Festiwal Otwarte Mieszkania - odwiedź wyjątkowe wnętrza w Krakowie

Sztuka Życia

Ponad trzydzieści mieszkanek i mieszkańców Krakowa podczas dwóch majowych weekendów otworzy przed Wami drzwi swoich prywatnych mieszkań, domów i pracowni artystycznych. 

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie to zaproszenie, aby odkryć prywatne światy osób, których nie znacie. Przekroczycie, wydawałoby się - nieprzekraczalne, próg prywatności domu, by zobaczyć historyczne wnętrza i te zaaranżowane według najnowszych trendów. Będzie to możliwe dzięki gościnności ponad trzydziestu mieszkańców Krakowa, którzy podczas dwóch majowych weekendów (11-12 oraz 18-19 maja 2019) otworzą drzwi swoich prywatnych mieszkań, domów i pracowni artystycznych.

Otwarte zostaną m.in.: pięknie usytuowana pracownia malarska matki i córki, czyli Anny Westner-Karpowicz i Katarzyny Karpowicz, eklektyczne mieszkanie architekta Wojciecha Nowaka czy Willa Spissów zaprojektowana przez słynnego krakowskiego architekta Adolfa Szyszko-Bohusza.

Po każdym z wnętrz oprowadzi Was jego właściciel lub projektant, dzięki czemu centralnym punktem wizyty stanie się spotkanie. Festiwal Otwarte Mieszkania to wydarzenie podczas, którego organizatorzy chcą otwierać nie tylko wnętrza, ale także ludzi na siebie nawzajem.

Oprócz tego w ramach festiwalu możecie wziąć udział w wydarzeniach, takich jak: spacer po dachach Kazimierza, wyjątkowy koncert - improwizacja muzyczna inspirowana konkretnym wnętrzem, a także zostawić swój ślad na mapie sentymentalnej Krakowa, która będzie czekała na uczestników w Centrum Festiwalowym w Kamienicy Szołayskich - oddziale Muzeum Narodowego, przy placu Szczepańskim.

Do części lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązuje rejestracja. Będzie dostępna kilka dni przed Festiwalem.

Szczegółowy program pojawi się najpóźniej na tydzień przed Festiwalem na stronach:
www.fomkrakow.pl
www.facebook.com/festiwalotwartemieszkaniakrakow