Architekci, przedstawiciele studiów kuchennych i kamieniarskich i gość specjalny, ceniony kucharz Aleksander Baron, to goście wydarzenia zorganizowanego przez firmę Comitor i Cosentino w kwietniu 2019 r. Przygotowane szkolenia przybliżyły zebranym najnowszą ofertę obu marek, a także  trendy obowiązujące w nowoczesnych kuchniach. Spotkanie odbyło się w siedzibie Cosentino Polska. Weranda objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Siedziba Cosentino Polska, w podwarszawskim Parzniewie, zmieniła się w miejsce spotkań autorytetów z branży i kreatorów nowych trendów w architekturze oraz projektowaniu wnętrz kuchennych. Robert Walter, Członek Zarządu Comitor opowiedział o marce BLANCO, Ewa Łusiak, Marketing Product Manager Comitor, dzieliła się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie innowacji w urządzeniach AGD.

Oferowane przez Comitor produkty marek Küppersbusch, Novy czy Blanco, od lat wyznaczają nowe standardy na rynku architektury kuchennej. Znane w świecie urządzenia kuchenne klasy premium: piekarniki, okapy, zlewozmywaki, czy baterie słyną z jakości, oryginalnego wzornictwa i dbałości o każdy detal. Goście spotkania mieli okazję przekonać się osobiście, jak pracują urządzenia oraz poznać ich zalety m.in. w mobilnym centrum, pokazującym najnowsze rozwiązania marki Blanco.

Spotkanie uświetnił live cooking w wykonaniu szefa kuchni restauracji Zoni, Aleksandra Barona, znanego również z telewizyjnego cyklu „Widelcem po mapie”. Kucharz, wraz ze swoją asystentką Martą Dymek, gotowali na żywo w przestrzeni Cosentino, w towarzystwie wielkoformatowych powierzchni Silestone, Dekton i Sensa. Kulinarny spektakl udowodnił zaawansowanie technologiczne produktów Cosentino. Dekton, dzięki swojej odporności na temperatury, został „upieczony” w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu zabiegowi łososia usmażono bezpośrednio na płycie z konglomeratu kwarcowego. Zebrani mieli możliwość podpatrzenia warsztatu pracy mistrzów i spróbowania wytwornych dań pieczonych w zaawansowanym technologicznie piekarniku Küppersbusch BP 6550.0S, podanych na talerzach stworzonych z najnowszej kolekcji Dekton Stonika, zaprezentowanej podczas spotkania.

Proces przygotowania dań odbywał się przy powstałym specjalnie na tę okazję mobilnym modelu wyspy kuchennej, z wbudowanym okapem Panorama firmy NOVY.  Wysuwany z blatu okap umożliwił efektywne wyłapywanie oparów już u źródła, dzięki czemu uczestnicy spotkania nie czuli żadnych zapachów podczas przyrządzania potraw, a po zakończonej pracy urządzenie dyskretnie schowało się w zabudowie. Blat wyspy roboczej wykonany został z materiału Dekton, w kolorze Opera a boczna okładzina stworzona z najnowszej propozycji Cosentino, Dektonu Slim o grubości 4 mm.

Ogromne wrażenie na gościach zrobił spacer po części magazynowej z Miguelem Sierrą, Dyrektorem Generalnym i Anetą Konowrocką, Marketing Coordinator Cosentino oraz możliwość obejrzenia wzorów i struktur wszystkich kolekcji Cosentino, wraz z premierowymi wzorami Dekton Stonika. Marka wywodząca się z Hiszpanii po raz kolejny udowodniła, że wzornictwo ich konglomeratów kwarcowych, powierzchni ultrakompaktowych, czy granitów, wychodzi daleko poza konwenanse i stereotypowe myślenie o projekcie kuchni. Zastosowane podczas produkcji technologie i rozpiętość wzornicza Dektonu, Silestone’u i Sensy udowodniły, że tego rodzaju materiały dają ogromne pole do popisu, a sposobów na ich wykorzystanie w kuchni wciąż przybywa.

Jak będzie prezentować się strefa kuchenna w najbliższej przyszłości, dowiemy się podczas kolejnych spotkań z cyklu Design od kuchni, zaplanowanych we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie.

Partnerami spotkania były marki Gala Collezione, Elmax - Centrum Światła i AUDI. Krotoski i Cichy.  Jednym z patronów medialnych wydarzenia była Weranda.

Więcej: www.comitor.pl / www.cosentino.com

fot. materiały prasowe