Siesta W Drodze: Lura. Wyjątkowy koncert w Warszawie

Zaproszenia

Siesta w środku jesieni? Dlaczego nie! Progresja zaprasza na wyjątkowy koncert Lury, który odbędzie się 30 września w ramach trasy Siesta w Drodze.

Lura to jedna z najbardziej siestowych artystek z tych siestowych naprawdę. Urodziła się w Lizbonie, a jej rodzice przyjechali tam z tak lubianych przez nas najbardziej rozśpiewanych, najbardziej zielonych wysp na świecie. Studiowała i trenowała pływanie kiedy, siedemnastoletnią wtedy dziewczynę, Juka poprosiło o zaśpiewanie w duecie i śpiewanie chórków na jego płycie. Od tego czasu śpiewa, nagrywa i występuje na całym świecie.

{google_adsense}

Głos pluszowy

Po raz pierwszy polska publiczność usłyszała jej głos w radiowej Trójce, w audycji Siesta. Marcin Kydryński niejednokrotnie żartował, „że muzyka Lury powinna być dla dorosłych, tak nieokiełznanie jest zmysłowa. Odys kazałby się przywiązać do masztu, ale dzieciarnia jak sobie poradzi? Nie sposób oprzeć się Lurze. Ten głos ciemny, brunatny, pluszowy. Ten puls lędźwiowy, te rozpalone saksofony, te mroczne pożądania wiolonczel” (fragment z książki Muzyka Moich Ulic –Lizbona. M. Kydryński, Edipresse, 2017).

Roztańczona podróż do Wysp Zielonego Przylądka

Tętniący życiem, cudownie taneczny nowy album artystki oparty jest na charakterystycznym rytmie muzyki z Wysp Zielonego Przylądka. „Herança“ to doskonała okazja na zapoznanie się z bogatą kulturą Wysp – zwyczajami i tradycjami ich mieszkańców To muzyczna, roztańczona podróż w towarzystwie najbardziej utalentowanej, charyzmatycznej wokalistki Capo Verde.

Najnowszy singiel Sabi di Más:

BILETY dostępne na progresja.com, eventim.pl oraz stacjonarnie w klubie Progresja, sieci sklepów Empik, Saturn, Media Markt
Strefa Premium (miejsca siedzące numerowane) - 150 zł
Strefa Standard (miejsca siedzące numerowane) - 110 zł
Otwarcie bram: 18:30
Koncert: 20:00

Patronem medialnym wydarzenia jest magazyn Weranda.