieleni, estetka wywodząca się z rodziny warszawskich mistrzów cechu jubilerstwa.

manufaktura Emkap1926
Wielopokoleniowy, rodzinny zespół manufaktury Emkap1926: Joanna Grebieniow, Joanna Byrt, Eugeniusz Grebieniow
ekskluzywne kołdry puchowe

Puchowe kołdry i poduszki niepoganiane czasem, czyli jak powstają pościele Emkap 1926

Wyroby z puchu i pierza tworzone są z niezwykłą starannością w kameralnej rodzinnej szwalni w kamienicy w centrum Poznania. Niespieszne życie jest jedną z wartości manufaktury, dlatego swoje ręcznie szyte kołdry określają jako „niepoganiane czasem”.

Tym, co wyróżnia markę Emkap 1926 wśród innych producentów, jest czerpanie z przedwojennych tradycji oraz pracochłonnych, ręcznych technik tak rzadko obecnie stosowanych. A to właśnie one podnoszą jakość wyrobów i sprawiają, że otrzymujemy unikalny, ekskluzywny produkt, który gwarantuje najlepszy odpoczynek.

Kołdry i poduszki z poznańskiej manufaktury wypełnia 100 proc. starannie wyselekcjonowany biały puch gęsi o wyjątkowej sprężystości 700 CUIN. Otula go przyjemna, miękka, lekka i przewiewna tkanina batystowa. Kasetowa konstrukcja, czyli kwadratowe pikowanie, zapobiega przemieszczaniu się puchu po całej pościeli, ale także pięknie wygląda na łóżku. Dodatkowo, dzięki specjalnym taśmom unikamy tzw. zimnych stref. W manufakturze możemy zamówić kołdry i poduszki szyte na wymiar i o indywidualnie dobranych parametrach ciepła.

Doskonale przemyślane są także opakowania – zostały specjalnie zaprojektowanie z myślą o zdrowym, naturalnym przechowywaniu kołdry. Pokrowce uszyte z bawełny nie zawierają ani grama plastiku, dzięki czemu puch może „oddychać”. Być może nie wydaje się wam to aż tak istotne, ale zapewniamy, że odpowiednie przechowywanie jest bardzo ważne. Szczególnie, gdy zmieniamy kołdrę w zależności od pory roku.

Ekskluzywne poduszki i kołdry puchowe zamówimy na stronie: emkap1926.com

Materiał Partnera