werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Nowe kolory od Annie Sloan

Tkaniny i tapety

Tej wiosny, artystka i ekspertka w dziedzinie kolorów, Annie Sloan wprowadza trzy nowe kolory farb Chalk Paint, powstałe we współpracy z Charleston Farmhouse – wiejską posiadłością będącą miejscem spotkań kultowej angielskiej grupy artystycznej Bloomsbury.

W 1916 r. to miejsce stało się domem artystów z grupy Bloomsbury: malarki Vanessy Bell i krytyka sztuki Duncana Granta; dwojga z najbardziej wpływowych twórców brytyjskich XX wieku. Charleston często gościło też zaprzyjaźnionych intelektualistów, w tym między innymi genialną pisarkę Virginię Woolf.

Dowiedziałam się o Charleston Farmhouse poprzez stare albumy, które doprowadziły mnie do angielskich artystów z lat 30. Uwielbiałam ich spontaniczne i wolne podejście do malarstwa. Przesuwali granice i tworzyli w absolutnie radosny sposób, płynnie łącząc historyczne, kulturowe i współczesne odniesienia – wyjaśnia Annie Sloan.

Do palety 36 barw dołączają teraz Firle – świeża, wibrująca zieleń zainspirowana kolorem ściany otaczającej kominek w gabinecie Clive'a Bella, Rodmell – głęboki, śliwkowy, kolor zmierzchu uwiecznionego na ścianach salonu rezydencji i Tilton – ciepły, musztardowy, refleks złotych odcieni pochodzących z sypialni Vanessy Bell.

Nowe kolory z kolekcji Annie Sloan są do kupienia w zestawach albo w pojedynczych litrowych puszkach. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.anniesloan.com/pl

 

reklama
reklama