styl hamptons w nowoczesnym wydaniu

W poszukiwaniu słońca – styl hamptons w nowoczesnym wydaniu

Stylowe i przytulne

U Gosi i Piotra można się poczuć jak w śródziemnomorskim letnisku. Biel i błękity wyciszają i wprowadzają do wnętrz wakacyjną swobodę. Nawet w pochmurne dni jest tu przytulnie i słonecznie.

reklama
niebieska kuchnia z białym blatem
W tej kuchni można poczuć się jak w luksusowej portowej knajpce.

Gosia marzyła o otwartych przestrzeniach pełnych światła i powietrza oraz jasnych kolorach. – Chcieliśmy, żeby było u nas trochę jak w śródziemnomorskich letniskach, które odwiedzamy. Słonecznie, wakacyjnie, optymistycznie i wesoło, zawsze bez względu na pogodę za oknem – mówi właścicielka. Spełnić te marzenia pomogła architektka Hanna Pietras – to jej powierzyli ponad trzysta metrów pod Łodzią, gdzie na co dzień pracują. Wspólne pomysły właścicieli i projektantki zrealizowała firma Ventus z Piotrkowa Trybunalskiego.

Punktem wyjścia był styl hamptons, ale dość nietypowy, bo lekki, na luzie i w nowoczesnej odsłonie. – Kiedy proponowałam stylowe stoliki czy bardziej dekoracyjne lampy, czułam, że nie o to chodzi właścicielom – wspomina Hanna. – Zdecydowanie stawiali na prostotę, która złagodziła i odświeżyła ten styl i pokazała jego inne oblicze. Atmosferę nadmorskiego kurortu miały budować przede wszystkim kolory – odcienie bieli i błękitów.

Parterowy dom ma ogromną strefę dzienną. To najważniejsza jego część – na ponad 60 metrach mieszczą się salon, kuchnia i jadalnia. Na takiej otwartej przestrzeni zależało właścicielom najbardziej. – Lubimy życie towarzyskie i kiedy czas nam pozwala, gościmy przyjaciół – opowiada Gosia. – Wszyscy – i znajomi, i rodzina – najchętniej spotykają się przy dużej kuchennej wyspie. Działa jak magnes, to wokół niej toczy się nasze codzienne życie i to tu wcześniej czy później kończy się każda impreza – śmieje się gospodyni.

Granatowa wyspa robi wrażenie! Śnieżnobiałe blaty kuchenne z konglomeratu są odporne na plamy i zarysowania. Kupione zostały w firmie Santamargherita – santamargherita.net.

Projekt wnętrza: Hanna Pietras Architects

Tekst: Joanna Kornecka
Zdjęcia: Dariusz Jarząbek
Stylizacja: Anna Salak  

PODANE LINKI TO WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

ZOBACZ CAŁĄ SESJĘ WNĘTRZA W STYLU HAMPTONS W CZERWCOWYM NUMERZE WERANDY. ZAMÓW WYDANIE PAPIEROWE LUB ELEKTRONICZNE – JAK WOLISZ!