ogrodzenie domu

Ogrodzenie domu – sprawdź, jakie wybrać

Ogrody małe i duże

Budowa ogrodzenia jest podstawową czynnością w związku z zagospodarowaniem terenu nieruchomości. Otoczenie domu płotem wpływa na wizerunek całej działki. Na rynku dostępnych jest wiele ogrodzeń – które z nich warto wybrać?

Ogrodzenia nieruchomości: funkcjonalność

Nim przejdziesz do wyboru odpowiedniego dla swojej działki ogrodzenia, poznać musisz główne jego funkcje. Najważniejszą jest zapewnianie bezpieczeństwa. Płoty chronią Twoją nieruchomość przed wstępem osób niepowołanych. Są również barierą dla dzikich zwierząt.

Ogrodzenia wytyczają granice Twojej działki. Pokazują, gdzie jest teren, który stanowi Twoją własność. Odgradzają Twoją nieruchomość od sąsiadów, ulicy, a także przechodniów. Tym samym zapewniają Ci poczucie prywatności.

Nie można zapomnieć o jeszcze jednej, ważnej funkcji płotów. Mają one za zadanie stawać się wizytówką nieruchomości. Ogrodzenia są bowiem najbardziej wyeksponowanym elementem działki. Powinny więc prezentować się nienagannie, bo świadczą o Twojej nieruchomości oraz Tobie, jako jej właścicielu.

Ogrodzenie betonowe: tak czy nie?

W ciągu ostatnich lat ogrodzenia betonowe zmieniły się pod względem konstrukcyjnym. Opierają się one na zasadzie modułowości. Otrzymujesz zatem gotowe elementy, które należy ze sobą połączyć. Przeważnie są to słupki, do których wsuwane są betonowe płyty, a następnie ze sobą łączone.

Niewątpliwą zaletą takich płotów jest ich wytrzymałość. Beton jest przecież najtwardszym materiałem, znanym w budownictwie. Z drugiej jednak strony, nadmiernie izolują nieruchomość od otoczenia. Powodują wrażenie hermetycznego zamknięcia działki surową konstrukcją, co nie zawsze dobrze komponuje się ze stylem architektonicznym domu.

Ogrodzenia panelowe: nowoczesność i estetyka

Wśród popularnych rozwiązań, pierwsze miejsce zajmują ogrodzenia panelowe. Przęsła stworzone ze stalowych prętów kojarzone były niegdyś z nieruchomościami firmowymi. Dziś z powodzeniem stosowane są jako płoty przy domach jednorodzinnych.

W głównej mierze zawdzięczają to swojemu wyglądowi. Regularnie ułożone pręty poziome i pionowe, tworzą równomierne oczka. Płot jest zarazem minimalistyczny, ale estetyczny w swej prostocie. Nadaje wrażenia lekkości oraz stonowania całej nieruchomości.

Montaż ogrodzenia panelowego to ogromna jego zaleta. Jeśli masz odrobinę czasu i chęci, sam możesz zbudować taki płot. To rozwiązanie systemowe, a zatem otrzymujesz cały zestaw niezbędny do jego montażu. W jego skład wchodzą stalowe słupki, przęsła oraz mocowania. Dzięki temu ogrodzenia panelowe powstają bardzo szybko. W razie potrzeby możesz skorzystać z pomocy fachowców, którzy sprawnie i w krótkim czasie zamontują płot na Twojej nieruchomości.

Ogrodzenia panelowe: jakość

Za stosowaniem płotów panelowych przemawia również ich jakość. Przęsła, które kupisz bezpośrednio od producenta, będą wykonane z należytą starannością.

Producent dba, aby ogrodzenia panelowe były trwałe przez wiele długich lat. Dlatego są one zanurzane w rozgrzanym cynku. Powstaje na nich wtedy dodatkowa warstwa ochronna, która zapobiega powstawaniu korozji. Istotne jest także malowanie proszkowe, czyli efektywna metoda nadawania koloru. W jej trakcie powstaje kolejna warstwa, stanowiąca dodatkowe zabezpieczenie przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Ogrodzenia panelowe są dziś najpopularniejszym rodzajem płotów. Nadają one ciekawego stylu Twojej nieruchomości, jednocześnie chroniąc działkę i dając Ci poczucie prywatności. Przy czym decydując się na ogrodzenia panelowe, warto sięgnąć po rozwiązania pewne i sprawdzone, jak te od producenta. Gwarantują one wysoką jakość, bogaty wybór możliwości, a także trwałość na lata.

Materiał Partnera