Plebiscyt Polska Architektura XXL – wybierz najlepszą realizację 2018

Sztuka Życia

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Wydarzenie organizowane przez Grupę Sztuka Architektury ma na celu podsumowanie mijającego roku w polskiej architekturze.  Głosowanie internautów potrwa do 28 lutego 2019.

Przegląd najciekawszych realizacji architektonicznych jest dowodem na to, że polscy architekci doskonale radzą sobie nawet z bardzo nietypowymi zadaniami projektowymi. Poziom polskiej architektury z roku na rok rośnie, a wybór najlepszych realizacji staje się coraz trudniejszy. 

W tegorocznym plebiscycie o głosy walczy ponad 100 kandydatów. Prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można na stronach głównych wortali:
www.sztuka-architektury.pl - pod działem Aktualności
www.sztuka-wnetrza.pl - pod działem Najnowsze
www.sztuka-krajobrazu.pl - pod działem Hot

Wortal sztuka-architektury.pl prezentuje w plebiscycie Polska Architektura 2018 kandydatów w dwóch kategoriach architektonicznych: funkcja prywatna oraz publiczna. Wśród prezentowanych realizacji są m.in. Hala KS Cracovia 1906  proj. Lewicki Łatak, Archiwum Państwowe w Białymstoku biura Arkon Jana Kabaca, dom jednorodzinny w Będzinie proj. Jojko+Nawrocki Architekci.

Wortal sztuka-wnetrza.pl prezentuje w plebiscycie Polskie Wnętrze 2018 najciekawsze realizacje wnętrzarskie publiczne i prywatne. Wśród preznetowanych wnętrz są m.in. wnętrza Hotelu Prudential w Warszawie (Michał Grzybek, Grażyna Grzybek, Marcin Stępniewski-Janowski, Przemysław Kramarz, Juan Zardini i Joanna Wichłacz), restauracja Jastny Dwór w Bąkowie pracowni Sikora Wnętrza, mieszkanie na Nikiszowcu w Katowicach proj. Mili Młodzi Ludzie, kawalerka w Gdańsku proj. Studia Kreatura.

Wortal sztuka-krajobrazu.pl przedstawia w plebiscycie Polski Krajobraz 2018 realizacje z obszaru architektury krajobrazu w dwóch kategoriach: przestrzeń publiczna oraz ogrody prywatne.  Do plebiscytu zgłoszono m.in. organiczną bryłę pawilonu ogrodowego w Arboretum SGGW w Rogowie, która powstała dzięki pracowni JRK72 Architekt i ogród ukryty na skarpie proj. Maka Studio.

Laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej przez internet oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą m.in. Jakub Lewkowicz (Kuryłowicz&Associates), Robert Konieczny (KWK Promes), Małgorzata i Antoni Domicz (M. i A. Domicz Pracownia Architektury), Piotr Kuczia, Anna Paszkowska-Grudziąż i Rafał Grudziąż (81.waw.pl), Bartek Bajon (PL.architekci) i Agata Twaróg (Zielone Kreacje).

Wyniki głosowania internatów poznamy na początku marca 2019, natomiast wyniki głosowania jury zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL, która odbędzie się na początku kwietnia w Warszawie.

Organizatorem plebiscytu jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze.
Weranda jest patornem medialnym wydarzenia.

{google_adsense}