Na zakupach: umywalka do łazienki - zobacz propozycje

Zakupy

W dużych łazienkach wystarczy miejsca na dwoje, stąd coraz modniejsze są dubeltowe umywalki. Poza tym triumfy święcą naturalne materiały, cienkie ścianki i formy przypominające misy i miednice.

Podwójne umywalki

Nie tylko wspólna kąpiel w wannie czy pod prysznicem, ale nawet wspólne mycie zębów może być romantyczne. Takim potrzebom wychodzą naprzeciw projektanci i ostatnio mocno lansują podwójne umywalki. Najmodniejsze są te wsparte na konsolach, z osobnymi lustrami – niczym odrębne stanowiska myjące. Nie zawsze mamy tyle miejsca. Wtedy można postawić je na wspólnym blacie.

Umywalka dla estety

Baterie mają ostatnio raczej prostsze kształty, mniej je widać w łazience, umywalki są za to coraz bardziej widowiskowe. Przyjmują nieraz bardzo fikuśne i rzeźbiarskie formy – jest na czym oko zawiesić. Dzięki nowym materiałom, z których się je robi, mogą mieć cieniutkie – jak w naczyniach kuchennych – ścianki (Laufen) albo gładkie i płaskie powierzchnie idealnie stopione z meblem (Duravit). Mycie się przy tak pięknych obiektach jest jak rytuał.

Umywalka dla ekologa

Ci, którzy cenią sobie naturalne materiały w łazience, mają w czym wybierać. Nowe technologie pozwalają wydobyć z drewna czy kamienia dowolny kształt. Umywalka jak kawałek antycznej żłobkowanej kolumny? Proszę bardzo! Antonio Lupi tworzy je z marmurowych bloków za pomocą frezarki. Firma Glass Design z kolei umywalkowe kolekcje wytwarza z najwyższej jakości szkła kryształowego i zdobi tak jak piękne karafki. Szkło można ozdabiać też płatkami złota czy betonem. To rzemieślnicze cacka.

Tekst: Beata Majchrowska
Zdjęcia: materiały prasowe

reklama