Trendy: tapety w kwiaty, geometryczne i z motywami zwierząt

Tkaniny i tapety

Kolorowe tapety w kwiaty, oryginalne tapety z motywem zwierząt, a może desenie zaczerpnięte prosto z natury? Oto przegląd najpopularniejszych trendów w dekoracji ścian.

reklama

Tapety ścienne w kwiaty

Do łask wracają dziś tradycyjne kolekcje tapet, które projektanci lekko odświeżają, zmieniając im kolory. Tak działa marka Pierre Frey albo William Morris. Na znaczeniu zyskują rzeczy ręcznie robione w niewielkich manufakturach. Wystarczy popatrzeć na wzór z wisterią. Została wydrukowana dawnymi metodami, więc farba nie rozkłada się równo. Ale to nie wada. Im więcej niedociągnięć, tym lepiej.

Kolorowe tapety z motywem zwierząt

Dziś tapetę dla siebie znajdzie i miłośnik Afryki, i drapieżnych kotów, ptactwa albo prehistorycznych rysunków naskalnych. Projektanci wprost nawiązują do stylu kolonialnego albo zwierzęta traktują z przymrużeniem oka. Wystarczy popatrzeć na malowniczą grupę słoni z trąbkami, parasolkami, w koronach... brytyjskiej marki Lime Lace. Sprawiają wrażenie, jakby miały trafić na ścianę w dziecinnym pokoju. A to salonowa tapeta. Najmłodsi wymarzone wzory zaprojektują sobie sami, np. głowy zwierzaków spotkanych na safari.

Trendy: tapety w geometryczne wzory

Świat w skali mikro jest nie tylko zaskakujący, ale też bardzo malowniczy. Najwyraźniej designerzy ślęczą nad mikroskopem, aby znaleźć idealny motyw. Mogą to być mieniące się kolorami ptasie pióra, skóra jaszczurki, węża albo rybie łuski. Aby tapeta robiła jeszcze większe wrażenie, wybrane detale często podkreślają złotą opalizującą farbą, która pięknie odbija się w świetle. Takim zdecydowanym, wyrazistym wzorem ozdabiamy tylko jedną ścianę. Efekt będzie oszałamiający.

Tekst: Beata Woźniak
Zdjęcia: materiały prasowe