Aukcja Młodej Sztuki w DESA Unicum

Zaproszenia

Towarzyszą im ogromne emocje. Z roku na rok gromadzą coraz szerszą publiczność. Wzbudzają zainteresowanie zarówno początkujących kolekcjonerów, jak i  koneserów sztuki. Najbliższa Aukcja Młodej Sztuki odbędzie się 7 czerwca w DESA Unicum. Cena wywoławcza każdej z prac wynosi 500 zł.

Mariaż sztuki wysokiej i popkultury trwa w najlepsze. Młodzi artyści śmiało zestawiają pozornie niepasujące do siebie  nurty i techniki, reinterpretują najbardziej charakterystyczne symbole kultury masowej. W rezultacie powstają prace świeże i fascynujące. Zakorzeniony niejednokrotnie w surrealizmie, eklektyczny styl młodych twórców chętnie wykorzystuje ironię oraz groteskę. Często powracającym motywem są również sylwetki ikon świata muzyki, co widać w pracach: „Purpule rain” (portrecie Prince'a) Łukasza Bilińskiego, „Elvis” Małgorzaty Garbal-Siembidy oraz „Marcus Miller Abstract” Moniki Łakomskiej. Jaskrawe barwy, precyzyjny rysunek, motywy animalistyczne czy figuratywność to tylko niektóre cechy przewodnie prac artystów, które pojawią się na czerwcowej Aukcji Młodej Sztuki. Na szczególną uwagę zasługują: obraz „Zepsuty” Zuzanny Jankowskiej, łączący rysunkowy realizm z geometrią kształtów i humorem oraz  „Pingwiny” Marka Bieganowskiego, balansujące na pograniczu komiksu i plakatu.

Czerwcowa odsłona Aukcji Młodej Sztuki to także powrót artystów, których obrazy na jakiś czas zniknęły z obiegu aukcyjnego. Wśród nich pojawi się praca Aleksandry Kotarskiej, której malarstwo skupia się przede wszystkim na uchwyceniu ulotnych chwil ruchu ludzkiego ciała. Ponownie do oferty powróci także twórczość Juliusza Lewandowskiego − jego obraz „Demon i templariusz w klasztorze” jest wynikiem osobistych doświadczeń artysty i zainteresowania zjawiskami paranormalnymi. Na aukcji pojawi się również obraz Agaty Krutul specjalizującej się w małych formach i przestrzeniach, co doskonale widać w „Domach”. Łącznie licytowanych będzie 90 prac.

Ideą powstania Aukcji Młodej Sztuki było i niezmiennie pozostaje bezpośrednie wsparcie oraz promocja debiutujących na rynku sztuki artystów. DESA Unicum jako pierwszy polski dom aukcyjny zorganizowała tego typu licytację, pomagając młodym twórcom w nawiązaniu kontaktu z kolekcjonerami i miłośnikami sztuki. Obecnie tego typu przedsięwzięcia zagwarantowały sobie silną pozycję w kalendarium aukcyjnym, a wyselekcjonowane prace, dostępne od 500 złotych, stanowią świetną okazję dla osób chcących rozpocząć inwestowanie w sztukę.

Aukcja: 7 czerwca, godz. 19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34-50, Warszawa

Wystawa obiektów: 2-7 czerwca, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Salon Wystawowy Marchand, Plac Konstytucji 2, Warszawa, wstęp wolny

Więcej informacji o Aukcji Młodej Sztuki oraz katalog aukcyjny w wersji elektronicznej dostępne są na stronie DESA Unicum:

https://desa.pl/pl/auctions/328/aukcja-mlodej-sztuki-7-czerwca-2016-godz-19#objects

reklama