urządzenia i narzędzia ogrodowe

Wiosenne porządki w ogrodzie – wybieramy narzędzia ogrodowe i myjki ciśnieniowe smart control

Ogrody małe i duże

Piękny ogród to nie tylko kwestia ozdobnych roślin, ale przede wszystkim całorocznego dbania o porządek. Jeśli kojarzycie to z ciężką pracą, podpowiadamy, że to może się zmienić. Poznajcie narzędzia ogrodowe i myjki ciśnieniowe Kärcher. Dzięki nim usuniecie zabrudzenia, przytniecie rośliny oraz zadbacie o piękny ogród przez cały sezon.

narzędzia ogrodowe


Już od marca praca w ogrodach wrze. Zaczyna się intensywny czas przycinania, sprzątania, naprawiania oraz oczywiście dbania o wygląd rabat i roślin. Odpowiednie narzędzia ogrodowe ułatwią nam te intensywne wiosenne prace, pomogą w pielęgnacji zieleni i utrzymaniu zadbanego ogrodu przez cały sezon. Jakie narzędzia wybrać? Od niezawodnej kosiarki, przydatnej myjki wysokociśnieniowej przez nożyce do żywopłotu, dmuchawy do liści aż po wielofunkcyjny odkurzacz. Podpowiadamy, jakie urządzenia są potrzebne do prac w ogrodzie.
 

Zadbany trawnik w ogrodzie, dzięki niezawodnej kosiarce

Jaka kosiarka do trawy będzie najlepsza? Na pewno taka, która jest ergonomiczna, bardzo dokładna, łatwa w przechowywaniu i pracuje cicho – w końcu nikt nie lubi w piękne wiosenne popołudnie słuchać natrętnego warczenia kosiarki sąsiada. Te wszystkie zalety posiadają kosiarki akumulatorowe LMO marki Kärcher. Cztery modele akumulatorowych kosiarek niemieckiego producenta pracują cicho, są ergonomiczne oraz niezwykle dokładne. Do małego trawniczka wybierzmy tę mniejszą i poręczną zasilaną baterią 18 V, do większego ogrodu przyda się mocniejsze i większe urządzenie – zasilane baterią 36 V.

kosiarka akumulatorowa karcher

 

Akumulatorowa kosiarka LMO zasilana baterią 18 V ma wiele przydatnych udogodnień, takich jak: zbiornik na skoszoną trawę, czterostopniową regulację wysokości koszenia, regulowany uchwyt, dzięki któremu dopasujemy urządzenie do swojego wzrostu i nie narazimy się na przeciążenie kręgosłupa. Kosiarka może też mielić zebraną trawę i rozrzucić ją na trawnik, gdzie posłuży ona jako nawóz. Podobne funkcje ma mocniejszy wariant zasilany baterią 36 V. Praktyczna funkcja Push Assist zapewniona wsparcie napędu, co przydaje zwłaszcza w czasie pracy na zboczach. Odpowiednia kosiarka gwarantuje nam piękny i zadbany trawnik przez cały rok.

narzędzia ogrodowe podkaszarka

Porządki w ogrodzie – precyzyjna podkaszarka do pielęgnacji trawników

O perfekcyjny trawnik pomoże nam zadbać podkaszarka akumulatorowa Kärcher LTR. Urządzenie jest dostępne w dwóch wariantach, które wybierzmy w zależności od wielkości trawnika i częstotliwości prac w ogrodzie. Pierwszy model zasilany jest baterią 18 V drugi, mocniejszą – 36 V. Dzięki ruchomej głowicy i możliwości zmiany kąta jej nachylenia podkaszarki pozwalają precyzyjnie przyciąć trawę w trudno dostępnych miejscach, np. przy ścieżkach, tarasie czy pod przeszkodami takimi jak na ławeczki.

nożyce do żywopłotu

Narzędzia ogrodnicze na baterie – nożyce do żywopłotu

Piękny żywopłot to wizytówka naszego ogrodu. Niezależnie od tego, czy służy tylko wyznaczaniu granicy działki czy jest częścią większej, przemyślanej zielonej aranżacji, powinien być zadbany. Do przycinania i stylizacji żywopłotu przydadzą się poręczne nożyce akumulatorowe do żywopłotu firmy Kärcher.

Poręczne nożyce do żywopłotu HGE z bateriami 18 lub 36 V gwarantują precyzyjne cięcie, dzięki diamentowo szlifowanym ostrzom. Unikatowa funkcja piłowania sprawia, że bez trudu przetniemy nimi też grubsze gałęzie. Urządzenia podmiatają ścięte pędy na ziemię, dzięki czemu możemy je szybko i łatwo usunąć. Obrotowy uchwyt, który można ustawić w pięciu różnych pozycjach, sprawia, że ​​praca w ogrodzie jest komfortowa i ergonomiczna. Uchwyt jest regulowany w zakresie od 0° do 180°, co ułatwia cięcie zarówno w poziomie, jak i w pionie. Oba modele są wyposażone w blokadę, która zapobiega przypadkowemu uruchomieniu. Nożyce do żywopłotu są automatycznie wyłączane, gdy tylko jedna ręka opuści uchwyt, dzięki czemu pracując w ogrodzie czujemy się naprawdę bezpieczne.

narzędzia do prac w ogrodzie

 

Kolejnym wyzwaniem są wysokie żywopłoty. Chronią nas przed wzorkiem sąsiadów, ale ich pielęgnacja często sprawia wiele trudności. Na szczęście marka Kärcher ma świetny pomysł na rozwiązanie tego problemu bez potrzeby sięgania po drabinę. Akumulatorowe nożyce do żywopłotu PHG zasilane baterią o mocy 18 V sprostają nawet bardzo wysokim, okazałym żywopłotom.

Diamentowo szlifowane ostrza tną precyzyjnie i skutecznie. Nawet grubsze gałęzie nie są im straszne. Specjalna przedłużka pozwala nam wyrównywać żywopłoty wysokie aż na cztery metry! A dzięki regulowanej głowicy tnącej nożyc możemy kształtować zieleń wokół domu w dowolne formy, które podyktuje nam wyobraźnia. Inne praktyczne i wygodne funkcje nożyc do żywopłotu Kärchera to podmiatanie ściętych pędów, osłona ostrza, pasek na ramię, który w czasie długiej pracy chroni przez bólem ramion czy specjalny hak, który pozwala wygodnie przechowywać narzędzie w garażu, schowku na narzędzia czy piwnicy.

narzędzia ogrodnicze

Nożyce do precyzyjnego przycinania trawy i krzewów

To narzędzie pokochają ogrodnicy, którzy doceniają perfekcję w aranżacji zieleni. Nożyce akumulatorowe GSH 18-20 marki Kärcher umożliwiają dokładne przycinanie trawy przy krawędziach i w trudno dostępnych miejscach oraz precyzyjne cięcie i formowanie krzewów. Wszystko dzięki szlifowanym, wykończonym diamentowo nożom z dwustronnymi krawędziami tnącymi. Jeśli więc naszym marzeniem są zielone rzeźby w ogrodzie, to zdecydowanie urządzenie dla nas. Ten sprytny pomocnik ogrodowy o wadze 1,3 kg ma też blokadę bezpieczeństwa, gumowy i ergonomiczny uchwyt oraz wygodny system mocowania, który umożliwia szybką zmianę między ostrzem do krzewów a nożem do trawy.

narzędzia ogrodnicze piła łańcuchowa

Przycinanie drzew i porządki wokół domu z piłą łańcuchową

Piła to jedno z uniwersalnych narzędzi ogrodniczych, które pomoże zadbać o porządek nie tylko w ogrodzie, ale i wokół domu. W ofercie niemieckiego producenta znajdują się dwie akumulatorowe piły łańcuchowe CNS. Jedna zasilana bateriami 18 V a druga, mocniejsza – 36 V. Pierwsza doskonale sprawdzi się przy podstawowych pracach wokół domu, dla drugiej nawet grube pnie drzew nie będą stanowiły problemu. Wśród ich zalet na pewno są wyjątkowo cicha praca, automatyczny system smarowania łańcucha oraz specjalne funkcje zwiększające nasze bezpieczeństwo, takie jak blokady zapobiegające przypadkowemu uruchomieniu.

dmuchawy ogrodowe

Porządki w ogrodzie – dmuchawy do usuwania gałązek i liści

Pozostałości po pracach ogrodowych, takie jak ścięte gałązki, skoszone trawy czy opadłe liście, szybko usuniemy korzystając z dmuchawy ogrodowej. To urządzenie o wielu możliwościach, które bardzo ułatwia utrzymanie porządku na dużych powierzchniach wokół domu oraz w garażu.

Dmuchawy akumulatorowe LBL Kärcher są wyposażone w zintegrowany skrobak oraz odłączaną tubę i płaską dyszę do precyzyjnego czyszczenia, która pozwala np. formować liście w stosy. Dmuchawy ogrodowe są dostępne w dwóch wariantach: podstawowym LBL 2 z baterią 18 V i mocniejszym LBL 4 zasilanym baterią 36 V. Lekkie, ergonomiczne, wydajne urządzenia bardzo łatwo przechowywać – dzięki odłączanym elementom zajmują mało miejsca.

odkurzacz do liści


Odkurzacz do liści – niezastąpione narzędzie każdego ogrodnika

Odkurzacz akumulatorowy do liści BLV to urządzenie niezastąpione jesienią, kiedy ogród jest pełen mokrych liści, ale tak naprawdę miłośnikom zieleni przyda się przez cały rok. Dzięki niemu szybko uporządkujemy działkę, a zebrane liście i inne odpady organiczne rozdrobnimy na ściółkę, którą można ponownie wykorzystać.

Odkurzacz do liści BLV 18-200 sprawdzi się do drobniejszych porządków, natomiast BLV 36-240, który ma większą moc ssania, świetnie nada się do częstych i bardziej intensywnych prac w ogrodzie. Moc i prędkość narzędzi możemy płynnie regulować, a jeśli potrzebujemy „turbodoładowania” wystarczy, że uruchomimy funkcję Turbo Boost. Po tarasie czy trawniku w ogrodzie urządzenia prowadzi się tak wygodne, jak domowy odkurzacz, a dzięki pojemnym zbiornikom możemy pracować przez dłuższy czas bez przerw. Marka Kärcher jak zwykle zadbała o nasze zdrowie – za sprawą ergonomicznych uchwytów ciężar narzędzia rozkłada się równomiernie, a pasek na ramię sprawia, że nie zmęczymy się nawet, gdy postanowimy uprzątnąć na raz cały ogród.


Platforma bateryjna Kärcher – nowa jakość pracy w ogrodzie

Platforma bateryjna Kärcher obejmuje dwa rodzaje akumulatorów. Z jej pomocą pracują narzędzia ogrodowe, takie jak urządzenia wysokociśnieniowe, dmuchawy czy odkurzacze do liści. Ich liczba stale rośnie. Akumulatory Kärcher są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami marki o tej samej klasie napięcia, niezależnie od tego, czy należą do serii Home & Garden czy Professional. W przypadku, kiedy posiadamy kilka urządzeń niemieckiego producenta, możemy zamiennie używać baterii, gdyż pasują one do każdej z maszyn. To rzeczywiście zapewnia nam zupełnie nową jakość pracy.

Unikalną zaletą akumulatorów Kärcher są wyświetlacze LCD z technologią czasu rzeczywistego, który oprócz pozostałej pojemności akumulatora pokazuje pozostały czas pracy oraz czas ładowania. Odporne na wstrząsy oraz chronione przed kurzem i rozpyloną wodą obudowy są zgodna z klasą ochrony IPX5. Dzięki wydajnemu zarządzaniu temperaturą akumulatory zapewniają optymalną wydajność, a inteligentne monitorowanie ogniw chroni przed przeładowaniem, przegrzaniem oraz głębokim rozładowaniem. Jeśli nasze narzędzia ogrodowe nie będą używana przez dłuższy czas, sterowany procesorem, automatyczny tryb magazynowania baterii Battery Power zapewni długą żywotność ogniw.
 

myjki ciśnieniowe

 

Aplikacja mobilna Kärcher Home& Garden – uczymy się sprzątania od ekspertów

Dzięki aplikacji mobilnej Kärcher Home& Garden już nic nie stanie nam na drodze do perfekcyjnego porządku wokół domu. Korzystając z niej dowiemy się na przykład, w jaki sposób efektywnie czyścić konkretne powierzchnie i co równie ważne, jak nie uszkodzić ich podczas mycia wysokociśnieniowego. Uczmy się więc sprzątania od najlepszych.

Z aplikacją współpracują wszystkie modele urządzeń wysokociśnieniowych linii Smart Control K5 i K7 niemieckiego producenta. Łączą się za pomocą Bluetooth.


Z poziomu swojego smartfona ustawimy odpowiedni poziom ciśnienia oraz wybierzemy optymalne parametry pracy urządzeń biorąc pod uwagę powierzchnie i przedmioty, które chcemy umyć. W ten sposób osiągniemy najlepsze możliwe rezultaty w jak najkrótszym czasie. To się nazywa smart home!

Aplikacja Kärcher Home& Garden posiada też inne przydatne funkcjonalności: informacje o naszych urządzeniach, o ich serwisowaniu, instrukcje, jak przygotować narzędzia do pracy i jak je bezpiecznie przechowywać. A po skończonej pracy za jej pomocą pochwalimy się zdjęciami idealnie uporządkowanej przestrzeni wokół domu w mediach społecznościowych. 

> Przeczytaj też, jak wybrać i doposażyć myjkę ciśnieniową? <

MATERIAŁ PARTNERA: KÄRCHER
WWW.KARCHER.PL