home staging konferencja

27 maja odbędzie pierwszy Staging Camp Gdynia! Wyjaśniamy, co to jest home staging i na czym polega praca home stagera

Zaproszenia

Home staging to usługa, która zyskuje coraz większą popularność w branży nieruchomości. Polega na profesjonalnym przygotowaniu mieszkań i domów do wejścia na rynek, tak aby przyciągnąć jak najwięcej zainteresowanych osób i szybciej sprzedaż nieruchomość. 27 maja odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja branży home stagingu STAGING CAMP GDYNIA!

reklama

Co to jest Home Staging?

Na pewno to znasz - gdy chcemy sprzedać samochód, jedziemy z nim do myjni, odkurzamy i fotografujemy w świetle dziennym, najlepiej na ładnym tle. To samo robimy z mieszkaniem, gdy chcemy je sprzedać. Home staging to technika marketingowa, niskokosztowa metamorfoza, lifting, zmiana wizerunku. Nie chodzi o remont mieszkania. Raczej o pokazanie jego atutów, naprawę usterek, posprzątanie i ładne zaaranżowanie przestrzeni. Nie ma dobrego polskiego odpowiednika - ale jest już taki zawód i taka usługa.

Warto zatrudnić homestagera, ponieważ profesjonalny wystrój i przytulnie urządzone mieszkanie przyciąga więcej potencjalnych kupców, co prowadzi do szybszej sprzedaży i wyższej ceny. Dobra prezentacja nieruchomości jest kluczowa dla sprzedaży w myśl zasady, że liczy się pierwsze wrażenie. Homestager może pomóc sprzedającemu w stworzeniu atrakcyjnego wizerunku nieruchomości, który zainteresuje odpowiednie osoby - rodziny z dziećmi czy pracujące pary. To sekret stylizacji adresowanej do grupy docelowej. A dobre pierwsze wrażenie robi się tylko raz!

Jak wygląda praca home stagera i za co mu płacimy?

Praca homestagera polega na analizie nieruchomości, ocenie jej mocnych stron i słabości, a następnie na stworzeniu planu metamorfozy, która pozwoli na wyeksponowanie najlepszych cech danego miejsca. Homestagerzy stosują różne techniki, takie jak zmiana kolorów ścian, zmiana układu funkcjonalnego (czyli przestawienie mebli), zmiana oświetlenia i dodanie dekoracji którą zbudują przytulne, atrakcyjne wnętrza. Wykorzystują triki optyczne, by mieszkanie wydało się większe i przestronne, korzystają z trendów by było nowoczesne i odpowiadało na aspiracje nowych mieszkańców.

Homestagerzy pracują głównie z właścicielami domów lub mieszkań, ale również z deweloperami i agencjami nieruchomości. Z inwestorami i fliperami.

Dla kogo jest zawód home stagera?

Home staging to świetny sposób na działalność dla kogoś, kto ma zmysł estetyczny, umiejętność projektowania i wystroju wnętrz oraz jest w stanie zrozumieć potrzeby klienta. Osoba, która chce zostać homestagerem, powinna posiadać dobry gust, umiejetność wykorzystania przestrzeni i wiedzę na temat trendów w aranżowaniu wnętrz.

– Świetnie w tej branży sprawdzi się osoba kreatywna (stylizowanie wnętrz), dobrze zorganizowana (konieczność organizowania i nadzorowania drobnych lub większych prac remontowych), empatyczna (nieruchomości to zmiany w życiu i emocje) i asertywna (negocjacje i wyznaczanie kierunku zmiany wyglądu mieszkania). Nie potrzeba tu kierunkowego wykształcenia z zakresu architektury lub projektowania wnętrz, raczej tzw. “wnętrzarskie oko”, wyobraźnia przestrzenna i wiedza o tym co się sprzedaje aktualnie na rynku nieruchomości. Biznes ten charakteryzuje się niskimi kosztami wejścia, aczkolwiek konieczne jest niezbędne przeszkolenie. Home staging to nie tylko dekorowanie – podpowiada Agata Witkowicz, homestagerka, stylistka wnętrz, edukatorka i mentorka w branży home stagingu. Pod marką Homestagerki Online pomaga kobietom, które chcą prężnie działać w home stagingu.

Staging Camp Gdynia – spotkanie home stagerów już 27 maja

Praktycy są źródłem informacji o blaskach i cieniach danego zawodu i mogą zainspirować do odważnych, zawodowych zmian. Tak samo jest w dziedzinie home stagingu. Już 27 maja w Gdyni odbywa się konferencja branży home stagingu Staging Camp Gdynia! To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. 10 prelegentek, spotkanie, inspiracja i wymiana doświadczeń. Patronat na konferencją objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Home Stagerów OSHS.

W programie Staging Camp Gdynia:

  • Ciekawe wystąpienia, podpowiedzi i inspiracje jak rozwijać się w home stagingu
  • Biznesowe tipy prosto od liderek tej branży
  • Przestrzeń do poznania się i wymiany pozytywnej energii w pięknych okolicznościach przyrody
  • Coś dla ciała – joga, spacery, piasek pod stopami...
  • C dla ducha – spotkania, wymiana doświadczeń, celebracja tego, że jest się częścią społeczności homestagerów!

To spojrzenie z góry na pracę homestagera w Polsce, inspirujące prelekcje i mnóstwo konkretnej, praktycznej wiedzy.

Bilety i agenda konferencji: homestagerki.online/camp

Weranda jest patronem wydarzenia