UAU project dekoracje drukowane w technologii 3D

UAU project – ekologiczne i bajecznie kolorowe dekoracje drukowane w technologii 3D

Projektanci

Lampy, wazony, świeczniki i miniszklarnie UAU project wydrukowane na drukarce 3D są ekologiczne, nowoczesne i bajecznie kolorowe.

UAU project – dobry design dla każdego

Kto za tym stoi? Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski. Absolwenci Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP założyli własne multidyscyplinarne studio projektowe. Aktualnie skupiają się na możliwościach, jakie daje technologia druku 3D. Prace Justyny i Miłosza doceniono nagrodami A'Desing Award 2016 w kategorii Sustainable Products, Projects and Green Design oraz dwiema Must Have przyznawanymi podczas Łódź Design Festival.

Studio UAU project tworzy dekoracje i przedmioty do domu o orygninalnych, nowoczesnych formach. Lampy, wazony, świeczniki i miniszklarnie możecie wydrukować za pomocą domowej drukarki 3D. Zdaniem projektantów, dzięki tej coraz bardziej popularnej technologii, dobry design będzie dostępny niemal dla każdego.

Nieograniczone możliwości technologii druku 3D

Bioplastik, tworzywa sztuczne, metal – możliwości drukowania w różnych materiałach jest coraz więcej. I na pewno pojawią się nowe, bo technologia 3D dynamicznie się rozwija. Duży wybór wzorów, kolorów oraz łatwa zmiana skali i rozmiaru, sprawiają, że przedmioty można dopasować do różnych wnętrz.

Mimo, że UAU project tworzy w Warszawie, ich projekty są dostępne na całym świecie. Wystarczy, że kupicie projekt online, pobierzecie plik i wydrukujecie go w domowej drukarce 3D.

Czy przedmioty z drukarki 3D są ekologiczne?

UAU project udowadnia, że tak. Zgodnie z filozofią zero waste ilość odpadów jest minimalna. Wszystkie produkty można poddać recyklingowi, ponieważ projektanci używają tylko biodegradowalnych lub wysoce przetwarzalnych bioplastików. Studio minimalizuje też ślad węglowy – cały proces jest zdigitalizowany, a dystrybucja nie wymaga pośredników, transportu, ani przestrzeni magazynowej.

Dekoracje drukowane w technologii 3D – kreatywne i ekologiczne

Miniszklarnia Groww to świetne rozwiązanie do małych mieszkań. Przekonacie się, że do wyhodowania rośliny nie potrzeba wiele – wystarczy ziarno, trochę ziemi i wody. Kolejny projekt Justyny i Miłosza to seria 6Vases, czyli sześć wazonów w modnych kolorach, o geometrycznych, niemal rzeźbiarskich, kształtach.

Neptune to prosta, nowoczesna w formie lampa. Jej wyraziste kolory i odważne kształty dodadzą energii minimalistycznym wnętrzom. Eleganckie i dekoracyjne lampy Anemone i Blomm czerpią inspiracje z natury. Natomiast modułowy świecznik ECH powstał w hołdzie dla postmodernistycznej grupy Memphis. Wyczujecie w nim tę samą nutę nieco szalonej wyobraźni, jak w projektach Ettore Sottsassa. Elementy i kolory możecie dowolnie zestawiać w nieskończoność tworząc nowe kombinacje. 

Sklep: uaushop.eu

Kontakt na Instagramie: @uauproject

Poznaj również innych polskich artystów i projektantów:

Tekst: Agata Baca
Zdjęcia: materiały prasowe UAU project