Dorota Kuć i Karina Snuszka stworzyły parawany na aukcję „Spragnieni Piękna” organizowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie. Duet architektek ze Studia Mood Works zaprojektował ich nowoczesną formę, a interwencje czołowych polskich artystów nadały każdemu z 10 parawanów niepowtarzalny charakter.
Jak co roku, podczas Balu Dobroczynnego „Spragnieni piękna” odbędzie się aukcja dzieł sztuki. Obok mecenatu nad „Salą Wyspiańskiego” i symbolicznej adopcji jednego z najcenniejszych dzieł polskiego malarstwa – w tym roku wybrano płótna autorstwa Kazimierza Stabrowskiego „Przed witrażem. Paw” – będzie można wylicytować unikatowe, stworzone specjalnie na tę okazję dzieła z pogranicza sztuki i designu.
Partnerem tegorocznego wydarzenia jest studio architektury wnętrz Mood Works prowadzone przez Dorotę Kuć i Karinę Snuszkę. Specjalnie dla Stowarzyszenia Przyjaciele MNW przygotowano projekt parawanów, które w rękach polskich artystów stały się unikatowymi dziełami sztuki. Odwołując się do wielkiej tradycji sztuki chińskiej i japońskiej duet stworzył nowoczesną formę, a interwencje polskich artystów nadały każdemu z 10 parawanów niepowtarzalny charakter.
Podczas balu dobroczynnego będzie można wylicytować m.in. parawan malowany przez autora muralu na fasadzie Muzeum nad Wisłą Sławomira Pawszaka, „fotograficzny” parawan zdobywcy Złotego Lwa na Biennale Architektury w Wenecji Nicolasa Grospierre'a i rysunkowy, liryczny parawan Arobala. Dochód z aukcji wesprze działalność Muzeum Narodowego w Warszawie.
Więcej informacji: przyjacielemnw.pl/spragnieni-piekna
Dobroczynna aukcja „Spragnieni piękna”
Muzeum Narodowe w Warszawie
4 marca 2019
Zdjęcia: Ernest Wińczyk, materiały prasowe