salon w stylu hamptons

Salon w stylu hamptons jest elegancki, a jednak pełen wakacyjnego luzu. Zobacz 10 najpiękniejszych inspiracji!

Salon

Styl hamptons jest elegancki, symetryczny i pełen wakacyjnej swobody. Stonowana baza kolorów, naturalne materiały, morskie dekoracje i oczywiście wygodne meble wypoczynkowe to elementy, które wyróżniają te wnętrza. Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić salon w stylu hamptons, zobacz najpiękniejsze inspiracje z Weranda.pl!

salon w stylu hamptons

1. Salon w stylu hamptons w błękitach, bieli i szarościach

Każdy detal tego salonu w stylu hamptons kojarzy się z wybrzeżem, relaksem, wakacjami. Trzy podstawowe kolory aranżacji to marynistyczna klasyka: biel, błękit (tutaj w różnych odcieniach – od głębokiego granatu po gołębi) i szarość. Uzupełniają ją odcienie beżu i kolor słomkowy obecne w wiklinowych dodatkach, takich jak fotele, lampy oraz koszyki.

Całą sesję obejrzysz tutaj: Letni dom w stylu hamptons – wnętrza urządzone w marynistycznych kolorach

Zdjęcie: Igor Dziedzicki
Stylizacja: Anna Salak

 

styl hampton salon

2. Aranżacja salonu w stylu hamptons w błękitach i odcieniach piasku

Błękit, biele, odcienie piasku, naturalne tkaniny (jedwabie i len), drewno oraz marynistyczne dodatki tworzą wakacyjny klimat tego salonu w stylu hamptons. Czujemy się tu jak w eleganckim kurorcie.

Ciekawy pomysył: na ścianie salonu pomalowanej w beżowo-białe pasy (z daleka przypominają tapetę) powieszono okrągłe lustra z efektem rybiego oka, które kojarzą się z bulajami. Obok wiszą kinkiety jakby wyniesione ze statku.

Zobacz całą sesję: Wnętrza urządzone w błękitach i bielonym drewnie

Projekt wnętrza: Katarzyna Sobańska-Jóźwiak, Dobre Projekty
Zdjęcie: Aneta Tryczyńska, Stylizacja: Katarzyna Sawicka

 

nowoczesny styl hampton

3. Pomysł na salon – styl hamptons w nowoczesnym wydaniu

Punktem wyjścia był styl hamptons, ale dość nietypowy, bo lekki, na luzie i w nowoczesnej odsłonie. Właściciele i projektantka postawili na prostotę, która złagodziła oraz odświeżyła ten styl. Atmosferę nadmorskiego kurortu budują przede wszystkim kolory – odcienie bieli i błękitów. Morskie motywy pojawiają̨ się̨ w dodatkach: na poduszkach czy w wazoniku w kształcie muszli.

Zobacz całą sesję w czerwcowym wydaniu Werandy

Projekt wnętrza: Hanna Pietras Architects
Zdjęcie: Dariusz Jarząbek
Stylizacja: Anna Salak

 

salon w stylu hamptons aranżacje

4. Aranżacja salonu – styl hamptons i holenderskie kobalty

Gdy luksusowy amerykański styl hamptons spotka się z holenderskimi kobaltami, efekt jest czarujący. Całość jest lekka i zarazem bardzo elegancka.

Centralne w salonie miejsce zajmują wygodne bliźniacze kanapy, dopasowano do nich stolik kawowy na błyszczących metalowych nóżkach i dywan z charakterystycznym motywem koniczyny marokańskiej. Ściana z symetrycznymi lustrzanymi mozaikami sprawia, że w pokoju jest więcej naturalnego światła.

Zobacz więcej zdjęć w artykule: Przytulnie i z klasą – styl hamptons oraz holenderskie kobalty

Zdjęcie: Aneta Tryczyńska
Stylizacja: Katarzyna Sawicka

 

dekoracje i dodatki do salonu w stylu hamptons

5. Pomysł na salon – styl hamptons z rustykalnymi akcentami 

O czym należy pamiętać urządzając salon w stylu hamptons? Na pewno o jasnych kolorach, jak w nadmorskich rezydencjach, bo bez nich ten styl nie istnieje. Takie wnętrza lubią naturalne materiały: drewno, bawełnę, len i rośliny, które dodają im charakteru. Zieleń dobrze sprawdzi się też w poduszkach oraz innych dodatkach. W swoim domu Monika styl hamptons uzupełniła także rustykalnymi akcentami. Całość okazała się bardzo przytulna.

Całą sesję obejrzysz tutaj: Dom w stylu hamptons z rustykalnymi akcentami

Zdjęcie: Aneta Tryczyńska
Stylizacja: Katarzyna Sawicka

 

salon w stylu hamptons galeria zdjęć

6. Salon w stylu hamptons – elegancki, spokojny i przytulny

Ten salon w stylu hamptons jest elegancki i klasyczny, a jednocześnie pełen luzu. Wybrano do niego stonowane kolory: biele, beże i ciepłe szarości, a do tego błękitne akcenty. Celowo nie ma tu kontrastów – miało być przytulnie, spokojnie, jak na urlopie. Wśród bielonego drewna oraz morskich dekoracji dobrze się odpoczywa. Właściciele przez cały rok czują się, jakby byli na wczasach.

Całą sesję obejrzysz tutaj: Wieczne wakacje – dom urządzony jak nadmorska rezydencja

Projekt wnętrza: Iwona Jaworska
Zdjęcia i stylizacja: Magdalena Łojewska

 

salon w stylu hamptons inspiracje wnętrzarskie

7. Salon w mieszkaniu urządzonym w stylu hamptons

W tym salonie jest wszystko to, co w stylu hamptons najważniejsze – jasne i spokojne kolory, ciut błękitu, wygodne sofy z poduchami, miękki dywan w marokańską koniczynę, lampy na srebrnych podstawach oraz witryna z ozdobnymi wazami.

Zobacz całą sesję mieszkania urządzonego w stylu hamtopns: Mieszkanie w stylu hamptons – niebieskie akcenty i malarska tapeta w kwiaty robią wrażenie!

Projekt wnętrza: pracownia MIKOŁAJSKAstudio
Zdjęcie: Yassen Hristov 
Stylizacja: Anna Salak 

 

salon w stylu hampton w bloku

8. Salon w stylu hamptons z elementami nowojorskiego art déco

Karolina elegancki, bardzo symetryczny styl hamptons połączyła z elementami stylizowanymi na nowojorskie art déco. W jej salonie czuć harmonię, ład oraz spokój. Czarne dodatki podkreślą charakter pokoju dziennego, w którym dominują ciepłe szarości, beże, błękity i biel. Jasne, pełne światła i miękkich kanap wnętrza zapraszają do odpoczynku.

Całą sesję obejrzysz tutaj: Aranżacja mieszkania w stylu hamptons i nowojorskiego art déco

Projekt wnętrza: Patrycja Orzepowska
Zdjęcia: Aneta Tryczyńska
Stylizacja: Katarzyna Sawicka

 

styl hampton w salonie

9. Aranżacja salonu w stylu hamptons w mieszkaniu w bloku

Błękitno-biała kolorystyka, drewniane shuttersy, marynistyczne dekoracje, dużo naturalnego drewna i wikliny. W ten sposób Wioletta urządziła swój salon w stylu hamptons. Kolor niebieski we wnętrzu działa relaksująco, a jednocześnie nie jest chłodny, bo detale – te wszystkie profilowane ramy, szprosy w oknach czy drzwiach, lampy, porcelana – są przyjemne dla oka.

Zobacz więcej zdjęć mieszkania w stylu hamptons: Gdański Hamptons – apartament z błękitami i morskimi dekoracjami

Projekt wnętrza: Wioletta Jańczewska
Zdjęcia: Igor Dziedzicki, Stylizacja: Anna Salak 

 

salon w stylu hampton aranżacje

10. Pomysł na salon – elegancja stylu hamptons i naturalność stylu eko

W salone pojawiły się proste w formie, solidne meble. Ich naturalne niedoskonałości są atutem, nadają charakter całej aranżacji. Żeby nieco przełamać tę surowość, dodano eleganckie dekoracyjne dodatki w marynistycznym duchu. Powstał lokalny styl hamptons – luźny, niezobowiązujący i przytulny. Taki, w otoczeniu, którego dobrze się odpoczywa.

Zobacz całą sesję: Rezydencja w drewnie i błękitach

Zdjęcie: Aneta Tryczyńska, Stylizacja: Katarzyna Sawicka

OPRACOWANIE: REDAKCJA
ZDJĘCIA: ARCHIWUM WYDAWNICTWA